13 августа 2019, 16:30

День пам’яті священнослужителя. Біля каплиці священно-архимандрита Рафаїла паломники з усієї країни провели панахиду (ВІДЕО)

Їхнього духовного наставника не стало 3 роки тому. Але і досі до батюшки Рафаїла звертаються по допомогу і благословення. Люди кажуть: після відвідання священного місця у житті трапляються дива. Які — дивіться в сюжеті. Каплиця священно-архимандрита Рафаїла уже багато років є місцем православного паломництва. Знаходиться вона у селі Святовасилівка на Дніпропетровщині. Сюди навідуються тисячі вірян з різних куточків України. Люди дякують за допомогу отцю Рафаїлу, діляться сумом та моляться.
 Іоан, вірянин з Вінничини: «Я уже вторые сутки на ногах. Когда приехал сюда, эта вся усталость снялась».
Десятого серпня віряни провели панахиду до Дня пам’яті. Три роки тому батюшки Рафаїла не стало. Втім, його підтримку православні відчувають і досі. Хтось приїждає за благословенням і порадою, хтось просить зцілення від хвороб. Для отця Рафаїла немає неможливого, впевнені люди.
Людмила, вірянка з Кривого Рогу: «Он исцелил. У меня был тромб на правой ноге, на ногу я не могла наступать. Приехала домой, не обращала внимания, думаю: «Что-то нога не болит, колени стали сгибаться!» Посмотрела — у меня тромбов нету!» Валентина, вірянка з Київщини: «Як у мене все боліло! Все! А тепер наче… Не знаю… Такої благодаті набралася!» Олексій, вірянин з Миколаївщини: «Вот у наших знакомых сестра исцелилась от рака. Батюшка Рафаил своей земной жизнью показал, что действительно он — Христов воин! Он заслужил у Бога дар совершать вот такие чудеса! Супруга даже рассказывает: занимались сельским хозяйством, косили сено — пошел ливень, дождь, гроза! Просит: батюшка Рафаил, помоги! Всё мокрое, а сено — сухое! Ну как такое может быть?» Галина, вірянка із Запоріжжя: «Приехала первый раз сюда на День рождения батюшки. Набрала книг, иду. До ворот уже дошла — подходит ко мне женщина: так, за спину меня даже как-то приобняла. Говорит: Теперь вы в Пензу ездить не будете, будете ездить сюда. И потом она ушла куда-то. Я не знаю — как появилась, так и пропала! Девочки наши сказали, что это Матерь Божья была».
Дива за молитвою отця Рафаїла трапляються постійно, розповідає його духовна донька Людмила. От і в День пам’яті священно-архимандрита на ставочку біля ікони священника розквітла водяна лілія. Жодне свято батюшки не обходиться без такого квіту, ділиться жінка.
Людмила, духовне чадо отця Рафаїла: «Вот если это мученические праздники — расцветает красная лилия, если это праздники Матери Божей — расцветают белые лилии».
Зараз пані Людмила мешкає у тисячах кілометрів від каплиці. На переїзд її благословив духовний наставник. Жінка пригадує: за життя батюшка Рафаїл був добрим та стійким у вірі.
Людмила, духовне чадо отця Рафаїла: «Батюшку я знаю с 2006 года: я ходила к нему на приход. Батюшка привел меня к вере, укрепил. Раньше я не понимала зачем я хожу в храм, что значит, когда я ставлю свечу».
У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську, закінчив Одеську духовну семінарію. Служити повернувся на Дніпропетровщину, де присвятив більше 20 років Богу та людям. Ділити їжу з вірянами його духовні чада продовжують і зараз: частують людей смаколиками та солодощами. Адже отець Рафаїл за життя був щедрою людиною.

Вибір редакції

Сервіс “Електронний квиток” у Дніпрі так і лишився пілотним проектом. Чому так сталося? (КОМЕНТАР)

  Сервіс “Електронний квиток” у Дніпрі запустили у 2017 році. Пілотним проектом сервісу було включення маршруту першого трамваю, де можна

14 Ноябрь, 07:47
Зірвало кран: 13 листопада на автозаправці у Дніпрі стався витік газу (відео)

  13-го листопада о 15:52  до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від водія про витік газу з ємкості (попередньо -

14 Ноябрь, 00:25
Новостворена «Рада ветеранів АТО/ООС» вперше зібралась у Дніпропетровській ОДА (КОМЕНТАР)

Реабілітація, працевлештування, житлові та інші проблеми бійців АТО та ООС допомагатимуть вирішувати самі військовослужбовці. Для цього при ДніпроОДА утворили новий

13 Ноябрь, 23:15
Музей Голодомору планують створити у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чи потрібен Дніпру окремий тематичний музей пам'яті жертв Голодомору? 13 листопада це болюче питання обговорювали історики, директори музеїв, громадьскі діячі

13 Ноябрь, 21:57
Прогноз погоди на 14 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 19:05
Дніпряни – володарі Кубка України з рукопашного бою

13 Ноябрь, 17:41
Комунальники готують дощоприймачі до зими

Щодня на вулицях Дніпра щонайменше три механізовані бригади комунального підприємства «Гідроспоруди» чистять дощоприймачі на найпроблемніших ділянках.  Протягом найближчого тижня робочі

13 Ноябрь, 17:38
Курган скіфської доби на Дніпропетровщині майже знищили вандали (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині вандали заради наживи напівзнищили курган скіфської доби. За даними Інституту археології Національної академії наук, щороку на території України

13 Ноябрь, 17:31