07 октября 2019, 18:07

Гніздо, якому 20 років. День народження своєї скаутської філії відзначили пластуни Дніпра (ВІДЕО)

Їхньому гнізду — вже 20 років. І мова йде не про горобців чи ластівок. Пластуни скаутської організації відзначили день народження дніпровської філії. Щоб далі вас не плутати, подробиці — в сюжеті Юлії Бублик.   До шести років — “пташата”, до 11 — “новаки”  і “юнаки” — до повноліття. Так за віком Національна скаутська організація “Пласт” поділяє своїх вихованців. Кожна вікова група у різних містах України має свою філію. Філії наймолодших пластунів називають “гніздечками”, філії найстарших — “куренями”. Поміж ними  діти шести-одинадцяти років навчаються скаутській справі у “гніздах”. Одному з них — дніпровському — п’ятого жовтня виповнилося 20 років.
 Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Гніздо — це таке собі угруповання, в якому є кілька маленьких ще своїх таких компаній».
Мишко пластує в групі “Стрибучі бегемотики”. Ця група входить до гнізда-іменинника “Веселі звірята”. В ньому зараз — аж сорок дітей. Окрім назви, кожне гніздо має свій порядковий номер.
 Михайло Лісніченко, пластун-новак: «Багато в світі гнізд, і наше гніздо — тридцять друге з них».
У свої 9 років Мишко — досвідчений турист: разом з пластунами щоканікул мандрує Україною.
Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Ми це називаємо «всебічним вихованням» — знайомство з історією, мандрівки, експедиції, майстерки, всілякі фестивалі, спортивні змагання».
Найбільше дітям новацького віку подобаються мандрівки і табори, зізнається Мишко. Тим паче, за участь у таких поїздках пластунам видають відзначки.
 Михайло Лісніченко, пластун-новак: «В мене є відзначка за коляду, за сімейний табір, за передавання Віфлеємського вогню, “Джембері” — всесвітньо відомий табір. А це відзначка — “Великі дуби”: ми шукали найбільші дуби на території Дніпропетровської області».
На день народження дніпровського «гнізда» дорослі пластуни принесли свої відзначки, які здобували ще 20 років тому. Тепер до скаутського руху долучилися їхні діти. Так, за порадою батька, пластуном став і дев’ятирічний Кирило. Хлопчик розповідає: навички, які здобуває тут, вони з батьком використовують і в родинному дозвіллі.
Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Колись із татом пішли на гору Піп-Іван Чорногірський — 2018 метрів. Ми за три дні хотіли піднятися на вершину цієї гори — ми це зробили».
Уже за два роки на Кирила з Мишком чекають юнацькі курені.
Оля Подгорнова, керівниця Національної скаутської організації “Пласт” у Дніпрі: «Це вже романтика, випробування, мокрий ліс, це намети».  Тетяна Корпичова, волонтерка “Пласту”, мати пластуна-юнака: «Вони в лісі 2 тижні, вони вчаться виживати, вчаться готувати самі». Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Я залишуся! Тому що я хочу стати навіть не юнаком, а ще далі піти! Я хочу стати вище, піти вище!»
  Але поки що хлопці та дівчата відзначають народження свого гнізда піснями, вікторинами та іграми. На великому плакаті лишають побажання наступним поколінням, які зустрінуть уже тридцяту річницю новацтва.
Кирило Пилипенко, пластун-новак: «Щоб усі мрії збулися!»  Михайло Лісніченко, пластун-новак: «Щоб ми знайшли більше людей в нашу станицю!»
Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00