10 октября 2019, 08:16

 “Міні містер та міс УТОГ-2019” — у Дніпрі відбувся перший всеукраїнський конкурс краси серед дітей з вадами слуху (відео)

 “Міні містер та міс УТОГ-2019” — у Дніпрі відбувся перший всеукраїнський конкурс краси серед дітей.

Свято краси і творчості: Перший всеукраїнський конкурс краси серед дітей із порушенням слуху відбувся в рамках третього міського фестивалю “Ми вас любимо”. У Дніпрі традиційно його проводять до міжнародного дня глухих. 5-го жовтня за звання Міні містера та міні міс УТОГ-2019 змагалися 8 хлопчиків та 8 дівчаток. А хто ж переміг — дивіться самі.

Конкурс краси — довгоочікувана подія третього міського фестивалю “Ми вас любимо”, приуроченого до міжнародного дня глухих. Підкорювати сцену будинку культури Дніпропетровського УТОГу наважилися діти з порушеннями слуху. Конкурсанти приїхали з різних областей України і є кращими з усіх претендентів, що прийшли на кастинг.

 Ірина Чепчина — голова Українського товариства глухих

(“8 дівчаток і 8 хлопчиків, які зараз у місті і зараз буде свято, багато нечуючих. Я би хотіла сказати дякую, що це відбулося завдяки підтримці місцевої влади — місцева влада виділила кошти на проект, якби не було підтримки, ми би за звичаєм проводили би самі в місті Києві, як і раніше всі українські заходи.”)

 Ірина Грицай — заступниця голови ДніпроОДА

(“Я думаю, що ми всі повинні працювати, крок за кроком і не тільки для таких діток, а для всіх дітей. Щоб діти відчували нашу любов, наше тепло, нашу заботу.”)

У таких конкурсах діти беруть участь, бо прагнуть бути більш впевненими або реалізовувати мрію. Ось Настя — слабо чує з дитинства, але бажання танцювати від того не менше.

Ліза  Матвійчук — слабочуюча

(“Когда выступаешь, показать главное эмоцию, показать то, что ты делаешь, чтобы люди видели, что ты действительно делаешь это с удовольствием. Я к вот этому привыкла и принимаю, что главное просто делать то, что вам нравится.”)

Думку дівчини розділяє і Наталя Митрофанівна.

 Наталя Якунченкова — перекладачка

(“Вони самостверджуються, в них підвищується рівень самооцінки, можливість себе показати, що вони самі, красиві, гарні, розумні діти, талановиті, як і всі інші.”)

Діти справді це підтверджують, йдучи навіть крізь перешкоди природи. Наприклад, Андрію — чотирикласнику з Вінничини — в три роки зробили операцію з імплантації. Завдяки цьому хлопець почав чути. Хоч і зараз його мова, як у 5-тирічної дитини, він активно наздоганяє і покращую розмовні навички. А мовою жестів Андрій користується лише як допоміжною.

Андрій Павлюк — учасник конкурсу краси

(“Я вас усіх вітаю!”)

Звичайно, таким дітям не просто знаходити друзів — серед чуючих. Вчителька Андрія має особливу думку щодо інклюзії: дітям з глухотою більше пдіходять спеціалізовані школи.

 Руслана Грабовська — викладачка початкових класів глухих та слабочующих дітей, дефектологиня

(“Я на своїй практиці бачила кілька випадків, коли діти чимось трошки принижені, порівняно зі своїми такими ж самими дітьми, які втратили слух. І такі діти все одно з часом повертаються — шукають батьки вихід, щоб знайти знову ж таки школу, де би допомагала саме жестова мова їм отримувати краще освіту.”)

Одні співають і читають вірші жестами, інші демонструють своє хобі, а хтось і танцює. І глухота їм не заважає, бо в цих дітей є внутрішній слух — на окремому занятті у школах їм спеціально плекають відчуття ритму.

 Наталя Якунченкова — перекладачка

(“Якщо це хлопки визначені, вони їх відчувають, знають, звикають і танцюють і не можна навіть сказати де танцює чуюча дитина, а де — глуха дитина.”)

На перший конкурс — візитивку — всі вийшли у національному вбранні свого регіону. Ще — дефіле, творчий конкурс і звичайно останній вихід. Спеціальне журі визначатиме двох переможців — міні містера та міс УТОГ, але кожна дитина є кращою — в своїй номінації.

Міні містером УТОГ-2019 журі обрало Максима Собчука з Волинської області, а міні міс УТОГ стала Мелінда Чонтош із Закарпаття. Переможниця до цього дня готувалася півроку. Її мати каже, що така відзнака дуже почесна, проте дівчинку більше цікавить саме танцювальна кар’єра.

 Мелінда Чонтош — міні міс УТОГ

(“Я дуже хочу, щоб в мене було багато медалів і кубків, і щоб я мала цілу і щасливу родину.”)

 Ірина Троян — голова обласної організації УТОГ

(“Я горжусь тем, что первый всеукраинский фестиваль, конкурс мистер и миссис УТОГ провели именно в Днепре. Для нашего города это большая честь. Вы видите — реакция людей, все довольны. Я считаю, что наш праздник удался.”)

Станіслав Пивонос, Олександр Височин, новини 9-го каналу

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00