11 августа 2019, 18:53

Орден святого Пантелеймона-цілителя отримав ортопед-травматолог із Дніпра Іван Жердєв

10 серпня в Національній філармонії громадську нагороду за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» вручили кращим лікарям, молодшим медичним працівникам і благодійникам.
Ініціатором заходу виступила громадська організація «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги». 
«Я дуже радий тому, що за 10 років, як ми цю нагороду в Міністерстві охорони здоров’я зробили вищої моральної нагородою для медиків, вона отримала своє нове життя і престиж, який буде наростати», — заявив голова ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василь Князевич.
Серед номінантів — сільські фельдшери, медсестри, лікарі-винахідники, вчені, лікарі-учасники АТО. Гідниг відбирали впродовж року по всій Україні,  визначили 20 номінантів, серед них уже вибирали переможців у п’яти номінаціях. Орден в номінації «Кращий лікар» отримав завідувач ортопедо-травматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Іван Жердєв — вітаємо! У номінації «Кращий медичний працівник» — медсестра ТМО «Психіатрія» з Києва Валентина Кодола та операційна медсестра абдомінальної та невідкладної хірургії і колопроктологии ВМКЦ ПР з Одеси Інна Моргун; в номінації «Новатор охорони здоров’я» переміг головний лікар, завідувач відділом кісткової онкології «Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України »Олег Вирва з Харкова; в номінації «За досягнення в здійсненні міжнародного співробітництва в охороні здоров’я» — директор «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України Микола Тронько; в номінації «Зразок служіння суспільству» — заввідділенням паліативної-хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Сергій Костюк. Разом з Орденом переможці отримали сертифікати на 50 тисяч гривень. Окремими преміями і медалями Святого Пантелеймона нагородили молодих медиків у віці до 35 років.
 Президента Національної академії медичних наук України Віталій Цмбалюк повідомив, що 14 вересня 2019 року у Вінниці відкриється перший в Україні пам’ятник медикам, які загинули в зоні АТО. «За моїми даними, на сьогодні це 116 медичних працівників — лікарі, медичні сестри, санінструктори», — повідомив Цимбалюк.
День святого цілителя священомученика Панелеймона православна церква відзначає 9 серпня.
ДОВІДКА:
Нагорода за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійну спрямованість і присуджується за гуманістичну і благородну діяльність в галузі охорони здоров’я. У 2009 р МОЗ України впровадило заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги в галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності. Нагорода була узгоджена і благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України. Дотримуючись основних принципів заснування Державної нагороди в 2009 році і продовжуючи традицію нагородження, в 2017 р розпочато громадську Нагороду за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона».
Нагорода присуджується в п’яти номінаціях. У 2018 р Шановна Рада ввела для молодих медиків «Медаль Святого Пантелеймона», а вже в 2019 р ввели нову номінацію для іноземців: «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України».
Урочиста церемонія нагородження проходить щорічно 9 серпня в День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45