18 Жовтня 2019, 17:30

Наприкінці літа в українських містах з’явилися патрулі озброєних військовослужбовцівю. Чи варто чогось боятися? (ВІДЕО)

  Військові у місті. Наприкінці літа в містах України з’явилися патрулі озброєних військовослужбовців. Тоді соцмережами ширилися різноманітні припущення. Втім, реальність виявилась банальнішою за здогадки громадян. Так, згідно із дорученням міністра внутрішніх справ, з 1 серпня на вулицях українських міст охороняти громадський порядок почали патрулі Нацгвардії.   Штатна зброя, службові собаки та інші спецзасоби – стандартний набір для патрулюючих нацгвардійців. Головне завдання такого патруля — попередити правопорушення, зазначають військові. Найбільш напружений час доби – з 16-ї до 23-ї. Саме тоді близько сотні службовців особового складу виходять патрулювати вулиці Дніпра. Охорона громадського порядку для них не в новину – раніше співпрацювали із поліцією на масових заходах.
Сергій Шенклян, пресс-офіцер Центрального територіального управління Національної гвардії України: “Наші хлопці, вони вже багато років захищають, займаються охороною громадського порядку на футбольних матчах, на різних концертах, на відпрацюваннях розшукових, коли відбувається якийсь злочин, коли відбувається перекриття міста, прочісування лісопосадок. Наші хлопці давно цим займаються”.
Патрулі Нацгвардії на вулиці міста випустили не одразу. Перд тим із військовими працювали окремі фахівці – психологи, досвідчені офіцери структури та педагоги університету внутрішніх справ. Тепер підбивають підсумки трьох місяців нової служби: оформили майже чотири сотні адмінпротоколів і 22 рази запобігли кримінальним правопорушенням. Богдан у Нацгвардії служить рік. Зупиняти злочини, каже, доводиться не щодня. Однак інколи патрулювати буває страшно.
Богдан Лешкович, старший сержант: “Під час патрулювання в Новокадацькому районі, недавно це було, поступило повідомлення від громадян, що в покинутій будівлі неподалік часто збираються якісь підозрілі особи. Під час перевірки виявили двох осіб, що намагалися вколоти собі речовину невідомого походження. Було страшно. Там було темно і не було зрозуміло хто там взагалі знаходиться. Ми йшли і не розуміли що там відбувається”. Андрій Калюжний, начальник управління патрульної поліції Дніпропетровської області: “Ми фіксуємо правопорушення, викликаємо працівників поліції і намагаємося допомогти їм у складанні адміністративних матеріалів. Якщо ж це кримінальний злочин, то вже нікого не чекаємо. Наші хлопці зобов’язані втрутитись у ситуацію, затримати, і тоді вже викликати слідчо-оперативну групу”. Сергій Шенклян, пресс-офіцер Центрального територіального управління Національної гвардії України: “Спільними нарядами з Нацгвадією у нас в рази зменшлися хуліганські дії у місті, тому що люди бачать і вони відповідно реагують – стримують себе щодо вчиненя хуліганських дій”.
А чи стало спокійніше і безпечніше, і як ставляться до нацгвардійських патрулювань – однозначної відповіді серед містян немає.
СОЦОПИТУВАННЯ
Військові завіряють: за дотриманням уставу, маршруту та будь-яких інших дій підлеглих слідкують відповідні органи. За порушення – карають, згідно із тим же уставом. Якщо ви стали свідком позаштатної або сумнівної ситуації – чекають на відгуки. Телефон довіри Центрального територіального управління Національної гвардії України  +380567207503.
Сергій Шенклян, пресс-офіцер Центрального територіального управління Національної гвардії України: “Кожен патруль, виходячи на маршрут, має карту маршруту, має час, за який він проходить цей маршрут. За час патрулювання їх 2 чи 3 рази обов’язково перевірять як гласно – офіційними начальниками, кервіниками, командирами, так і негласно – контролюючі будуть вдягені в звичайний одяг, як звичайні перехожі. В наших частинах є телефон довіри. Сюди може звернутися будь-який громадянин. Це відкрита лінія. Працює цілодобово”.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49