13 августа 2019, 16:17

Кава, доступна усім. Як триває тест-драйв найінклюзивнішої кав`ярні Дніпра? (ВІДЕО)

У Дніпрі відкрилася найінклюзивніша кав`ярня міста — так її називають самі власники. Протягом місяця сюди запрошують усіх охочих людей з інвалідністю, аби перевірити заклад на доступність. За це господарі пропонують безкоштовну каву та десерт. На одному з таких тест-драйвів побувала і знімальна група «9 каналу». Чи відповідає кав`ярня усім вимогам інклюзивності — далі в сюжеті.   Наталя — голова громадської організації “Різні і рівні”. Сьогодні завітала до кав`ярні, аби допомогти господарям в облаштуванні закладу для людей з інвалідністю або із тимчасовими труднощами у пересуванні.
Наталя Злигостєва, голова ГО “Різні і рівні”: «Был пост о том, что кафе, это заведение, делает доступность для людей с инвалидностью и фотографии, на что я откомментировала, что эта доступность не очень функциональная. Тут проблема в том, что люди немножко не понимают, не имеют информации о том, как это должно быть”. Фелікс Безрук, cпіввласник кав`ярні: «Звісно ж, ми вже отримали деякий фідбек і ми не будемо чекати цілий місяць, щоб почати виправлти наші помилки, ми вже робимо новий пандус. З туалетом більш-менш все добре по фідбеку”.
Біля входу в заклад і у вбиральні є кнопки виклику персоналу. За словами Наталі, в ідеалі, туалет мав би бути більший за площею, але у запропонованих умовах — облаштований добре.
Наталя Злигостєва, голова ГО “Різні і рівні”: «Философия безбарьерности заключается в том, чтобы минимально зависеть от помощи посторонних людей, минимально чувствовать себя беспомощным, чтобы можно было прийти самому, зайти, заехать”.
Наталя сподівається, що ініціатива власників цієї кав`ярні стане прикладом для забудовників у першу чергу. Адже у безпосередній близькості до закладу знаходиться, за її словами, зовсім нефункціональний пандус.
Наталя Злигостєва, голова ГО “Різні і рівні”: «Как говорят те, кто ездил в Европу: «Да, там столько людей с инвалидностью». Да у нас их столько же. Просто там люди имеют возможность жить полной жизнью, да, и бывать там, где им хочется. А у нас — нет, мы и не видим просто потому, что люди не могут выйти из дома зачастую”. Фелікс Безрук, співвласник кав`ярні: «Це не потребує додаткових, якихось більших грошей, ніж ми витрачаємо на облаштування місця. І це соціальна для нас відповідальність”.

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45