13 августа 2019, 15:55

У червні місяці у Перещепино розпочали амбіційну реконструкцію школи (ВІДЕО)

На ремонт виділили 90 мільйонів гривень, що є найдорожчий ремонт школи в області — за 90 мільйонів. Втім, будівництво закладу призупинили і похід до школи під загрозою зриву.   До нового навчального року три тижні, а Перещепинська перша школа має напівзруйнований вигляд. Школу побудували у 1973 роцу, відтоді школа не знала капремонту. У 2017му заклад внесли до програми оновлення опорних шкіл та влітку 2019го розпочали амбіційну реконструкцію на 90 мільйонів гривень. Будівельники повинні за літо закінчити ремонт чотирьохповерхового корпусу, але будівництво призупинили.
 Таісія Малиновська, директорка школи №1 м. Перещепино: «Треба було зробити 4 поверхову школу що ми з 1 вересня туди змогли сісти.Але у зв’язку з тим, що немає коштів, так як мені пояснюбть, чого вони такими темпами пішли, бо брак коштів. Тобто віртуально гроші є, а в дійсності — їх не перераховано на баланс цієї організації, яка проводить ремонт».
Батьки учнів протягом літа намагалися зв’язатися із місцевими чиновниками, щоб почути пояснення. Неодноразово надсилали звернення. Але відповіді не послідувало.
Вікторія Корнієвська, мама учнів школи: «Вот внизу регистрация, то есть письмо прошло, а ответа нет. В этом письме про сроки про финансирование и про то, куда сядет школа 1 сентября. Ответа нет».
У січні цього року школу перевели на баланс Перещепинської ОТГ. Голова територіальної громади своєї відповідальності у зупинці ремонту не вбачає. Каже: винен підрядник, що зупинив роботи через нестачу коштів та фінансування від обласної адміністації не надходило. Проте, у ДніпроОДА запевняють — всі заплановані виплати виділили в повному обсязі.
 Володимир Савєльєв, голова Перещепинської ОТГ: «Відсутнє фінансування. Підрядна організація не може виконувати роботи без фінансування. Замовник у нас Управління Капітального Будівництва. Ми їм передали школу, вони зараз є розпорядниками всіх цих коштів школи. Вони замовник, вони провели тендер».
Щоб прискорити сроки будівництва, батьки навіть створили волонтерську групу. Доводилось самотужки вивозити все зі школи на час ремонту.
Вікторія Корнієвська, мама учнів школи: «Мы сами эвакуировали библиотеку, она затекла. Потому что крышу не должны были снять, а на каком-то этапе её сняли. Её уже семь раз перенесли эту библиотеку, замокли фонды. Мы вывозили химические кабинеты, кабинет труда. Это очень всё тяжелое оборудование: это станки, это шкафы, это столько всего… Потом мы вывозили музей тяжелющий. Это всё делали родители».
У міському відділі освіти сказали, що новому навчальному року бути. Півтисячі учнів, які навчаються у школі №1, розподілять по декільком іншим школам. Автор — Стас Коновалов

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45