01 августа 2019, 21:55

Заробітна платня в обмін… на Леніна. У Жовтих Водах продають шеститонний пам’ятник, щоб сплатити борги комунальникам.

Його віднесли до категорії “брухт”. У Жовтих Водах продають пам’ятник Леніну, щоб сплатити борги комунальникам. Вага бронзового вождя — шість із половиною тон, заввишки він — чотири метри. Чому виникла потреба у торгах? І чи згодні з продажем місцеві мешканці? Подробиці — просто зараз. Зашморг на шию, робота важелем — і шеститонний Ленін вже у повітрі. Ці кадри жовтоводські медіа зафіксували в лютому 2014. Тоді в рамках декомунізації пам’ятник переїхав на склад місцевого КП.
Андрій Поляков, директор жовтоводського КП “Виробниче житлово-ремонтне експлуатаційне об‘єднання”

Лежит здесь, как в мавзолее. Единственное, что шану такую никто не приносит.

На балансі комунального підприємства повалений вождь уже п’ять років. Тим часом його зберігач вліз у боргову яму. Всьому виною — міськвиконком, розповідають комунальники.  
Андрій Поляков, директор жовтоводського КП “Виробниче житлово-ремонтне експлуатаційне об‘єднання”

С 2015 года не было повышения тарифов. С каждым месяцем не было ни коригування сум, ни помощи, дотаций местной — исполкома, власти. Дошло до того, что появились задолженности по зарплате и долги по налогам.

  Заборгувало підприємство мільйони гривень: і пенсійному фонду, і ДТЕКу, і власним працівникам. Їм вже 2 місяці в неповному обсязі виплачують заробітну платню. Директор каже: людям завинили 400 тисяч. Тим часом інші кредитори один за одним позиваються на підприємство до суду. Через це комунальні рахунки та майно арештували. Зокрема, і Леніна. Так вирішила виконавча служба. Для погашення боргів по зарплатні вона виставила пам’ятник на аукціон. Стартова ціна — пів мільйона гривень. Робітники КП такому рішенню — не раді.  
Ігор, працівник КП “Виробниче житлово-ремонтне експлуатаційне об‘єднання”

Предприятие, вроде как, зарабатывает деньги. При чем тут Ленин? Потом что мы будем продавать? Заборы? Или что дальше продавать? Он себе лежит, отдыхает — это наш раритет желтоводский. Это не деньги — полмиллиона — для предприятия выплатить зарплату! Этого даже не хватит полностью за месяц рассчитаться!

  Тим часом думки місцевих мешканців — розійшлися. А от міський голова Жовтих Вод зізнається: в життя втілюють його давню ідею.  
Володимир Абрамов, міський голова Жовтих Вод

Я мріяв про те, щоб цей пам’ятник продати, наприклад, в КНР — може, там би за нього дали мільйон доларів! Була така мрія. І ці кошти були б використані на благо нашої територіальної громади.

  Ідею продати Леніна міський голова підтримує, але каже: виставляти пам’ятник на торги виконавча служба поспішила.  
Володимир Абрамов, міський голова Жовтих Вод

Коли продається майно, яке є власністю територіальної громади, то це майно відчужується на підставі рішення, дозволу сесії Жовтоводської міської ради. Тому ми зараз готуємо лист на виконавчу службу: зауважити про те, що все ж таки виставляти на торги без дозволу Жовтоводської ради — було б неправильно.

  Дозволити продаж рада готова найближчим часом, запевняє мер міста. Треба тільки дотриматися процедури, щоб відчуження Леніна ніхто не оскаржив. Тим часом торги вже призначили на 8 серпня. Наразі в електронній системі — з десяток охочих придбати вождя.

Вибір редакції

Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50
У Раївці завершують будівництво затишної домівки для дітей-сиріт

У Раївській громаді зводять малий груповий будиночок. Там готують затишну оселю для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На часі

06 Декабрь, 15:31
Модернізація ескалаторів у метро дозволить знизити споживання електроенергії у 2,5 рази

У дніпровському метро на станціях «Заводська», «Металургів» і «Метробудівників» до кінця року модернізують усі ескалатори: їх укомплектують системою, яка дозволить

06 Декабрь, 15:26