06 ноября 2019, 18:27

Зламати «Берлінський мур» зможуть відвідувачі нової виставки в музеї «Машини Часу» (ВІДЕО)

Зруйнувати Берлінську стіну власноруч. Невдовзі така опція стане доступною відвідувачам технічного музею “Машини часу”. Там відкривається велика виставка, присвячена 30-річчю об’єднання Німеччини. Про інтерактивні рішення експозиції —  Юлія Бублик.   Автівки, предмети побуту і пожовклі фотокартки — внутрішнє оздоблення музею “Машини часу” змінилося до невпізнанності. Тепер більшість тутешніх експонатів — “Made in Germany”. До 30-річчя падіння Берлінської стіни музейники підготували нову експозицію. Над нею працювали більше ніж півроку. Юлія Бублик, журналістка: «Виставка складається із двох частин. Їх, наче Східну та Західну Германію, розділяє оця імпровізована Берлінська стіна. Крізь неї можна понюхати, підглянути і почути те, що відбувається на іншому боці. Пахне стіна кавою та машинним маслом. Саме ці товари, на думку музейників, мешканці ФРН та НДР мріяли отримати з протилежного боку Берлінського муру. У просвердлених вічках можна побачити старі фотографії та предмети. А в навушниках грають Девід Боуі та заборонені у Східній Німеччині Rolling Stones. Обидві експозиції обабіч стіни побудовані на історіях реальних людей.
Михайло Прудніков, директор технічного музею “Машини часу”: «Рассказ про модницу, рассказ про спортсмена, рассказ про хиппи, там — рассказ про рабочего, там — про успешного немца. И всё это связано с автомобилями».
Екскурсія триває 40 хвилин і складається з 12 розповідей. Стіни між народами не можуть існувати довго, каже директор музею. Зламають їх майбутні відвідувачі виставки.
Михайло Прудніков, директор технічного музею “Машини часу”: «Мы вот так вот давим — и проход свободен, можем идти в объединенную Германию».
Підготовка цієї експозиції об’єднала ще й два українські міста. Вперше дніпровський музей “Машини часу” обмінявся експонатами із запорізьким музеєм “Фаетон”.
Михайло Прудніков, директор технічного музею “Машини часу”: «Мы, когда начинали, мы даже не понимали, извините, во что мы ввязываемся! Потому что отдать 20 автомобилей и получить — это достаточно сложно и дорого!»
Оплатити перевезення автівок допоміг німецький уряд, а деякі експонати надали приватні колекціонери. Кременчанин Володимир Гавриленко привіз до музею свою гоночну вантажівку  КРАЗ на ім’я “Зелений крокодил”.
 Володимир Гавриленко, розробник спортивного КРАЗу: «Это, в принципе, грузовая «Формула». Вот как «Формула-1» есть. В ней стоял танковый двигатель от танка Т-64 и коробка от танка Т-64».
«Крокодилу» — майже 30 років. У 90-ті його зібрали спеціально для перегонів біля німецького міста Нюрбург.
Володимир Гавриленко, розробник спортивного КРАЗу: «В 1991 году перед нами стояла задача: как сделать машину,  которая была бы достойно представлена на чемпионате Европы по кольцевым грузовым гонкам, чтобы Украина могла нормально там выглядеть».
Через непередбачувану поломку дістатися фінішу КРАЗ так і не зміг. Допомогти із ремонтом пропонували німці, але пошкодження було доволі серйозним. Чверть століття “Крокодил” чекав свого зоряного часу. За останні три роки пан Володимир знову поставив його на колеса. У серпні вантажівка взяла участь у чемпіонаті з драгрейсингу та розігналася до 180 кілометрів на годину. Наступні кілька місяців КРАЗ відпочиватиме на лаврах в музейному залі. Експозиція відкриється 9 листопада — у день падіння Берлінської стіни — і триватиме до кінця березня. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Фонд соцстрахування призупинив виплату лікарняних та декретних

Фонд соціального страхування України призупинив перерахування коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам. Виплати буде відновлено, коли уряд затвердить зміни

20 Ноябрь, 17:25
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15