10 октября 2019, 17:00

“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” — таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на меті — показати різні стани води за рахунок різних видів сучасного мистецтва. Арт-об`єкти, інсталяції, картини та танцювальний перфоманс, чого чекати від події — далі в сюжеті. Останні репетиції та приготування перед перфомансом під назвою “З піни морської”… За процесом спостерігає режисерка, композиторка та авторка ідеї перфомансу — Жанна Чепела.
Жанна Чепела, режисерка та композиторка перфомансу: «Спектакль о воде, о чистоте… Мы пытаемся переосмыслить воду, как состояние, как основу нашей жизни, как то, из чего мы все состоим и весь мир. Все пронизано водой”.
Ідея поєднати всі види сучасного мистецтва з темою давно не відпускала Жанну. Підготовка до перфомансу тривала півтора роки. За цей час режисерка сформувала команду однодумців.
Олена Будницька, керівниця театру танцю “Потоки”: «Жанна пришла ко мне уже с идеей того, что и как будет происходить. А то, что касается притворения на сцене пластики, т.е. как это происходит — где-то водоросли, это где-то глубинные какие-то потоки, это туман над рекой и все прочее — это уже выстраивала я”.
Театр-студія танцю “Потоки” готує спектакль на музику режисерки перфомансу. У виставі беруть участь 10 дівчат-студенток колективу. Такий досвід для них не новий, запевняє директорка студії, тому над створенням номеру працювала не тільки хореографіня, але і дівчата.
Олена Будницька, керівниця театру танцю “Потоки”: «Очень много вещей связаны с ощущением, да, исполнителей и того, что они делают. Она структурирована, она выстроена в композицию, но тем не менее, да, есть вещи, которые спонтанно приходят и мы это каким-то образом фиксируем уже на репетициях”.
Втілити ідею в життя у повному обсязі допомогла дизайнерка проекту Гала Франческа Фіоре. Костюми створювалися з елітних тканин і матеріалів, на пошив однієї сукні могло піти і до чотирьох місяців.
Гала Франческа Фіоре, дизайнерка колекції для перфомансу: «Коллекция сделана из кашемира, из тончайшего мохера. Многие пенки мохеровые, они имеют толщину 2,5 километра в ста граммах. Это важно, потому что мохеровая нить имеет, единственная из нити — она парит в воздухе и она создает вот такой вот эффект пены”.
Перфоманс пройде 13 жовтня у білій залі історичного музею ім. Яворницького. Спектакль під акомпанемент камерного оркестру Дніпропетровського дому органної і камерної музики доповнять інсталяції та картини художниці Яни Чеботової.
Жанна Чепела, режисерка та композиторка перфомансу: «Это микс картин, арт-объектов, изделий из кашемира — мы соединяем несоединимые вещи, и все это раскрывает состояние воды с разных сторон. Т.е. мы хотим погрузить зрителя как бы внутрь происходящего — у нас нет стульев и зритель является частью спектакля”.
Автор — Анастасія Парнет Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Сильні жінки та їхні історії: проект «Я зможу!» завітає у Дніпро (КОМЕНТАР)

Об'єднатися, обмінятися досвідом, надихнутись та створити культуру сестринства в Україні – основні задачі проекту «Сильні жінки «Я зможу!»» Це –

11 Октябрь, 20:29
Мандрують Україною на автобусі та розповідають про асоціацію з ЄС. Активісти проекту “ЄврОбус” зупинилися в Дніпрі (ВІДЕО)

Їх — десятеро. Вони мандрують Україною на автобусі та популяризують європейські цінності. Активісти “ЕврОбусу” зупинилися в нашому місті. І не

11 Октябрь, 18:06
Прогноз погоди на вихідні, 12 та 13 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 17:42
Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2

11 Октябрь, 17:39
Майбутні правоохоронці склали присягу працівника Нацполіції (ВІДЕО)

Склали присягу виконувати свої службові обов'язки працівника Нацполіції майже півтисячі курсантів-першокурсників. До дня козацтва, 11 жовтня, на Алеї Слави зробили

11 Октябрь, 17:32
Першу в Україні «кризову кімнату» для дітей, потерпілих від насильства, відкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Щоб уникнути психологічних травм дитини під час допиту, у нашому місті створили кризову кімнату для дітей - свідків або жертв

10 Октябрь, 17:07
Прогноз погоди на 11 жовтня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

10 Октябрь, 17:02
“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” - таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на

10 Октябрь, 17:00