02 августа 2019, 21:12

Сортуємо сміття разом — у Дніпрі відкрили першу станцію з прийому вторсировини

Скло, папір, метал та пластик тепер прийматимуть на станції сортування сміття у Дніпрі. Пункт спільними зусиллями відкрили ГО “Кольорові відра” та українська мережа супермаркетів. У перший день роботи біля станції навіть зібралася черга. На місці також побувала і наша знімальна група. Дніпрянка Альона разом з активними мешканками свого подвір’я їхала з Фрунзенського на Покровський — дізналася, що тут відкривається станція прийому вторсировини. Привезла макулатуру, скляні пляшки та старі обкладинки для зошитів. Розповідає: навесні наводили порядок у себе на районі — з фарбою та креативом. А тепер із сусідами вирішили підтримати таку ініціативу.
Альона, дніпрянка

Хлопці, дівчата, у нас Андрійко, наш сусід приносе. У нього молодший братик, він приносить нам пакети, отаке. А Наталка з мамою — вони нам бутилки. А Ріта з дідусем збирає. І спонукає це діточок, і взагалі вони бачать, що подвір’я чисте. І вони бачать якусь користь. То це дуже виховує екологічну культуру.

Олена Малешко, представниця ГО “Кольорові відра”

Ми дуже здивовані, що з самого початку вже навіть черга була на станції, багато людей принесли вторинну сировину та вони їхали з інших районів міста Дніпро. Тобто ми бачимо, що ця ініціатива вже підтримана людьми, населенням.

Станцію заснувала громадська організація “Кольорові відра” спільно з українською мережею супермаркетів. За принесені відсортовані відходи люди отримують бали на власний рахунок торгової мережі. Подібні пункти вже працюють у Києві та Запоріжжі.
Олена Малешко, представниця ГО “Кольорові відра”

Наприклад, за пластик люди отримують 500 балів, за кілограм. У фракцію пластику входить PET пляшка, вона повинна бути чистою та сухою, та навіть ще зжатою. Входить побутова хімія з маркуванням HDPE 2, стрейч-плівка, термоусадка, і навіть також поліетиленові пакети, але не всі, тільки такі, що більше ніж на 7 кілограмів.

На станції також приймають тетра-паки, картонні стаканчики та папір, журнали та газети, скляні пляшки та банки і алюмінієві банки. Зібрані відходи потім досортовують на додаткові фракції і віддають на переробку.
СХ Олена Малешко, представниця ГО “Кольорові відра”

Дуже багато упаковки, яка не піддається переробці. Наприклад, це полістерол. Що таке полістерол — це ми дуже часто купляємо пластиковий посуд, він не переробляється. Тому я заохочую людей, щоб його не купували.

Зробити свій вклад у збереження природних ресурсів можна за адресою вулиця Юрія Кондратюка, 4. Станція працюватиме буднями з п’ятнадцятої до дев’ятнадцятої тридцять, вихідними — з дев’ятої до тринадцятої тридцять.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24