13 августа 2019, 16:37

Дворовий кіт Семен отримав роботу — наразі працює за їжу в історичному музеї (ВІДЕО)

У Дніпрі дворового кота працевлаштували в національний історичний музей. Тварина отримала паспорт і всі щеплення, наразі допущена до роботи. Професійні обов’язкі у кота прості — охороняти фонди від щурів та мишей. Анна Вернігорова продовжить тему.  

Кіт Семен контролює двір та господарські приміщення музею. Він пильнує, аби тут не з’явилися миші.

«Це його територія , яку він обходить , слідкує, щоб не було нікого».

За майже два століття існування музею кіт тут з’явився вперше, розповідають співробітники закладу. Але колись тут несли службу інші тварини.

Майя Ернст, науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.Яворницького: «Єдине , що колись давно тут була охорона собаками, то вони обходили зал з собакою. То було таке за історію музею».

Для світових музеїв коти – давня традиція. Саме вони  були першими захисниками старовини від гризунів, особливо в 18-19 століттях та після Другої світової.

Майя Ернст, науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.Яворницького:»В британському музеї дуже давня історія існування котів. У них був відомий кіт, який 20 років прожив в музеї, і він 20 років зустрічав відвідувачів на вході до музею».

За серйозність та неквапливість наукові співробітники музею кличуть кота Семеном Парфентійовичем. У виставкових залах чотирилапий іноді привертає більшу увагу відвідувачів, аніж самі експонати.

-Хороший співробітник, мне нравится.

— Он здесь живёт, да ?

– Да. Він працює в музеї .

Працевлаштували Семена волонтери. Хворого та побитого кота підібрали на вулиці. Лікували його пів року, стільки ж шукали для нього нову родину.

Валерія Ковальова, волонтер захисту тварин «Вірність»: «Такой был запрос от музея, что им нужен кот для охраны фондов. И мы предложили Сеню, Сеня подошел. У него уже был паспорт , все прививки. За него рады безумное количество людей. Все рады , все желают и повышения, и хорошей зарплаты».
У музеї кіт працює вже тиждень. Співробітники, які навипередки його підгодовують, сподіваються, що Семен охоронятиме експозиції відповідально та сумлінно.

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Санітарні групи винесуть речі з аварійного гуртожитку “Дніпровської політехніки”. Але студентів це не влаштовує (КОМЕНТАР)

Студенти “Дніпровської політехніки” 17 жовтня вдень зібралися під міською радою — вимагали дозволу зайти в будівлю аварійного гуртожитку номер 2,

17 Октябрь, 22:40
Нові аспекти системи закупівель «Прозорро» — у Дніпрі провели семінар для бізнесу (КОМЕНТАР)

  Нові можливості для бізнесу. У Дніпрі на семінарі для підприємців обговорили зміни у системі "Прозорро". 16 жовтня президент України

17 Октябрь, 22:30
Стрілянина у Дніпрі: вбито 27-річного чоловіка. Підозрюваних осіб доправии до поліції (коментар)

17 жовтня на Набережній Заводській обстріляли автомобіль Mercedes.  За кермом був чоловік 1992 року народження. Він загинув на місці. Стало

17 Октябрь, 20:22
Комплекти нового бойового одягу подарували представникам добровільних пожежних команд (ВІДЕО)

Добровільні пожежні команди Дніпропетровщини тепер і навчені, і одягнуті. Комплекти нового бойового одягу  представникам добровільних пожежних команд подарували польські колеги. 

17 Октябрь, 17:51
На Дніпропетровщині зросла кількість ДТП

Майже 6 тисяч аварій сталося на автошляхах Дніпропетровської області у 2019-му. Їх кількість, порівняно з минулим роком, зросла, наголосили на

17 Октябрь, 17:08
Із 2019 року мешканці Дніпропетровщини самі можуть обирати банк для отримання монетизованої субсидії

Мешканці Дніпропетровщини, які отримують субсидію готівкою, можуть самостійно обрати банк для виплат. За словами начальниці відділу департаменту соціального захисту населення

17 Октябрь, 17:04
Прогноз погоди на 18 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Октябрь, 16:58
Борис Філатов висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає виділення мільярда гривень на реконструкцію аеропорту у Дніпрі

Реконструкція аеропорту Дніпра — персональна обіцянка містянам уже від нової влади країни. Тож Верховна Рада має підтримати виділення мільярда грн

17 Октябрь, 16:55