19 Вересня 2019, 15:39

Суботники та екоуроки у школах: як міська влада підтримує екологічні ініціативи громадськості

У Дніпрі активна громадськість постійно ініціює проєкти, спрямовані на поліпшення екологічного стану міста. Серед останніх – освітня програма «Чиста школа – чисте довкілля», який реалізує департамент екологічної політики Дніпровської міської ради спільно з волонтерами громадської ініціативи «Альтернатива для України». Суть проєкту – проведення у школах відкритих уроків про те, як правильно збирати та сортувати сміття.

«На таких відкритих уроках спікери розповідають школярам, не лише як правильно роздільно збирати сміття, сортувати його, власне, для чого все це потрібно, але й як зменшити обсяги відходів. З початку навчального року згадані лекції вже провели у дев’яти школах із десяти запланованих. Загальна кількість учнів – 3 тисячі. Пілотний етап цього проєкту вже майже завершено. Маємо схвальні відгуки як від самих дітей, так і від батьків, учителів. На цьому не зупинятимемося і продовжуватимемо таку діяльність спільно з активною громадськістю, волонтерами, щоб охопити такі освітні лекції в усіх школах Дніпра», – розповіла під час пресконференції 19 вересня заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова.

Іще один гарний приклад реалізації громадських ініціатив, направлених на поліпшення екології міста, – проведення суботників.

За словами Ірини Козлової, департамент постійно співпрацює з ініціативними групами, які проводять прибирання у різних районах міста: «На Відкритій мапі Дніпра громадськість може відмічати місце проведення суботників. Департамент зі свого боку організовує вивезення пакетів зі сміттям, щоб вони не залежувалися на прибраній території. Ми і надалі готові співпрацювати з активною громадськістю».

Одна із таких активісток, якій небайдужий санітарний стан Дніпра, –  волонтерка, представниця команди ВГО «Street Workout Ukraine» Олеся Василенко. Саме вона ініціювала проведення прибирання території неподалік парку «Зелений Гай». Акцію заплановано на цю суботу, 21 вересня. Початок о 10:00 (збір біля магазину «АТБ», просп. О. Поля, 82).

«Символічно, що наш суботник проходитиме у Всесвітній день прибирання. А почалося все з прогулянки: власне, сам парк чистий, благоустроєний, а зовсім неподалік – купи сміття. Тому вирішила ініціювати прибирання. Розповсюдила інформацію із закликом долучитися до суботника усіх небайдужих у себе на сторінці у соціальній мережі «Facebook». Цією інформацією зацікавилися у профільному департаменті мерії і запропонували підключити цю локацію до інших заходів у рамках згаданого дня. Розповсюдила також оголошення щодо проведення суботника серед мешканців прилеглих житлових будинків, а також у школах. Словом, запрошуємо усіх небайдужих до нас долучитися», – додала Олеся Василенко.

 

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 30 та 31 травня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58
Ветерани АТО і чинні бійці добробатів не причетні до підняття червоно-чорного прапора 28 травня біля ДніпроОДА (заява)

На  12-ту годину 28 травня у Дніпрі представники "Руху опору каптіуляції", який очолює колишній нардеп України Андрій Денисенко, анонсували  урочисте

27 Травень, 23:04
День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область (відео)

День Пахома-Бокогрія. Прогноз погоди на 28 травня, Дніпро і область  28 травня у Дніпрі ультрафіолетовий індекс низьий і помірний, не

27 Травень, 22:18