11 Жовтня 2019, 17:39

Козацькому роду нема переводу: як четвертокласники Дніпра отаманській доблесті навчалися (ВІДЕО)

Козацькому роду нема переводу: історичний музей імені Яворницького організував інтелектуальний батл між учнями четвертих класів. У заході взяли участь 2 школи – 71 та 23. Міні-вікторина, стрільба з лука та перетягування канату — такі завдання очікували на юних істориків. На заході побувала і знімальна група “9 каналу”. Подробиці змагання — далі в сюжеті.   2 команди по 11 школярів зійшлися у козацькій вікторині. До змагань учнів готували працівники музею. Протягом місяця наукові співробітники знайомили дітей з експонатами, читали лекції про побут і життя козаків.
Світлана Івлєва, старша наукова співробітниця історичного музею ім. Яворницького: “В нас відбудеться історична гра до Дня українського козацтва. Гра буде саме по експонатах, на знання предметів, і тому важливо було дуже роздивлятися кожен експонат з різних ракурсів”.
  Завдання складні, каже організаторка заходу. Ідею змагань виношувала протягом року. Сподівається, такий досвід для музею буде не останнім, а ініціативу вчити історію у формі змагань підтримають і інші школи міста.
Світлана Івлєва, старший науковий співробітник історичного музею ім. Яворницького: “Дуже складний конкурс-обводка. Ну, це така дитяча гра. Вона, знаєте, ще з дитячого садку використовують, але у нашому випадку – це найскладніший конкурс, по цих крапочках зробити обводку і впізнати експонат в залі”.
У суддях — наукові співробітники музею. Але такої підготовки від малих істориків, здається, не чекав ніхто. Змагання проходять у два етапи – у залі музею та на вулиці. Від інтелектуальних конкурсів – до фізичних. Четвертокласники  серйозні. Такі ігри, кажуть, необхідні не для розваг, а для кращого майбутнього країни.
Михайло, учень 23 школи: “Для того, чтобы мы, украинцы, помнили нашу историю. То, какая отвага и какое мужество проявляли наши предки”. Ярослав, учень 71 школи: “Может, поднять популяцию города, может, чтобы разнообразить жизнь, кто тут живет”. Денис, учень 71 школи: “Для того, чтобы развивать ум, соревноваться. Чтоб, когда ты проиграл, не расстраиваться, а идти к своей цели”.
Автор – Анастасія Парнет Камера – Олександр Наумов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49