13 августа 2019, 16:01

Фотомайданчик замість сміттєзвалища і туалету — дніпровські активісти відновили занедбаний арт-об’єкт на проспекті Пушкіна (ВІДЕО)

Замість туалету арт-об*єкт. Близько місяця на проспекті Пушкіна у Дніпрі місцеві активісти відновлювали фігурну стіну. Ініціювала реставрацію художниця Єлизавета Басай. Мета, зазначає місткиня — привернути увагу до незвичайної пам’ятки архітектури. Що з цього вийшло — дізнавалися наші журналісти. Фігурну стіну із зображенням півників, рибок, водоростей і листя звели на проспекті Пушкіна у 1976 році — до двохсотої річниці міста. Останні років із 20 арт-об’єкт повільно руйнувався — безхатькам та п’яничкам локація була і за туалет просто неба, і за спальню, і за смітник.
Надія Лиштва, начальниця управління із питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради: «Кажуть, це бува якийсь проект «»200 зелених куточків міста». Зелених — бо тут була клумба. За ці роки вона поросла. І перше, нам довелося розчистити територію. Тут було багато бур*яну. Коріння поруйнувало плити. І мешканці міста поруйнували благоустрій. Тому, багато років вона була в занедбаному стані». Вікторія, мешкає поруч із арт-об’єктом: «Это было что-то страшное. Она валилась вся. Уже начали плиты, которые здесь были, растаскивать. И в общем, было все жутко. Я 35 пыталась ухаживать, но… То, что вы сейчас видите — это все с 0. Это считай, что Лиза построила все новое».
До художниці долучилися помічники — з десяток місцевих мешканців та навіть підприємців: хтось допоміг фарбою, хтось водою, хтось — електроенергією. Не обійшлося й без непорозумінь.
Єлизавета Басай, художниця: «Нас постоянно подозревали в том, что мы здесь хотим сделать бизнес. Что мы хотим тут поставить пивное кафе какое-то, что мы хоти тут сделать столики. То есть, были постоянно подозрения, что у нас тут есть какой-то корыстный интерес. И достаточно было мне приходить на эти вызовы и объяснять что и для чего мы делаем». Вікторія, мешкає поруч із арт-об’єктом: «Тут и полицию вызывали, и не давали работать. Лиза конечно выдержала страшную атаку. Ну доказали, что ничего такого тут строиться не будет. Люди может просто не верили, что можно такое сделать просто бесплатно».
  Головний художник Дніпра роботою Єлизавети і команди задоволений. Каже, саме з таких об’єктів і складається обличчя міста.  
Сергій Білий, головний художник Дніпра: «Тут нет национальной значимости или огромной ценности. Но это та изюминка, которая наполняет город. И которая создает то, ради чего человек идет по городу и улыбается».
  Сюрприз оновленого арт-об’єкту — золота рибка. Щойно з’явилась — і вже з легендою: кажуть, якщо її потерти і загадати бажання — воно збудеться.
  Надія Лиштва, начальниця управління із питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради: «Це виникло в останній момент, коли ми фарбували цю арт-стіну — підійшла художниця Олена Рябокінь і каже: «Було б добре, якби одна рибка була золота». Ми ж маєму цю стіну якось назвати. Її називать як завгодно. Хто — стіною з півниками, хто — стіною із рибками, хто і взагалі ніяк не називає. Каже, було б гарно, щоб це була золота рибка яка виконує бажання.». Єлизавета Басай, художниця-активістка: «Так что, теперь каждый может прийти, прикоснуться рукой, загадать желание, расказать рыбке свое желание и она его исполнит».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 14 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 19:05
Дніпряни – володарі Кубка України з рукопашного бою

13 Ноябрь, 17:41
Комунальники готують дощоприймачі до зими

Щодня на вулицях Дніпра щонайменше три механізовані бригади комунального підприємства «Гідроспоруди» чистять дощоприймачі на найпроблемніших ділянках.  Протягом найближчого тижня робочі

13 Ноябрь, 17:38
Розвиток електротранспорту у місті: головні досягнення за 2019 рік (КОМЕНТАР)

Рухомий склад міського електротранспорту продовжують оновлювати. Цьогоріч закупили 20 німецьких трамваїв, 14 із них уже курсують коліями міста. Також оновлюється

13 Ноябрь, 07:19
Штрафи та оплата за паркування принесли бюджету Дніпра майже 16 мільйонів гривень (КОМЕНТАР)

Завдяки роботі комунального підприємства «Міськавтопарк» та інспекції з паркування, бюджет міста поповнився майже на 16 мільйонів гривень. Загалом ситуація на

12 Ноябрь, 21:00
Прогноз погоди на 13 листопада, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 19:01
Дніпряни стали чемпіонами України серед юніорів зі спортивної гімнастики

  4 – 9 листопада у Кропивницькому проходив чемпіонат України серед юніорів зі спортивної гімнастики. Команда Дніпра у складі вихованців

12 Ноябрь, 18:43
У Дніпрі пройшов перший в Україні форум з сексуальної освіти для вчителів та підлітків (ВІДЕО)

Шановні глядачі, зараз підведіть до екранів телевізора дітей і ми поговоримо про … секс.  І про те, чому цієї теми

12 Ноябрь, 18:20