10 октября 2019, 17:00

“З піни морської” — як сучасне мистецтво повязано зі стихією води (ВІДЕО)

“З піни морської” — таку назву має перфоманс, який пройде 13 жовтня в історичному музеї. Режисерка спектаклю наголошує: мала на меті — показати різні стани води за рахунок різних видів сучасного мистецтва. Арт-об`єкти, інсталяції, картини та танцювальний перфоманс, чого чекати від події — далі в сюжеті. Останні репетиції та приготування перед перфомансом під назвою “З піни морської”… За процесом спостерігає режисерка, композиторка та авторка ідеї перфомансу — Жанна Чепела.
Жанна Чепела, режисерка та композиторка перфомансу: «Спектакль о воде, о чистоте… Мы пытаемся переосмыслить воду, как состояние, как основу нашей жизни, как то, из чего мы все состоим и весь мир. Все пронизано водой”.
Ідея поєднати всі види сучасного мистецтва з темою давно не відпускала Жанну. Підготовка до перфомансу тривала півтора роки. За цей час режисерка сформувала команду однодумців.
Олена Будницька, керівниця театру танцю “Потоки”: «Жанна пришла ко мне уже с идеей того, что и как будет происходить. А то, что касается притворения на сцене пластики, т.е. как это происходит — где-то водоросли, это где-то глубинные какие-то потоки, это туман над рекой и все прочее — это уже выстраивала я”.
Театр-студія танцю “Потоки” готує спектакль на музику режисерки перфомансу. У виставі беруть участь 10 дівчат-студенток колективу. Такий досвід для них не новий, запевняє директорка студії, тому над створенням номеру працювала не тільки хореографіня, але і дівчата.
Олена Будницька, керівниця театру танцю “Потоки”: «Очень много вещей связаны с ощущением, да, исполнителей и того, что они делают. Она структурирована, она выстроена в композицию, но тем не менее, да, есть вещи, которые спонтанно приходят и мы это каким-то образом фиксируем уже на репетициях”.
Втілити ідею в життя у повному обсязі допомогла дизайнерка проекту Гала Франческа Фіоре. Костюми створювалися з елітних тканин і матеріалів, на пошив однієї сукні могло піти і до чотирьох місяців.
Гала Франческа Фіоре, дизайнерка колекції для перфомансу: «Коллекция сделана из кашемира, из тончайшего мохера. Многие пенки мохеровые, они имеют толщину 2,5 километра в ста граммах. Это важно, потому что мохеровая нить имеет, единственная из нити — она парит в воздухе и она создает вот такой вот эффект пены”.
Перфоманс пройде 13 жовтня у білій залі історичного музею ім. Яворницького. Спектакль під акомпанемент камерного оркестру Дніпропетровського дому органної і камерної музики доповнять інсталяції та картини художниці Яни Чеботової.
Жанна Чепела, режисерка та композиторка перфомансу: «Это микс картин, арт-объектов, изделий из кашемира — мы соединяем несоединимые вещи, и все это раскрывает состояние воды с разных сторон. Т.е. мы хотим погрузить зрителя как бы внутрь происходящего — у нас нет стульев и зритель является частью спектакля”.
Автор — Анастасія Парнет Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07
На Дніпропетровщині вручили службові автівки 31 поліцейському офіцеру громади

  На Дніпропетровщині завершила навчання чергова група поліцейських офіцерів громад. Відтепер ще 31 офіцер охоронятиме спокій мешканців у 20 ОТГ

09 Декабрь, 13:57
Більше діджиталізації та нові стажування: молодь Дніпра розповіла Борису Філатову про враження від цілого дня роботи у міськраді

«У подальшому потрібен колективний формат. Ми його продумаємо. Гадаю, що до наступного Дня місцевого самоврядування ви зможете також побути зі

09 Декабрь, 13:46
Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57