03 октября 2019, 18:00

Здай кров — врятуй життя героя! У лікарні імені Мечникова пройшов День донора (ВІДЕО)

Ваша кров здатна врятувати життя героя, кажуть медики лікарні імені Мечникова. День донора відбувся 3-го жовтня зранку. Акцію підтримало більше двохсот дніпрян — студенти, поліцейські, рятувальники, ветерани АТО і олімпійські чемпіони. Це вже 18 акція. Вони проходять з початку бойових дій на сході України. За весь цей час своєю кров’ю із захисниками поділилося 18 тисяч мешканців нашої області. Подробиці — далі в сюжеті.     Ці люди — учасники 18-ї донорської акції лікарні Мечникова. Різні за віком, професіями, проте усі — готові віддавати частки себе заради порятунку життів. Навіть олімпійська сім’я не залишається осторонь і завжди підтримує такі акції.
Діна Міфтахутдінова — олімпійська чемпіонка: «Я считаю своим долгом прийти и поделиться частичкой крови, потому что мы все понимаем какая сейчас сложная ситуация, сколько раненых находится в больнице Мечникова».
Станіслав брав участь у подіях Майдану, захищав Україну на сході в складі Збройних сил, був поранений. Каже: кров для воїна — це спасіння.  
Станіслав Жуковський — ветеран АТО: «Я сам находился в таких ситуациях. Грубо говоря, каждая капля крови спасает человеческую жизнь. И мы не должны забывать и уставать от этой войны, как некоторые говорят. И не должны ни в коем случае забывать пацанов, которые лежат здесь и которые сейчас на передке».
Небайдужа молодь теж прийшла на день донора.
 Данило — студент: «Вирішив допомогти людям, які в цьому нуждаються».
Сергій працює рятувальником у ДСНС. Прийшов здати кров, бо це його громадянський обов’язок. Він закликає містян не ігнорувати такі акції, адже воїни ризикують своїми життями заради нас.  
 Сергій Ширяєв — рятувальник ДСНС: «Мы сдаём кровь — мы помогаем не только себе, но и тем, кто нуждается, а нуждающихся, вы знаете, очень много. И не будьте безразличными и бездушными».
Максимально допустима доза, згідно з Законом України про донорство крові — 450 мл. Захід підтримали 250 донорів, а це — більше сотні літрів крові.  
Антоніна Сердюк — головна лікарка КП Дніпропетровська обласна станція переливання крові: «Ці 100 літрів крові, вони зразу відправляються на станцію переливання крові і з них виготовляються компоненти крові. Тобто з одного донора, який здає кров, ми заготовити можемо три компоненти — це плазма свіжозаморожена донорська, це еретроцити і це концентрат тромбоцитів».
Це має закрити щоденну потребу — на 100-120 пацієнтів. Тому поновлення цих запасів потрібно робити кожного дня.  
 Сергій Риженко — головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: «Я горжусь жителями Днепра, которые всегда приходят в больницу Мечникова для того, чтобы поделиться частью тела, частью своей души во имя спасения наших ребят».
Автор — Станіслав Пивонос Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00