28 сентября 2019, 22:10

Річкові перегони: весукраїнські змагання радіокерованих човнів у Дніпрі «Екомайстер-2019» (ВІДЕО)

У Дніпрі відбувся традиційний Всеукраїнський турнір швидкісних радіокерованих човнів Лодки повністю екологічні, запевняють організатори, звідси і назва турніру — “Екомайстер 2019”. Розвиватися подібний спорт у Дніпрі почав ще у 2001 році, а сьогодні вже маємо титуловану збірну України. На відкритті змагань побувала і знімальна група «9 каналу».     Більше 50 учасників з України та з європейський країн. На змаганнях сьогодні присутні гості з Бельгії, Румунії, Болгарії, Італії, Британії та Німеччини. Це вже 18 традиційний турнір у Дніпрі.
 Євген Громов, організатор, викладач “Міської станції юних техників”, заслужений майстер спорту України: «“В принципе весь этот судомоделизм расчитан в основном в Украине на отвлечение детей от улицы. Ну, это традиционное занятие, т. е. всего технического спорта, начиная с Советского Союза. Эта система продолжилась и сейчас”.
Організатори турніру — “Міська станція юних техників” спільно з Національною федерацією України. Змагання проводиться у двох номінаціях —  соло та групові перегони. Вікова категорія — від юніорів до дорослих титулованих спортсменів.
 Барт фон Гейт, учасник змагань з Бельгії, чемпіон світу: «Я починав з перегонів на машинках. Але у 2000 році перейшов на катери. Після цього в мене була перерва на кілька років і я знову повернувся до цього спорту, і став двічі чемпіоном світу. Мені це дуже подобається. Це моє хоббі”.
За перегонами спостерігають четверо професійних суддів. Вони ж і накладають штрафні санкції — у разі порушення правил призначають додаткові кола або дискваліфікують учасника за неспортивну поведінку.   Заплив триває 6 хвилин, середня швидкість катера — 60 км на годину. Завдання учасників — зробити якомога більше кіл на позначеній буйками дистанції.
Євген Громов, організатор, викладач “Міської станції юних техників”, заслужений майстер спорта України: «Каждая лодка имеет свой индивидуальный передатчичек —  малипусенькая вот такая электронная штучка внутри лодки. Проезжая каждый раз мимо установленной, так называемой засечки, т. е. два провода, которые вывешены над водой, засечка фиксирует ему индивидуальный результат”.
 

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10