22 Жовтня 2019, 17:20

“Світ очима особливих дітей” — в Національному історичному музеї ім. Яворницького відкрили нову експозицію (ВІДЕО)

“Світ очима особливих дітей” — нова експозиція в історичному музеї імені Дмитра Яворницького. В ній представлені твори художньо-прикладного мистецтва – петриківський розпис, українська вишивка, художня обробка деревини та образотворче мистецтво. Їх автори — вихованців багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Дніпропетровської обласної ради. Яким бачать світ ці особливі діти — дізнатися можна з 22 жовтня по 15 листопада або просто зараз… Казкові світи, кумедні персонажі та дивовижні квіти — авторами  витворів із підручних та природних матеріалів є діти. Тут їх називають особливими, бо мають порушення слуху, мовлення або центральної нервової системи. Їм допомагають спеціалісти та педагоги обласного навчально-реабілітаційного центру. Директорка, Ірина Миколаївна, каже: мета цієї виставки — розкрити дітей з особливими освітніми потребами і показати, що вони рівноправні члени суспільства.  
 Ірина Родименко — директорка багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Дніпропетровської обласної ради: “На них не можна думати так: “Це дитина така чи така”. Вона така, а може і краща, чим інші діти! І от ми хочемо, щоб ці діти показали на що вони спроможні, що вони в житті досягнуть високих цілей”.
  Діти центру відвідують багато гуртків художньо-ужиткового мистецтва – петриківський розпис, українська вишивка, художня обробка деревини, образотворче мистецтво, а також  є спортивні секції. Ліза Матвійчук займається петриківським розписом. Її робота — триптих за оповіданням Гоголя  “Ніч перед Різдвом”. Малювати почала змалку – навчили її бабуся з татом.  
Єлизавета Матвійчук — учениця 8-го класу реабілітаційного центру: “Це для мене, як вільний час. Якщо немає настрою — малюю петриківський розпис  – і все, настрій буде”.
  До гуртку “Творчість і ремесло” ходить маленька Ліза Бондар — там вчать вишивати нитками та бісером. На виставці дівчинка представила картину  “Фея-чарівниця”, над якою працювала 2 тижні. Юна майстриня каже: своє натхнення знайшла в одній казці.  
Єлизавета Бондар — учениця 3-го класу реабілітаційного центру: “Мені сподобалася та фея, тому що вона робить добро людям. Я попросила маму, щоб вона сфотографувала у мене і наклала на тканину, і потім я її вишила”.
  Керівниця гуртку, Валентина Павлівна, із особливими дітьми працює 30 років. Каже: з кожною дитиною займаються лише індивідуально, і практики більше, ніж теорії.  
Валентина Штепа — керівниця гуртку “Творчість та ремесло”: “Спочатку є у нас навчальна робота — тоді ми кажем, що робота “на подарунок” — мамі там чи кому ще. А потім уже конкурсна робота — це підуть уже туди, куди дивляться всі люди і кажуть, що ти молодець, підтримують їх”.
  Подібна експозиція в  історичному музею імені Яворницького є першою і точно не останньою. Заклад прагне взаємодіяти з інклюзивними центрами, каже заступниця директора з наукової роботи.  І не лише через вимоги державних будівельних норм – наявність пандусів, підйомників та інших речей, необхідних для відвідування музею людям з інвалідністю.  
Валерія Лавренко — заступниця директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького: “Ми дійсно нічого не знаємо про потреби цих людей. І як можна дізнатися що від нас вимагають, – окрім того, що є державний документ, – якщо не взаємодіяти з цією цільовою аудиторією”.
      Автор – Станіслав Пивонос Камера – Олександр Наумов

Вибір редакції

COVID-19 поширюється не тільки через великі краплі, а й через найдрібніші частинки, які затримуються в повітрі

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що коронавірусна інфекція може поширюватися повітрям.

08 Липень, 07:09
8 липня – день боді-арту. Прогноз погоди, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

Літній Синоптик Ед уже заступив на погодне чергування і сьогодні уважно розглядаємо прогноз на середу, 8 липня,  в Дніпрі, області

07 Липень, 18:35
Вже 23 країни відкрили кордони для українців

повідомляє Міністерство закордонних справ України. При цьому влада попереджає українців: не дивлячись на те, що багато авіакомпаній вже чимдуж продають квитки

07 Липень, 14:28
Міносвіти просить відстрочити призов випускників в армію

Хлопцям віком 18-19 років почали масово відправляти повістки до військкомату, у зв'язку з цим Міністерство освіти і науки (МОН) попросило

07 Липень, 14:11
У ДНУ імені Олеся Гончара ліквідували кафедру української історії та етнополітики

Відповідне розпорядження підписав ректор ДНУ Микола Поляков.

07 Липень, 13:48
Водія, що переховувався після скоєння 6 липня ДТП у Дніпрі, затримала поліція

У Дніпрі поліція затримала 31-річного водія, який переховувався після скоєння ДТП У результаті дорожньо-транспортної пригоди 31-річна потерпіла отримала тяжкі тілесні

07 Липень, 13:28
7 липня – японське свято Танабата. Прогноз погоди, Дніпро область і море (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед, і просто зараз я швиденько намалюю вам погодну картину вівторка. Ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

06 Липень, 18:28
Госпітальєри провели практикум з домедичної допомоги для працівників електротранспорту в Дніпрі (ВІДЕО)

Для працівників Дніпровського електротранспорту провели тренінг домедичної допомоги. Тема лекції — зупинка кровотечі. Практикум провели інструктори добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

06 Липень, 17:33