08 Листопада 2019, 16:42

Пристрасті навколо бюджету участі. Чому більше третини переможних проектів минулого року не втілили у життя? (ВІДЕО)

Бюджет участі – рейтинговий та пристрасний. Таким його бачить інформаційна служба “дев’ятки”. Чому?  Виявляється, останнім часом ця ініціатива сварить сусідів і водночас б’є рекорди популярності.   Торік бюджет участі Дніпра визначив 111 переможних проектів. 66 із них уже втілили в життя, один повернули автору, як недоцільний, решта — на стадії виконання. Серед цієї решти опинилась ідея роллердрому на 12 кварталі. Проект виграв мільйон гривень на побудову двох спортивних майданчиків.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: “Вот здесь, где мы стоим, мы планировали заасфальтировать место под роллердром. И вон там, вдалеке, мы планировали сделать многофункциональную детскую площадку”.
Пані Тетяна — співавторка проекту. А цю пані звати Лариса. В документах вона вказана головною авторкою. Вже кілька тижнів між жінками точаться суперечки. Адже із двох майданчиків збудувати вийде лише один.
Лариса Свідовська, авторка проекту роллердрому: “Выбранная территория не совсем удачно подошла под тот вариант, который мы хотели видеть. Нужно было провести очень много подготовительных работ, которые мы не учли в описании проекта”.
Та з’ясувалося, що виграного мільйону — замало. Ще й тому, що проект писали торік, а зараз ціни  вже вищі. Лариса вирішила: із роллердромом доведеться почекати, аби взагалі не втратити мільйон гривень. Більше того, під обома майданчиками пролягає високовольтна електромережа, тому асфальтувати їх — небезпечно. Щоб вирішити цю проблему, на спортивному полі замість бетонного покриття покладуть гумове.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: “Сейчас это будет большое достаточно спортивное поле — там будут взрослые игры, я так понимаю. Поле находится в 15 метрах от дома  и я, например, возражаю против установки такого поля только из-за того, что я думаю, что жители дома не совсем будут рады, когда будут у них крики, бить по мячу в 15 метрах от окон”.
Але мешканці прилеглих будинків — як раз і не проти. Кажуть: футбольне поле на тому місці було споконвіку. Воно і досі популярне серед місцевих дітлахів. Хіба що тільки не облаштоване. Пані Лариса розповідає: від роллердрому не відмовляється, вже шукає альтернативних рішень і депутатського фінансування. Втім, добросусідського діалогу поки не виходить. Провал ідеї роледрому Тетяна покладає на совість міської влади.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: “Вот эта площадка, которая у нас называлась роллердром, она должна была быть выставлена в тендере «Благоустройство», а попала она в тендер КП «Спорт Днепра». В результате – у нас нет подрядчиков на эту площадку. Подрядчики, которые занимаются благоустройством территорий, в тему «спорт» не заходят”.
У департаменті інноваційного розвитку, що опікується бюджетом участі, твердять: якщо не відгукується жоден підрядник, тендер оголошують знову і знову, доки не закінчиться бюджетний рік. Так проект роллердрому виставляли на Прозорро тричі. Причина низької популярності, кажуть в міськраді,  полягає не в комунальному підприємстві. Просто підрядники не зацікавлені у благоустрої маленької території. Незважаючи на всі суперечки, мешканці 12 кварталу знову подали на бюджет участі аж 5 проектів.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: “Департамент изменил своё отношение. Они подходят очень скрупулёзно ко всем этим вопросам, которые в прошлом году нам помешали”.
На помилках постійних учасників навчилися нові проектанти. Цього року пані Олена подала перший проект на бюджет участі. Це — реконструкція скверу на Слобожанському проспекті.
 Олена Зєєва, авторка проекту для бюджету участі – 2019: “В этом микрорайоне  около 18-20 высотных домов. Это — единственная зеленая зона в нашем микрорайоне”.
Жінка також стикнулася з недовірою сусідів. Люди вважають, що благоустрій скверу означає вирубку дерев. З дезінформацією Олена бореться за допомогою своєрідних екскурсій.
Олена Зєєва, авторка проекту для бюджету участі – 2019: “Очень много своих каких-то домыслов, своих каких-то предположений. Приходится очень часто встречаться именно в сквере с жильцами. Объяснять, ходить по дорожкам, рассказывать где какая зона будет находиться. После этого люди меняют своё мнение — и идут, голосуют”.
Про те, що ціни ростуть і є ризик не вкластися в мільйон гривень, Олені відомо. Саме тому свій проект вона поділила на 4 зони. У сквері будуть локації для відпочинку, дитячого дозвілля та вигулу собак, а також квіткові клумби для яскравих селфі. Якщо із часом проект подорожчає, одну із зон можна безболісно відкласти на наступний бюджет участі. А тепер — про рекорди.
Юлія Павлюк, директорка міського департаменту інноваційного розвитку: “Ми маємо вже більше ніж 41 тисячу містян, які проголосували за проекти. Якщо порівняти з минулим роком, то ми мали лише 30 тисяч населення, яке проголосувало. Зараз ми на екваторі голосування. В нас ще два тижні голосування — і ми маємо вже показник, який більше, ніж минулого року”.
Цього року на бюджет участі мешканці подали 465 проектів. Це вдвічі більше, ніж торік. Переглянути та підтримати ініціативи вашого району можна на сайті, який бачите на екранах.  

Вибір редакції

9 кращих паралімпійців і дефлімпійців Дніпропетровщини та їхні тренери протягом року одержуватимуть стипендії президента України

03 Червень, 16:26
10 моніторів для відділення реанімації ДОКЛ ім. Мечникова закупили обласним коштом (КОМЕНТАР)

Нова техніка для порятунку життя. У реанімацію Дніпропетровської клінічної лікарні імені Мечникова придбали десять моніторів найвищого класу. Апарати зроблені у

02 Червень, 21:38
3 червня – всесвітній день велосипеда. Прогноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю з вами Яна Кондратьєва, я сьогодні погодна чергова, і вже час подивитися на синоптичну карту середи. Одразу маю попередити

02 Червень, 17:47
Імена, пов’язані з катастрофами, можуть стати оберегами: жирафеня Корона почувається добре (відео)

  Імена, пов'язані з катастрофами і знаковими негараздами, можуть стати оберегами. Я, принаймні, іншої логіки не бачу. Наприклад, дитинча коали,

02 Червень, 15:22
Пандемія COVID-19: ситуація в Україні та регіоні станом на 2 червня (відео)

24 340 українців інфіковані COVID-19. Дві третини хворіють у легкій формі і лікуються вдома. Решта - в лікарнях. У важкому

02 Червень, 15:14
1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів щодо посилення соціального захисту дітей (коментар)

1 червня уряд ухвалив вісім законопроектів, прийняв 17 постанов і одне розпорядження, спрямовані на посилення соціального захисту дітей. Все можна

01 Червень, 21:31
Активісти Дніпра подали позов щодо незаконної реконструкції вулиці Яворницького (КОМЕНТАР)

Реконструкції на вулиці Яворницького і на площі Шевченка активісти Дніпра вважають незаконними. У тому числі, і спилювання здорових дерев. Представники

01 Червень, 21:18
Літній Ед: Прогноз погоди на 2 червня, вівторок. Дніпро і область ((ВІДЕО)

Вітаю всіх, на 9 каналі час прогнозу погоди, з вами Едуард Парнет. Найближчі 90 днів я буду Літній Ед. Не

01 Червень, 18:03