17 сентября 2019, 17:50

“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

«Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не лише Дніпро, а й видатна постать, поет-шістдесятник Михайло Чхан. Вечір, присвячений 93-й річниці поета, відбувся у Січеславській Просвіті за ініціативи кураторів проекту “#слово на стіні”. В рамках заходу читали вірші Чхана та представили відеоролик нового проекту “#навкололітература”. В першому кліпі лунають рядки вірша Чхана. Якого саме — знає наш журналіст Станіслав Пивонос. Куратори проекту “#слово на стіні” продовжують святкувати дні народження наших письменників та поетів. За календарем, черга дійшла Михайла Чхана. Вечір, присвячений 93-му дню народження поета, відбувся у Січеславській Просвіті. На зустрічі читали його вірші та представили першу ластівку відеопроекту “#навкололітература” — кліп зняли як раз на вірш Михайла Чхана.
Анастасія Теплякова — координаторка проекту #словонастіні: «Вірш називається “Шабаш”, тому що він про те, що варвар нищить все цінне — у нас відбувається те саме. Думаю, що зараз дуже актуальна ця тема і ми дуже швидко це зробили — ми відзняли це за один день. Ми спалили все, що хотіли спалити, тому що там буде палати вогонь. І це було дуже атмосферно, дуже круто і ми сподіваємося, що це знайде якийсь відгук у серцях».
Про долю поета і його творчість розповідала літературознавиця Світлана Мартинова. Михайло Чхан — її улюблений поет. Він був найяскравішим ліриком свого часу, пояснює жінка. Тому вона з радістю взяла участь “чханівських читаннях”, які з 89-го року проводилися майже щороку — в день народження письменника.
Світлана Мартинова — старша наукова співробітниця музею “Літературне Придніпров’я”: «Коли Михайло Чхан помер у 87-му році, друзі його вирішили якось увічнити пам’ять і започаткували “чханівські читання”, які проводилися саме у нього на батьківщині. І от я просто дуже щаслива, що оновлена Просвіта повертається до цієї теми. Уже молодь, уже люди іншого покоління раптом знаходять у Чхана якісь мотиви, теми, соголосні собі».
Вікторія Степанівна — вчителька української мови та літератури. Вона активно підтримує ініціативи проекту “#слово на стіні”. Каже: це чудова нагода розказати учням про митців, що поза усіх шкільних програм. А творчість Чхана молоді навіть не треба пояснювати, настільки вона є сучасною, додає педагогиня.
 Вікторія Сикал — заступниця директора з навчально-виховної роботи НВК №120: «Мені взагалі подобаються слова “я тобою шматаний і довбаний” — це такий якийсь молодіжний сленг і сленг сучасності, скажімо так. Він же для сучасної молоді не сучасник, але виходить, що він достукався через покоління — заговорив до них звідти їхньою мовою».
Він і справді заговорив — на вечорі деякі учні зачитали вірші Чхана.
Юлія Соколан — учениця 7-го класу: «Мені здається, він, ну, якось гарно описує сучасну може молодь, щось, може, якісь її побут, її проблеми».
Імпровізовані “чханівські читання” підтримали і інші гості заходу. Відзняти ще кілька віршів, зробити аудіозбірку письменників Придніпров’я і ютуб-шоу — цикл інтерв’ю із літературознавцями і, можливо, ще живими письменниками та їхніми родичами — ось такі грандіозні плани мають організатори. Кажуть: вийти за межі формату стін їм давно хотілося.
 Анастасія Теплякова — координаторка проекту #словонастіні: «Стіни — це добре, але класно, коли можна ще щось більше дізнатися. І мені здається, що це доповнює стіни, доповнює літературу, тому що дуже мало інформації, на жаль, в мережі взагалі про наших письменників, про наших діячів. Ми намагаємось це виправити».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24