30 августа 2019, 17:49

Кабмін змінив правила оформлення офіційних документів в Україні — громадянам дозволили робити фото на паспорт в головному уборі(ВІДЕО)

В Україні дозволили фотографуватися на паспорт у головному уборі. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів ще майже місяць тому, але вона набуде чинності в жовтні. Документ відміняє застарілі норми, прийняті ще у 1994 році. В країні будуть діяти уніфіковані вимоги. Мета змін — адаптація законодавства до міжнародного. Фотографуватися на офіційні документи з жовтня можна буде у головному уборі — дозвіл стосується людей з певними релігійними переконаннями. Норми щодо їхнього фотографування в Україні не змінювалися з 90-х, але майже у всій Європі це давно нормальна практика.
Ірина Ярош — начальник відділу оформлення документів № 1 ГУ Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області: «Приводимо наше законодавство до стандартів ІКАО — це міжнародна організація цивільної авіації, яка передбачає використання документів в головних уборах».
Приховувати брови або чоло не можна, обличчя має бути відкритим, пояснюють у міграційній службі, інакше неможливо ідентифікувати людину. Але тепер знімати хіджаб, наприклад, не потрібно. Якраз ісламська релігія це суворо забороняє.
Едгар Девлікамов — заступник муфтія ДУМУ “Умма” імам Ісламського культурного центру: «Согласно канонам исламским, мусульманка не может обнажить свою голову перед посторонним мужчиной, и поэтому все требования по обнажению головы во время фотографирования, и в дальнейшем ей пришлось снимать платок перед каждым сотрудником пограничных служб…, мы называем это дискриминацией на религиозной почве».
Декілька років українські мусульмани виборювали право на фотографування у хіджабі. Сильно ускладнювалося життя не тільки місцевих ісламських жінок, а і студенток в українських вишах. Вони не могли сфотографуватися на студентський квиток чи перепустку.
Анастасія Радовелюк — представниця ліги мусульман України: «Я сейчас должна сделать новый биометрический паспорт, а не могу. Потому что держстандарт, который был  разработан еще в 94-м году, противоречит. Нельзя фотографироваться в головном уборе».
Коли нові правила наберуть чинності, чекають не лише мусульманські жінки, а й чоловіки. Крім релігійних канонів є ж і особисті почуття.
Вадим Жумабеков — вірянин: «Когда я женюсь, моя в полной мере может почувствовать себя мусульманкой, так как это ее страна и она будет ощущать равность среди других женщин».
Духовне управління мусульман України профінансувало підготовку нового державного стандарту, що регулює правила фотографування на документи в головних уборах. Ціна питання склала близько 180 тисяч гривень. Автор — Анна Вернігорова Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58