22 октября 2019, 17:20

“Світ очима особливих дітей” — в Національному історичному музеї ім. Яворницького відкрили нову експозицію (ВІДЕО)

“Світ очима особливих дітей” — нова експозиція в історичному музеї імені Дмитра Яворницького. В ній представлені твори художньо-прикладного мистецтва — петриківський розпис, українська вишивка, художня обробка деревини та образотворче мистецтво. Їх автори — вихованців багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Дніпропетровської обласної ради. Яким бачать світ ці особливі діти — дізнатися можна з 22 жовтня по 15 листопада або просто зараз… Казкові світи, кумедні персонажі та дивовижні квіти — авторами  витворів із підручних та природних матеріалів є діти. Тут їх називають особливими, бо мають порушення слуху, мовлення або центральної нервової системи. Їм допомагають спеціалісти та педагоги обласного навчально-реабілітаційного центру. Директорка, Ірина Миколаївна, каже: мета цієї виставки — розкрити дітей з особливими освітніми потребами і показати, що вони рівноправні члени суспільства.  
 Ірина Родименко — директорка багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Дніпропетровської обласної ради: «На них не можна думати так: “Це дитина така чи така”. Вона така, а може і краща, чим інші діти! І от ми хочемо, щоб ці діти показали на що вони спроможні, що вони в житті досягнуть високих цілей».
  Діти центру відвідують багато гуртків художньо-ужиткового мистецтва — петриківський розпис, українська вишивка, художня обробка деревини, образотворче мистецтво, а також  є спортивні секції. Ліза Матвійчук займається петриківським розписом. Її робота — триптих за оповіданням Гоголя  “Ніч перед Різдвом”. Малювати почала змалку — навчили її бабуся з татом.  
Єлизавета Матвійчук — учениця 8-го класу реабілітаційного центру: «Це для мене, як вільний час. Якщо немає настрою — малюю петриківський розпис  — і все, настрій буде».
  До гуртку “Творчість і ремесло” ходить маленька Ліза Бондар — там вчать вишивати нитками та бісером. На виставці дівчинка представила картину  “Фея-чарівниця”, над якою працювала 2 тижні. Юна майстриня каже: своє натхнення знайшла в одній казці.  
Єлизавета Бондар — учениця 3-го класу реабілітаційного центру: «Мені сподобалася та фея, тому що вона робить добро людям. Я попросила маму, щоб вона сфотографувала у мене і наклала на тканину, і потім я її вишила».
  Керівниця гуртку, Валентина Павлівна, із особливими дітьми працює 30 років. Каже: з кожною дитиною займаються лише індивідуально, і практики більше, ніж теорії.  
Валентина Штепа — керівниця гуртку “Творчість та ремесло”: «Спочатку є у нас навчальна робота — тоді ми кажем, що робота “на подарунок” — мамі там чи кому ще. А потім уже конкурсна робота — це підуть уже туди, куди дивляться всі люди і кажуть, що ти молодець, підтримують їх».
  Подібна експозиція в  історичному музею імені Яворницького є першою і точно не останньою. Заклад прагне взаємодіяти з інклюзивними центрами, каже заступниця директора з наукової роботи.  І не лише через вимоги державних будівельних норм — наявність пандусів, підйомників та інших речей, необхідних для відвідування музею людям з інвалідністю.  
Валерія Лавренко — заступниця директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького: «Ми дійсно нічого не знаємо про потреби цих людей. І як можна дізнатися що від нас вимагають, — окрім того, що є державний документ, — якщо не взаємодіяти з цією цільовою аудиторією».
      Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Дайверська ялинка та нові експонати у Підводному парку: дайвери Дніпра кличуть на свято 21 грудня

Усіх бажаючих на традиційну дайверську ялинку запросив через соцмережі    Друзья мои, прям, уже пахнет елкой!!! Поэтому, ПРИГЛАШАЕМ!!! Всех, Дайверов

15 Декабрь, 20:43
Збив і втік: свідків травмування підлітка на дорозі в районі ТРЦ «Караван» розшукують у Дніпрі

Про ДТП, в якій травмовано 15-річного юнака повідомив на своїй сторінці у FB депутат молодіжної ради Дніпра

15 Декабрь, 20:19
Оперативники Павлограда затримали грабіжника, що вкрав мобілку в дитини

Жертвою зловмисника  стала 8-річна дівчинка, яка поверталась додому зі школи. Особу злочинця встановлено. Пограбований телефон повернуто власниці. Про це повідомляє

14 Декабрь, 15:32
Тренінг за участі маломобільних людей провели для перевізників Дніпра (КОМЕНТАР)

Тренінг на тему методів переміщення маломобільних груп населення провели для представників автотранспортних підприємств. Привернути увагу до проблем людей з інвалідністю

13 Декабрь, 21:52
Концепт заявки для конкурсу на звання «Культурної столиці» України обговорили у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Незабаром серед великих міст України вперше відбудеться конкурс на титул "Культурної столиці". Його ініціював Український культурний фонд. До боротьби вже

13 Декабрь, 21:02
У Дніпрі попрощалися з легендарним ракетником — пішов із життя Володимир Команов (відео)

У Дніпрі попрощалися з легендарним ракетником. Відомий конструктор КБ “Південне”, куратор космічної прграми “Морський Старт”, Герой України і почесний громадянин

13 Декабрь, 20:51
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 грудня. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Декабрь, 18:31
Автор першої української інсталяція на фестивалі Burning Man у пустелі Невада завітав у Дніпро (ВІДЕО)

  «Burning Man» - культовий арт-фестиваль, який з 1986-го року відбувається в пустелі Блек-Рок в Неваді. Щороку там збирається до

13 Декабрь, 17:09