17 сентября 2019, 16:57

На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань — в його стінах, де замість звичайної фарби око тішать мальовничі краєвиди або улюблені мультяшні герої. Хто створює таку красу? Більше про митця-добродія у сюжеті.
«Як зачепилися — і вже не можемо зупинитися».
Криворізький художник Віталій Бигич навчався у цій школі. А тепер взявся перетворювати свою 33-ю на художню галерею.
Катерина Рамінєва, учениця криворізької СШ №33: «Ці картини дуже гарні. Їх намалювала та людина, яка вчилася в нашій школі. Вона вклала в ці картини дуже багато душі». 
Замість пофарбованих звичайною емаллю стін, школярів оточують романтичні пейзажі та казкові герої. Автор пригадує: першим мистецьким об’єктом  став шкільний музей.
Віталій Бигич, художник: «Ідеї самі собою. Єсть, обміркували. Що можливо додати, чого ще тут немає, що буде корисно і для дітей, і для батьків».
Нові малюнки від Віталія Бигича зявляються після кожних літніх канікул. Прикрасив уже 16 стін. І щоразу школярі не знають, чого чекати!
Катерина Пелешенко, учениця криворізької СШ№33: «Коли приходимо взимку до школи, ми бачимо літні пейзажі. А також навпаки, — коли літом, то зимові. Це дуже захоплює».
Для хлопців настінні розписи ледь не арттерапія — відволікає і заспокоєю.
Тихон Александров, учень криворізької СШ№33: «Мені дуже подобається який стиль підтримує наша школа. На перерві можна заспокоїтись і подивившись на ці картини».
Процес створення картини копіткий. Найскладніші ділянки для майбутніх пейзажів — сходинкові проходи.
Віталій Бигич, художник: «Олійні художні фарби, а інколи приходиться ще біліло добавлять, емаль. Де звичайна фарба… по ній, як по склу. Дуже важко».
Особливий варіант шкільного декору одинадцять років тому колишньому учневі запропонувала директорка школи. Тепер тішиться, що діти красу оцінили.
Валентина Комісар, директор криворізької СШ№33: «Наші діти також дуже талановиті. Вони оцінили достойно ці роботи. За 11 років жодна картина не була зруйнована».
Віталій працює безкоштовно, школа компенсує лише витрати на фарби. Художник уже вирішив які ще стіни перетворить на картини. А далі хоче взятися за новий масштабний проект. Ось тільки детальніше планами поки не ділиться. Автор — Артур Терещенко Камера — Олександр Самсонов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10
Прогноз погоди на вихідні, 19 та 20 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:32
Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з'явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність

18 Октябрь, 17:30
Лікувальні заклади Дніпра отримали гуманітарний вантаж від благодійних організацій США

Першу частину гуманітарної допомоги із медичними матеріалами від міжнародних благодійних організацій «ROCMaidan» та «InterVol» передали шістьом закладам Дніпра. Увесь вантаж

18 Октябрь, 16:24