01 ноября 2019, 18:59

Галерея «Артсвіт» презентувала виставковий проект, створений за результатами масштабної резиденції (ВІДЕО)

Галерея «Артсвіт» презентувала виставковий проект за результатами резиденції, що тривала з серпня по жовтень. На експозиції представили 17 робіт, виконані як в традиційних техніках — живопис та графіка, так і з використанням сучасних аудіовізуальних технологій. Темою творчих рефлексій учасників стало місто Дніпро. Яким є їхнє бачення міського контексту? Аби дізнатися це, на вернісаж завітав наш журналіст Станіслав Пивонос. Резиденція – це формат співпраці, коли художник може приїхати в культурний осередок, щоб отримати новий досвід. Потім, за можливістю, спільно з кураторами створити підсумковий мистецький проект. У програмі «Артсвіту» взяв участь 21 резидент. Їх обирали за конкурсом на три напрямки — дослідницький, перформативний та візуальний.
 Ірина Полікарчук — директорка галереї «Артсвіт»: «У кожен із напрямків було відібрано по 7 учасників з різних українських міст, в тому числі з Дніпра, які приїхали сюди попрацювати на наше запрошення. Попрацювати із контекстом міста Дніпра, дослідити його, проаналізувати його, порефлексувати над тими чи іншими подіями, візуальними образами, історичними фактами, планами на майбутнє і так далі».
Резиденція допомогла побачити рідне місто іншими очима, розповідає Світлана. На виставці вона представила триптих “Доповнена реальність”. Через нього художниця розкриває тему індустріальності Дніпра. Ці світлини зроблені на радянський фотоапарат «Чайка-3», який в одному кадрі робить два зображення. Світлана вирішила їх не розбивати і поверх фото нанесла ліногравюру.
 Світлана Шарамок — резидентка напрямку «Візуальне мистецтво»: «Я услышала такую фразу: «Днепр — город-курорт». Хотя понятно, что это никакой не курорт — это индустриальный адок, и я решила это как-то подчеркнуть техникой, в которой я работаю. У меня было 72 кадра, но вы выбрали эти три, потому что я хотела как-то отобразить и город — показать, как я его увидела в этой резиденции и немножко показать эту резиденцию».
Наталя досліджувала міст в парку Глоби, вірніше написи, залишені на ньому підлітками. Більшість із них — назви їхніх аккаунтів у соцмережах. Художниця їх усі зібрала і створила сторінку, з якої намагалася відшукати зазначених користувачів. Усього знайшла 60 осіб. Це її перша робота. Вона про тінейджерів та їхню соціальну вразливість.
Наталія Ревко — резидентка напрямку «Дослідницькі практики»: «Я не из сообщества этих ребят, и я как бы вклиниваюсь в их визуальную коммуникацию. В этом есть какой-то момент вуайеризма, и когда вы посмотрите видео, то есть этот момент, что тебе интересно подглядывать за кем-то, кто на тебя не похож».
Вікторія також була резиденткою «Дослідницького напрямку». Її робота називається “Дубу, посадженому Лазарем Глобою, 225 років”. Ця назва — фраза, яку художниця випадково побачила у маршрутці: один із пасажирів надіслав її у приватному повідомленні разом із фотографією дуба. Цей фрагмент листування і повторила мисткиня. Щоб зрозуміти міф довкола дуба і Глоби, дівчина створила власну історію.
 Вікторія Тимонова — резидентка напрямку «Дослідницькі практики»: «То, что вы можете видеть — вы совсем не можете быть уверенными в том, что я сказала — это правда. И в том, что я действительно видела этого мужчину, и что это за бревно — я его нашла около дуба или у себя под домом. Вы не можете этого знать и в этом, мне кажется, интерес моей работы».
До створення одного з проектів виставки долучилася і команда «9 каналу». Авторкою проекту є Анастасія Свіріденко. Художниця також працювала з міфом. Довела його до абсолюту завдяки телебаченню. Новинний сюжет про штучну кам’яну бабу наче спростовує її несправжність, каже Єгор Анцигін. Куратор проекту додає:
Єгор Анцигін — куратор напрямку «Візуальне мистецтво»: «Поднять проблематику присутствия этих как бы идолов, которым, ну не знаю,  2-3 тысячи лет, и при этом они настолько близки к жителям, ну, то есть — максимально близки через работу с новостным блоком».
Прийти і оцінити роботи учасників програми резиденції галереї «Артсвіт» можна до 7-го грудня. Автор — Станіслав Пивонос Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв’язку України (КОМЕНТАР)

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв'язку України Свято заснували в 1994 році на пропозицію "Укртелерадіокомпанії".  Керівництво держави

16 Ноябрь, 08:32
Державний бюджет, що ухвалила ВР, для міст України — катастрофічний: коментар міської ради Дніпра (коментар)

Державний бюджет, що днями ухвалила Верховна рада, для міст України катастрофічний. Таким словом коментують його прийняття у міській раді. Головна

15 Ноябрь, 23:23
Доля дітей з аутизмом у Дніпрі залежить від порозуміння обласної та міської влади (КОМЕНТАР)

Доля 23 дітей з аутизмом - і досі невідома. Центр на вулиці Табачній у Дніпрі, що займається реабілітацією, відраховує вихованців.

15 Ноябрь, 23:18
Подвійна історія: Художній музей запрошує на виставку картин братів-близнюків Михайла та Миколи Кубликів (ВІДЕО)

Подвійна історія: Художній музей запрошує на виставку живописних робіт братів-близнюків — Михайла та Миколи Кубликів. Вернісаж відбувся 14-го листопада. На

15 Ноябрь, 19:16
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 листопада. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Ноябрь, 18:52
Дніпряни стали призерами XXІ міжнародного фотоконкурсу газети “День” (ВІДЕО)

  Наші в Києві: двоє дніпрян стали призерами XXІ міжнародного фотоконкурсу газети “День”. Переможці двох номінацій — волонтерка і поетеса

15 Ноябрь, 18:29
Не сплачуєш аліменти — прибирай місто. З 1го листопада злісні боржники вийшли на суспільно-корисні роботи (ВІДЕО)

Не платиш аліменти - прибирай місто. Таке рішення прийняли депутати міської ради Дніпра наприкінці жовтня. За планами, комунальники будуть надавати

15 Ноябрь, 15:06
У Дніпрі розпочався VIII міський міжвузівський турнір з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш» 

14 листопада у Дніпрі стартував перший етап міського міжвузівського турніру з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш». Захід проводять щорічно

14 Ноябрь, 18:38