01 Листопада 2019, 18:59

Галерея “Артсвіт” презентувала виставковий проект, створений за результатами масштабної резиденції (ВІДЕО)

Галерея “Артсвіт” презентувала виставковий проект за результатами резиденції, що тривала з серпня по жовтень. На експозиції представили 17 робіт, виконані як в традиційних техніках — живопис та графіка, так і з використанням сучасних аудіовізуальних технологій. Темою творчих рефлексій учасників стало місто Дніпро. Яким є їхнє бачення міського контексту? Аби дізнатися це, на вернісаж завітав наш журналіст Станіслав Пивонос. Резиденція – це формат співпраці, коли художник може приїхати в культурний осередок, щоб отримати новий досвід. Потім, за можливістю, спільно з кураторами створити підсумковий мистецький проект. У програмі “Артсвіту” взяв участь 21 резидент. Їх обирали за конкурсом на три напрямки – дослідницький, перформативний та візуальний.
 Ірина Полікарчук — директорка галереї “Артсвіт”: “У кожен із напрямків було відібрано по 7 учасників з різних українських міст, в тому числі з Дніпра, які приїхали сюди попрацювати на наше запрошення. Попрацювати із контекстом міста Дніпра, дослідити його, проаналізувати його, порефлексувати над тими чи іншими подіями, візуальними образами, історичними фактами, планами на майбутнє і так далі”.
Резиденція допомогла побачити рідне місто іншими очима, розповідає Світлана. На виставці вона представила триптих “Доповнена реальність”. Через нього художниця розкриває тему індустріальності Дніпра. Ці світлини зроблені на радянський фотоапарат “Чайка-3”, який в одному кадрі робить два зображення. Світлана вирішила їх не розбивати і поверх фото нанесла ліногравюру.
 Світлана Шарамок — резидентка напрямку “Візуальне мистецтво”: “Я услышала такую фразу: «Днепр — город-курорт». Хотя понятно, что это никакой не курорт — это индустриальный адок, и я решила это как-то подчеркнуть техникой, в которой я работаю. У меня было 72 кадра, но вы выбрали эти три, потому что я хотела как-то отобразить и город — показать, как я его увидела в этой резиденции и немножко показать эту резиденцию”.
Наталя досліджувала міст в парку Глоби, вірніше написи, залишені на ньому підлітками. Більшість із них — назви їхніх аккаунтів у соцмережах. Художниця їх усі зібрала і створила сторінку, з якої намагалася відшукати зазначених користувачів. Усього знайшла 60 осіб. Це її перша робота. Вона про тінейджерів та їхню соціальну вразливість.
Наталія Ревко — резидентка напрямку “Дослідницькі практики”: “Я не из сообщества этих ребят, и я как бы вклиниваюсь в их визуальную коммуникацию. В этом есть какой-то момент вуайеризма, и когда вы посмотрите видео, то есть этот момент, что тебе интересно подглядывать за кем-то, кто на тебя не похож”.
Вікторія також була резиденткою “Дослідницького напрямку”. Її робота називається “Дубу, посадженому Лазарем Глобою, 225 років”. Ця назва — фраза, яку художниця випадково побачила у маршрутці: один із пасажирів надіслав її у приватному повідомленні разом із фотографією дуба. Цей фрагмент листування і повторила мисткиня. Щоб зрозуміти міф довкола дуба і Глоби, дівчина створила власну історію.
 Вікторія Тимонова — резидентка напрямку “Дослідницькі практики”: “То, что вы можете видеть — вы совсем не можете быть уверенными в том, что я сказала — это правда. И в том, что я действительно видела этого мужчину, и что это за бревно — я его нашла около дуба или у себя под домом. Вы не можете этого знать и в этом, мне кажется, интерес моей работы”.
До створення одного з проектів виставки долучилася і команда “9 каналу”. Авторкою проекту є Анастасія Свіріденко. Художниця також працювала з міфом. Довела його до абсолюту завдяки телебаченню. Новинний сюжет про штучну кам’яну бабу наче спростовує її несправжність, каже Єгор Анцигін. Куратор проекту додає:
Єгор Анцигін — куратор напрямку “Візуальне мистецтво”: “Поднять проблематику присутствия этих как бы идолов, которым, ну не знаю,  2-3 тысячи лет, и при этом они настолько близки к жителям, ну, то есть — максимально близки через работу с новостным блоком”.
Прийти і оцінити роботи учасників програми резиденції галереї “Артсвіт” можна до 7-го грудня. Автор – Станіслав Пивонос Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Літній Ед: Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

Вітаю всіх, на 9 каналі час прогнозу погоди, з вами Едуард Парнет. Найближчі 90 днів я буду Літній Ед. Не

01 Червень, 18:03
Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз “Слуги народу” на вибори мера Києва

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко братиме участь у праймеріз партії щодо визначення кандидатури в мери Києва.  до президента Володимира

31 Травень, 20:29
Бетмен у Філадельфії: на акції протесту в США помітили супергероя (відео)

На відео, яке з'явилось у мережі видно, як «Бетмен» холоднокровно йде крізь дим. Протестувальники зустріли його вигуками та оплесками. Людина

31 Травень, 19:31
Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49