23 Жовтня 2019, 17:41

31 день, 31 малюнок. Місяць Inktober-2019 добігає кінця (ВІДЕО)

Кожного жовтня митців з усієї планети об’єднує челендж Inktober  — чорнильний жовтень. Задача у всіх одна –  кожного дня створювати малюнок на задане слово. Вигадав такий проект американський ілюстратор ще в 2009 році. Встановив правила, що малювати можна лише чорнилами. Жодних комп’ютерів чи технічних засобів. Проте за час існування правила почали змінювати самі учасники. Як тепер виглядає Inktober  нашим журналістам розповіли дніпровські митці.   Чорнило, папір і щодня – новий малюнок. Що таке Inktober  розповідають дінпровські митці.  Але спершу трошки історії. «Ink»  у перекладі з англійської – «чорнило», а жовтень, тобто «October», – абсолютно випадково для чорнильного місяця обрав автор Inktober,  американський ілюстратор  Джейк Паркер.
 Джейк Паркер, ілюстратор: “Кілька років тому я хотів краще навчитися малювати чорнилом. Вирішив малювати протягом місяця, щоб вдосконалити уміння”.
Тридцять один день, щодня – нове слово, яке треба обіграти в малюнку, і ще три основні правила:
  • Малювати чорнилом.
  • Публікувати роботи у соцмережах.
  • І додавати хештеґ Inktober-2019
Олександра  до Inktober вперше долучилася три року тому.  
Олександра Колядіна, художниця-ілюстраторка: “Мені дійсно цікаво взяти і проілюструвати 31 слово. Я йду день в день. І    спершу дійшла до 10 дня і все закинула”.
Найскладніше, додає Станіслав, який вже вдруге учасник челенджу, – витримати всі дні.  
Станіслав Моторний, художник: “Це така фізкультура для очей, для мозку, для власного розвитку”.
Те, що роботи стають кращі після таких викликів , підтверджує Ольга Левицька. Вона – скульпторка, а малюнок  – для душі.  
Ольга Левицька, скульпторка: “У мене покращується лінія. Більш лаконічні роботи виходять, більш продумані. І порівнюю роботи того року і цього року – і це величезна різниця”.
Сьогодні учасники Inktober все рідше дотримуються трьох головних правил.  Наприклад, Станіслав у своїх роботах використовує не чорнило –  акварельні фарби.    
Станіслав Моторний, художник: “Кожного дня емоції якісь переживаєш. Наприклад, коли збірна України вийшла на Євро, то емоції було піднесені і я намалював чоловіка у шарфі з гербом України”.
А Ольга та Олександра для цьогорічного інктоберу обрали і свої теми.    
Ольга Левицька, скульпторка: “Суто для себе я обрала тематику з драконами. Це може бути дракон, який скаче чи куштує рицаря”.
 
Олександра Колядіна, художниця-ілюстраторка: “Я подумала, що цього разу я не хочу малювати картинки, а хочу малювати літерки. І десь у мене літер більше, десь більше картинки”.
Ну і зрештою така практика може бути медитацією.  
Олександра Колядіна, художниця-ілюстраторка: “Є можливість відкласти ноут і намалювати це в блокноті”.
Inktober об’єднує митців і аматорів  з усього світу,  адже долучитися може будь-хто. За хештегом «#Inktober-2019» можна слідкувати за ілюстраторами з будь-якої країни  та обмінюватися ідеями. Автор – Оля Василець Камера – Олександр Наумов    

Вибір редакції

2 липня – Всесвітній день собак

02 Липень, 16:38
У Дніпрі за добу зафіксували 2 нові випадки коронавирусної хвороби

Станом на ранок 2 липня в Дніпрі офіційно зафіксовано 2 нових випадки зараження COVID-19. 400 людей вже одужали.  

02 Липень, 14:41
Виставка на честь двох ветеранів автоспорту відкриється 5 липня в музеї “Машини Часу” в Дніпрі

5 липня в технічно-історичному музеї «Машини часу» відбудеться відкриття виставки «80… два ювілеї… 70», присвяченій ветеранам автоспорту, дніпровцям Станіславу Журавльову

02 Липень, 12:15
Садна, забої голови, внутрішніх органів та черевної порожнини – в Кам’янському 3-річна дитина випала з вікна (КОМЕНТАР)

  Числекні садна, забої голови, черевної порожнини, внутрішніх органів, в тому числі мозку, рвана рана ротової порожнини та контузія обох

01 Липень, 22:01
Кругосвітня подорож, щоб зібрати кошти на перший в Україні реабілітаційний центр (ВІДЕО)

  Починали велопробігом до Берліна, а тепер наважилися на кругосвітню подорож. «Подаруй надію» — проєкт, де батько та син планують

01 Липень, 18:06
Прогноз погоди на четвер, 2 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у четвер. Ультрафіолетовий індекс тримається

01 Липень, 18:00
Ковток повітря: в обласну лікарню ім. Мечникова продовжують надходити апарати штучної вентиляції легень (ВІДЕО)

Сьогодні це надважливо, адже їх потребують не тільки хворі на COVID-19. Зазвичай штучна вентиляція легень  може мати вирішальне значення і

01 Липень, 16:29
Пандемія коронавірусу в Україні та світі – актуальна інформація (ВІДЕО)

  664 - саме стільки нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 32 дітини та 44

01 Липень, 15:53