10 сентября 2019, 18:31

Активісти та експерти з мостобудування провели спільну інспекцію Центрального мосту з води (ВІДЕО)

І знову…. про Центральний міст. Цього разу відповідають головний інженер, підрядник та спеціаліст технагляду. Запитують дніпровські активісти, які переконані, що капітальний ремонт мосту швидше косметичний, а за три роки на тендерах заробили всі, хто лише міг. А ось переправа і досі в аварійному стані та небезпечна для людей. Чи знайшлися відповіді на питання –  у сюжеті. Три роки роботи . Спершу один підрядник – фірма «Мастер-Профі». Потім інший – фірма «Маст Буд». Понад 600 мільйонів гривень. Таку суму на ремонт мосту витратили згідно із тендерами, які вивчав Ілля Рибаков. Переконаний, що грошові схеми дозволяли «відмити» кошти. А ремонт міг обійтися у значно меншу суму.
Ілля Рибаков, активіст: «Є одні і ті ж самі роботи, які оплачують в різних договорах. Який з них липа — я не знаю, це мають оцінювати правоохоронні органи».
Інженер проекту наголошує: першочергову задачу виконали.
Юрій Зубарев, головний інженер проєкту, розробник проєктної документації: «Усунути можливість падіння конструкції. Прольотних елементів, зокрема. Найбільш аварійні були у прольотних конструкціях. Тому всі аварійні балки вилікувані і по них можна їздити».
Лікували десять балок. Решту — лише підліковували.
«Продольна балка між двох опор. От їде автобус по продольній балці. Між собою вони зв’язані діафрагмою. Всього на мосту приблизно… більше 580». Михайло Бекер, директор спеціалізованого підприємтва «Маст-Буд» — генеральний підрядник капітального ремонту моста: «Три балки ми замінили, спецпроект робили, боялись, що при підйомці вони зруйнуються. Решту сім, страшно побиті були, і їх відремонтували. Всі решта мали ремонт і вони зроблені».
На питання, чому так довго тривав капітальний ремонт, відповідають: по-перше, після попереднього підрядника переробляли майже 80 відсотків, а по-друге, відповідально підійшли до роботи.  
Василь Самсонов, спеціаліст технагляду державного підприємства «Жилком»: «Є проміжний технологічний інтервал. Ми мусимо його дотримуватися. І я, як інженер технічного нагляду, і я інакше не можу. Якщо у мене сім діб на догляд за бетоном, то це сім діб. Я не дам нікому на нього забігати і так далі».
Активісти ж називають ремонт зовсім не капітальним. Швидше косметичним.  
Андрій Плеханов, активіст: «А рігельні поперечні балки не ремонтувались і опори рігельних не ремонтувались. Це, наприклад, ви зробили ремонт вдома, положили паркет, а потім від сусіда внизу ремонтуєте підлогу».
Претензію, що швидше було збудувати міст заново, відкидають. Мовляв, в сучасних умовах — це дорого. Хоча визнають, — простіше. Центральний міст зводили протягом п’яти років — з 1961 до 1966. .
Василь Самсонов, спеціаліст технагляду державного підприємства «Жилком»: «Це з підготовкою, коли було планове будівництво, коли виготовляли балки, це тривало п’ять років. А коли пішов монтаж, то змонтували за два роки».
Подбали і про красу. Зокрема, обрали особливий колір.  
Дмитро Волик, головний архітектор Дніпра: «Колір такий, як на мості Голден Гейт, на мості у Сан-Франциско. Сьогодні — це міст — обличчя, який додає місту нових вражень та емоцій».
Барельєфам, що на в’їзді на міст, навпаки — повернули автентичний колір. Деформаційні металеві шви, сказали, нікуди не подінуться — така технологія. На цьому ремонт не завершився. Але тепер, якщо роботи і будуть, то лише поточні. У майбутньому, проте невідомо наскільки близькому чи далекому, обіцяють доробити сходи і подбати про велосипедистів і пішоходів.   Автор — Оля Василець Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58
Дніпровські спортсмени стали переможцями та призерами Кубка України та Всеукраїнських змагань зі стрибків на батуті 

З 12 по 16 вересня в Одесі відбувся Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів зі стрибків на батуті. Вихованці

19 Сентябрь, 15:48
Суботники та екоуроки у школах: як міська влада підтримує екологічні ініціативи громадськості

У Дніпрі активна громадськість постійно ініціює проєкти, спрямовані на поліпшення екологічного стану міста. Серед останніх – освітня програма «Чиста школа –

19 Сентябрь, 15:39
Міжнародні бігові змагання для аматорів та професіоналів відбудуться у Дніпрі 22 вересня (КОМЕНТАР)

22-го вересня з площі Героїв Майдану стартують четверті міжнародні бігові змагання для аматорів та професіоналів — ATB Dnipro Marathon. Учасникам

18 Сентябрь, 19:43