16 августа 2019, 18:18

Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці навідалися одночасно на 20 автозаправних станцій у чотирьох областях України. Мета — провести обшуки, на які не мають законних дозволів, розповідають адвокати.
Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «В районе семи утра начались приезды различных групп работников налоговой полиции. При этом не каждый из них представлялся».
До речі, Державна фіскальна служба перебуває у стані припинення. Тобто за кілька тижнів установи з такою назвою вже не буде існувати. Візити її податківців адвокати “Скай” розцінили як рейдерство. Кажуть: законних підстав для обшуків — немає. Адже єдиний документ, на підставі якого розпочалося вторгнення, — заява маловідомої громадської організації. Інших паперів на руках податкові міліціонери не мали.
Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «Я попросила предоставить мне это заявление, на что мне была предъявлена в районе пяти метров какая-то бумага. Не оригинал, прошу обратить внимание».
Навіть копію заяви пані Ганна так і не отримала в руки. На словах їй пояснили: підприємству інкримінують нестачу дозвільних документів. Ця розмова сталася на автозаправці, що на вулиці Маршала Малиновського у Дніпрі. Тим часом на іншій точці, яка на вулиці Павлова, податківець висловився конкретніше.
Дмитро Матвійчук, старший оперуповноважений з особливо важливих справ обласного управління ДФС: «На момент огляду на зазначеній АЗС відсутні дозвільні документи (на зазначеній АЗС, я не кажу, що на всіх інших), а саме: ліцензія на роздрібну торгівлю паливно-мастильними матеріалами».
Захисник мережі АЗС відповідає: законодавство не зобов’язує зберігати цю ліцензію безпосередньо на заправці. Всі документи — в головному офісі компанії.
— Так, може, “не надано” ліцензію? — Не надано. — Вы же написали «нет» лицензии? — Её здесь нет. — Вы написали «нет лицензии». — Ну, её же здесь нет? — Вы знаете разницу между «нет» и «не надано»? Руслан Слободенюк, адвокат мережі АЗС “СКАЙ”: «Це  виключно таке примарне явище, знаєте? «Я так бачу, що нема, — то, можливо, у вас цього нема!»  Як каже юриспруденція — це  недоведений факт».
На кожній автозаправній станції податкова міліція наполягала, щоб її допустили до перевірки. Проте вимоги чиновників виходили за межі їхніх повноважень, розповідають у “СКАЙ”.
Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «Это было всё подряд — и измерение топлива в скважинах, это были финансовые документы, остатки в кассе».
Адвокати кажуть: такі дії законодавство дозволяє лише на підставі постанови слідчого судді. Тому до перевірок податкову міліцію не допустили. Поряд із тим захисники вказали держслужбовцям на численні процедурні порушення. Так на Маршала Малиновського один з міліціонерів замість посвідчення пред’явив тимчасову довідку. А на вулиці Генерала Пушкіна, попри категоричні протести адвокатів, податківці таки провели перевірку.
— Якщо ви не допустили до перевірки, складено акт відмови, недопуску до проведення перевірки. — А хіба допускається взагалі складання акту про недопущення і при тому перелічення порушень? Єдина інформація, яку акт про недопущення має фіксувати, — це факт недопущення!
Адвокати запевняють: без рішення суду або згоди власника такий огляд — протизаконний і кваліфікується як злочин. Після невдалих перевірок податківці поїхали геть. Але ненадовго: за кілька годин повернулися з експертами.
Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «Среди них был эксперт Торгово-промышленной палаты города Днепра. Сотрудник налоговой полиции стал ему давать какие-то указания. Безусловно, эксперт вообще не может подчиняться сотруднику и вообще этой службе».
Візити податкової міліції загальмували роботу автозаправок, діляться адвокати.
 Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «Некоторые заправки временно, на несколько часов закрыты в связи с тем, что мы хотим обезопасить в первую очередь своих сотрудников физически. Потому что не знаем что будет дальше». Володимир Грішин, керівник АЗС “СКАЙ” на вул. Генерала Пушкіна: «Только что работа АЗС была парализована. Но хочу сказать, что мы — честная заправка. Являемся честными налогоплательщиками, наполняем бюджет и хотим работать дальше».
Захисники “СКАЙ” запевняють: якщо податкова міліція пред’явить належні документи, мережа АЗС надасть запитувану інформацію.
Ганна Стрельнікова-Ляшко, адвокатесса мережі АЗС “СКАЙ”: «Предложила обратиться к нам в письменной форме. Для начала».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58