09 октября 2019, 19:57

З видатним скульптором Юрієм Павловим попрощалися у Дніпрі (ВІДЕО)

Його авторству належать найвідоміші пам’ятки нашого міста. Пішов із життя видатний скульптор, Заслужений художник України Юрій Павлов. Восьмого жовтня його здолала хвороба. Попрощатися з митцем мали змогу всі дніпряни. Який творчий доробок лишив по собі скульптор та чому його роботи стали знаковими для Дніпра — дивіться просто зараз.   Щирий, талановитий, інтелігентний — такими словами згадують скульптора Юрія Павлова найближчі люди. Восьмого жовтня митець пішов із життя через хворобу. Йому було 84. Із теплом та вдячністю про нього говорять рідні та колеги…
 Галина Павлова, вдова скульптора Юрія Павлова: «Мы очень интересную жизнь прожили… Мы жили «глаза в глаза»!
 
Володимир Небоженко, колега Юрія Павлова, скульптор, Народний художник України: «Щиро так ділився своєю майстерністю! От коли я ліпив Чкалова, пам’ятаю, там светр такий був. А він говорить: “Ти якось не так його робиш — в’язка крупніша повинна бути — воно ефективніше!”  І я його послухав». Андрій Пікуш, голова обласної організації Національної спілки художників України: «Він був надзвичайно скромною людиною. Ніхто ніколи не чув ніяких слів самореклами. Але твори його говорять самі за себе». Галина Павлова, вдова скульптора Юрія Павлова: «Это как дети — вот не бывает нелюбимых детей!»
Понад двадцять творінь Юрія Павлова прикрашають нині вулиці Дніпра. Серед них — славнозвісна скульптура Музи у фонтані біля оперного театру; лев, який оберігає головну алею парку Шевченка; Гіппократ на вході до медакадемії. З-під руки Заслуженого художника з’явилися барельєфи на стелах Нового мосту і фасадне оздоблення театру Шевченка.
Галина Павлова, вдова скульптора Юрія Павлова: «Когда он начинал работу, вот какая-то тема есть, он очень тщательно изучал то время, материалы все, историю, одежду, биографию, если это касалось человека».
Багато своїх робіт Юрій Павлов присвятив болючій темі війн. Біля залізничного коледжу розміщена його скульптура загиблим студентам, що приєдналися до ополчення в часи Другої світової. Тема Афганської війни теж пронизала життя скульптора. Щороку в пам’ятні дати Юрій Павлов зустрічався з родинами загиблих. Їм присвятив відомий пам’ятник, який нині височіє на Січеславській Набережній Дніпра.
Лідія Мазніченко, мати загиблого в Афганській війні солдата: «Познакомились с Юрием Павловичем, когда решили создать памятник афганцам погибшим, который назвали потом «Взрыв памяти».
Саме ця робота Юрія Павлова уперше згуртувала родини загиблих вояків.
Лідія Мазніченко, мати загиблого в Афганській війні солдата: «Тогда был Советский Союз — наших детей старались умолчать. И когда их хоронили — всё это было тихонечко, чтобы нигде никто никак не выступал. Вот здесь мы только и собрались, вокруг этого памятника».
На відкриття «Вибуху пам’яті» в 1989 році завітала делегація з Білорусі. Скульптора одразу запросили до Мінська. Там наступні сім років він будуватиме меморіал військовим, загиблим в Афганістані.
Микола Корольов, зять скульптора Юрія павлова, художник: «Это целый комплекс на острове, состоящий из нескольких объектов художественных».
До цієї роботи видатний митець запросив усю творчу династію Павлових.
Микола Корольов, зять скульптора Юрія павлова, художник: «В этом участвовал сын его — Олег Юрьевич, дочь — Татьяна Юрьевна, моя супруга. Мы выступили, как художники-монументалисты, отвечали за живопись в этом комплексе. А Олег лепил с Юрием Павловичем, формировал скульптуру».
Мінський меморіал відкрили у 1996 році. Далі Юрій Павлов розробляв серію скульптур, які донині височіють у різних куточках Білорусі. Але завжди митець повертався додому — на рідну Дніпропетровщину.
Андрій Пікуш, голова обласної організації Національної спілки художників України: «Треба буде подумати про проведення в майбутньому і виставки, присвяченої пам’яті Юрія Павловича, і про видання якогось альбому».
До останніх днів, розповідають колеги, видатний скульптор творив у своїй майстерні. Все життя він мав активну громадянську позицію: серію останніх робіт присвятив героям АТО і Небесній Сотні. Світла пам’ять Юрію Павлову. Його ім’я назавжди викарбуване в історії нашого міста. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00