07 ноября 2019, 17:50

Приготувати, розігріти їжу або просто скип’ятити воду — неможливо. Мешканці під’їзду будинку на Ярослава Мудрого, 32 другий день без газу (ВІДЕО)

Ні приготувати їжу, ні її розігріти, ні навіть воду скип’ятити — мешканці 4-го під’їзду 32-го будинку, що на Ярослава Мудрого, залишилися без газу. Місцеві розповідають: вдень 5-го листопада, поки люди були на роботі, газовики приїхали, зрізали кран, запломбували — і щезли. Вже другий день у мешканців 36-ти квартир газу немаэ. Чому так — розбиралися наші журналісти. Пані Світлана мешкає з сином. Її квартира — одна з 36, які залишились без газопостачання. Відключили, каже, 5-го листопада вдень. Поки люди були на роботі. В усякому випадку, до тих, хто був удома, газовики не заходили і про відключення не попереджали.
Світлана, мешканка під’їзду, другий день без газу: «Внезапно, без объявления войны, не предупреждая, несанкционировано пришли, отрезали». Ігор, мешканець під’їзду, другий день без газу: «Вышел, когда подъехала машина сюда. Выясняю, почему газа нет. Они объяснили, что в 109-й квартире — утечка. Они сказали, что через полчаса все будет. В окно выглянул — они сели в машину, уехали. Потом выясняется, что в 117 была утечка, куда они попасть не могли. И вот так это закончилось. Сняли кран и уехали». Анатолій, мешканець під’їзду, другий день без газу: «Всі люди на роботі, приходять, а нічого не приготувати. В нас же тільки газові плити». Віра, мешканка під’їзду, другий день без газу: «Зараз мені потрібно уху перекип’ятить. Не знаю, потрібно мабуть шукать кам’янці і вийти на вулицю підігрівать». Сергій, мешканець під’їзду, другий день без газу: «У нас газовая. Есть портативная электрическая. Берем ее с собой, когда уезжаем путешествовать. Конечно же, все разогревалось на газововой. Сейчас такие, полевые условия. Пока что мы приспосабливаемся, как говорится». Юлія, мешканка під’їзду, другий день без газу: «Действия горгаза больше напоминают самоуправство. Сложилось такое впечатление. Вчера мы собирали собрание и жильцы утверждают, что никто никуда не сообщал, не звонил. И не наблюдали никаких утечек газа. Приехали, обрезали, все».
Мешканець 109 квартири запевняє: вдома люди були. Газовики не заходили.
Леонід, мешканець 109 квартири: «Кто-то таки дома был. Газовщики на заходили. Утечки газа не было. Когда происходит утечка газа — выламывают двери, перекрывают кран. Но никак его не обрезают и не уезжаю потом с украденным краном.». Ігор, мешканець під’їзду, другий день без газу: «У нас же в каждой квартире кран. Зашли и перекрыли. Утечка. А как это снять с подъезда кран полностью? И 36 квартир остались без газа».
117 квартира — одна з тих, до якої, за чутками, не могли потрапити газовики — орендується. Ні достукатися, ні дозвонитися до теперішніх мешканців в нас не вийшло. Мешканці будинку впевнені: витоку не було. Одна з версій місцевих: таким чином газовики борються із боржниками. Запевняють, боргів, в переважній більшості, не мають. В 117-й, кажуть, борги є. Тож із власниками квартири ще вчора зв’язалися. Борги ті пообіцяли погасити і готові організувати доступ до квартири.
Анатолій, мешканець під’їзду, другий день без газу: «Знайшли їх. Сьогодні повинні родичі, хазяї за кордоном живуть, поїхати в міськгаз і займатися цими питаннями. Можливо, вони сьогодні закриють заборгованість. І будемо сподіватись, що нам сьогодні або завтра підключать газ. Це саме основне».
  Що ж таки сталося і коли повернуть постачання газу — запитали в газовиків. Кажуть: витік газу таки був. Але не в квартирі, а на розподільній системі вводу-виводу. Витік ліквідували. Аби запустити постачання газу — потрібен доступ до квартир. Газовики запевняють: крім чотирьох квартир, перевірки виконали в усіх.
Микита Лучкін, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою АТ «Дніпрогаз»: «По состоянию на сегодня, мы не имеем доступ. Когда они коллективно в эти 4 квартиры готовы предоставить доступ — они могут к нам обратиться в службу, которая выполняет работы по пуску газа, согласовать дату и время, когда специалисты подъедут, выполнят свои регламентные функции и возобновят подачу газа на объект».
«9 канал» слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

Вибір редакції

“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Фонд соцстрахування призупинив виплату лікарняних та декретних

Фонд соціального страхування України призупинив перерахування коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам. Виплати буде відновлено, коли уряд затвердить зміни

20 Ноябрь, 17:25
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15