30 августа 2019, 17:45

Наскільки чисті та комфортні дніпровські зупинки? Ревізор «9 каналу» вийшов на перевірку (ВІДЕО)

  Донедавна у Дніпрі більшість зупинок були ще радянських часів. Та за останні роки у місті побудували більше сотні сучасних комплексів. Оглядають та дбають про чистоту зупинок комунальники. Журналіст Стас Коновалов вирішив перевірити чистоту та комфорт дніпровських зупинок. Як у центрі міста, так і у віддалених районах…  
Стас Коновалов, журналіст: «У Дніпрі протягом останніх трьох років масово оновлюють зупинки громадського транспорту. Крім того, комунальники регулярно чистять зупинки від пилу, бруду та реклами. За словами чиновників, щоденно всі зупинки оглядають інспектори. Чи дійсно це так? Давайте перевіримо! Ревізор «9 каналу» виходить на контрольний огляд!»
Озброїлися білими серветками і вперед: перевіряємо, наскільки давно різних зупинок торкалася миюча техніка, про яку розповідають у прес-релізах. Проблемні місця довго не шукали, навіть заглиблюватися у нетрі не довелося. На проспекті Пушкіна зупиночні комплекси не водяться, навіси — велика рідкість. Люди очкують свого транспорту під палючим сонцем.  
Світлана: «Його нема. І немає ні на якій дорозі його. Ні тут нема, ані далі немає. Як такої — зупинки нема, лише оце — і все».
Рухаємось на «Західний». На цьому житловому масиві зупинки наявні. Але стан — переважно аварійний. Легше вважати, що їх нема.  
Наталя: «Ой, это караул, вы же видите? Там я попробовала посидеть — неудобно, все качается. А вот там — занято. Так вот… Желательно б лучше».
Відповідальні за облаштування та утримання зупинок  — комунальне підприємство “Дніпротранскомплекс”. Директор КП розповідає: має чіткий план будування нових комплексів, і формується він за кількістю звернень громадян. У пріорітеті — створити зупинки там, де їх немає зовсім, а оновлення старих навісів — наступний крок.  
Станіслав Робота, директор КП “Дніпротранскомплекс”: «Чи є бажання, щоб тут стояла нова європейська зупинка, а не цей позор? Так, сто відсотків! Но зараз я в першу чергу за те, де взагалі немає зупинок. У нас люди просять, щоб поставили хоч кришу, щоб сонце не пекло. Чи я скажу, що завтра я її відремонтую і приведу в порядок? Я можу це сказати, але це буде неправильно, адже у нас план на там, де ще гірше».
Повертаємось ближче до центру міста. Внизу вулиці Робочої — зупинка старого типу, але відносно чиста. А от на розі Шмідта і Пушкіна  такий бруд, що навіть просто наближатися гидко.  
Стас Коновалов, журналіст: «Як бачимо, слова тут недоречні. Все видно неозброєним оком. Дуже брудно».
Люди віддають перевагу чекати на транспорт просто неба, ніж на засмальцьованій лаві, та не приховують свого обурення.  
Тамара: «Неприятно там стоять, скамейки грязные».
І тут, увага! — несподіване для нас відкриття. За місяць комунальники встигають вичистити 30 комплексів. Зупинки на Шмідта, про яку мова, взагалі у базі даних немає. На балансі міста вона не числиться, тобто наразі є незаконно встановленою спорудою,  каже Станіслав Робота.  
Станіслав Робота, директор КП “Дніпротранскомплекс”: «Я на посаді директора 2 місяці. Ми зараз інвентаризуємо те, що є, і хочемо вийти на якісний рівень. Бачите, начебто зупинка у центрі міста, але вона нічия. Вона в повітрі. Завтра будь хто зрізав, відвіз на металолом, навіть балансоутримувача немає, в поліцію ніхто не зможе звернутися».
Чиновник стверджує, що підприємоство провело моніторинг та планує взяти на баланс міста близько 140 подібних “нічиїх”зупинок. Наразі на балансі КП “Дніпротранскомплекс” 740 зупинок громадського транспорту, за останні 3 роки оновили 104 комплекси. Пришвидшити процес заважає брак фінансів, тому залучають до співпраці підприємців, які можуть здійснювати торговельну та рекламну діяльність на території зупинок.   Автор — Стас Коновалов Камера — Олександр Височин, Олександр Наумов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58