07 октября 2019, 18:07

Гніздо, якому 20 років. День народження своєї скаутської філії відзначили пластуни Дніпра (ВІДЕО)

Їхньому гнізду — вже 20 років. І мова йде не про горобців чи ластівок. Пластуни скаутської організації відзначили день народження дніпровської філії. Щоб далі вас не плутати, подробиці — в сюжеті Юлії Бублик.   До шести років — “пташата”, до 11 — “новаки”  і “юнаки” — до повноліття. Так за віком Національна скаутська організація “Пласт” поділяє своїх вихованців. Кожна вікова група у різних містах України має свою філію. Філії наймолодших пластунів називають “гніздечками”, філії найстарших — “куренями”. Поміж ними  діти шести-одинадцяти років навчаються скаутській справі у “гніздах”. Одному з них — дніпровському — п’ятого жовтня виповнилося 20 років.
 Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Гніздо — це таке собі угруповання, в якому є кілька маленьких ще своїх таких компаній».
Мишко пластує в групі “Стрибучі бегемотики”. Ця група входить до гнізда-іменинника “Веселі звірята”. В ньому зараз — аж сорок дітей. Окрім назви, кожне гніздо має свій порядковий номер.
 Михайло Лісніченко, пластун-новак: «Багато в світі гнізд, і наше гніздо — тридцять друге з них».
У свої 9 років Мишко — досвідчений турист: разом з пластунами щоканікул мандрує Україною.
Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Ми це називаємо «всебічним вихованням» — знайомство з історією, мандрівки, експедиції, майстерки, всілякі фестивалі, спортивні змагання».
Найбільше дітям новацького віку подобаються мандрівки і табори, зізнається Мишко. Тим паче, за участь у таких поїздках пластунам видають відзначки.
 Михайло Лісніченко, пластун-новак: «В мене є відзначка за коляду, за сімейний табір, за передавання Віфлеємського вогню, “Джембері” — всесвітньо відомий табір. А це відзначка — “Великі дуби”: ми шукали найбільші дуби на території Дніпропетровської області».
На день народження дніпровського «гнізда» дорослі пластуни принесли свої відзначки, які здобували ще 20 років тому. Тепер до скаутського руху долучилися їхні діти. Так, за порадою батька, пластуном став і дев’ятирічний Кирило. Хлопчик розповідає: навички, які здобуває тут, вони з батьком використовують і в родинному дозвіллі.
Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Колись із татом пішли на гору Піп-Іван Чорногірський — 2018 метрів. Ми за три дні хотіли піднятися на вершину цієї гори — ми це зробили».
Уже за два роки на Кирила з Мишком чекають юнацькі курені.
Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Це вже романтика, випробування, мокрий ліс, це намети».  Тетяна Корпичова, волонтерка “Пласту”, мати пластуна-юнака: «Вони в лісі 2 тижні, вони вчаться виживати, вчаться готувати самі». Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Я залишуся! Тому що я хочу стати навіть не юнаком, а ще далі піти! Я хочу стати вище, піти вище!»
  Але поки що хлопці та дівчата відзначають народження свого гнізда піснями, вікторинами та іграми. На великому плакаті лишають побажання наступним поколінням, які зустрінуть уже тридцяту річницю новацтва.
Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Щоб усі мрії збулися!»  Михайло Лісніченко, пластун-новак: «Щоб ми знайшли більше людей в нашу станицю!»
Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Одного із призвідників смертельного ДТП у Дніпрі відпустили на домашній арешт (коментар)

  Наразі вже з'ясовано, що в салоні "Ауді" під час ДТП були учасники злочинного угруповання. Вони тікали від патрульних на

19 Февраль, 23:17
У Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував жінку через борг у 200 гривень (КОМЕНТАР)

Кривава розправа через 200 гривень: у Кривому Розі затримали чоловіка, який розчленував людину. Один із фрагментів тіла знайшли місцеві в

19 Февраль, 21:51
Поліцейські затримали банду викрадачів людей і врятували жінку (КОМЕНТАР)

Поліцейські затримали чергову банду викрадачів людей. В її складі  четверо чоловіків. Двоє з них  судимі за тяжкі та особливо тяжкі

19 Февраль, 21:46
Пам’ять людей, що полягли у боях за Дебальцеве, вшанували у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Активна фаза боїв припала на період з  21 січня до 18 лютого 2015 року. Точну кількість загиблих, полонених та поранених

19 Февраль, 21:28
Теплий день і скромний вітер — прогноз погоди на 20 лютого  (ВІДЕО)

Теплий день і скромний вітер - прогноз погоди на 20 лютого 2020 року.            

19 Февраль, 19:10
Костюмована екскурсія Дніпром від Олександра Поля (ВІДЕО)

Познайомитися із історією Дніпра разом із видатною історично постаттю — у  березні в Дніпрі почнеться костюмована екскурсія "Видатні історичні постаті".

19 Февраль, 19:01
Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ нагадали про День Герба (ВІДЕО)

Нагадати українцям про День герба — на плацу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ провели святоковий флешмоб.   Близько сотні курсантів сформували

19 Февраль, 18:55
Дніпропетровський театр опери і балету підготував концерт Пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Жителів Дніпропетровщини запрошують на концерт пам'яті. Його підготував обласний театр опери і балету - до Дня Героїв Небесної Сотні. Вхід

19 Февраль, 15:59