08 ноября 2019, 16:42

Пристрасті навколо бюджету участі. Чому більше третини переможних проектів минулого року не втілили у життя? (ВІДЕО)

Бюджет участі — рейтинговий та пристрасний. Таким його бачить інформаційна служба «дев’ятки». Чому?  Виявляється, останнім часом ця ініціатива сварить сусідів і водночас б’є рекорди популярності.   Торік бюджет участі Дніпра визначив 111 переможних проектів. 66 із них уже втілили в життя, один повернули автору, як недоцільний, решта — на стадії виконання. Серед цієї решти опинилась ідея роллердрому на 12 кварталі. Проект виграв мільйон гривень на побудову двох спортивних майданчиків.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: «Вот здесь, где мы стоим, мы планировали заасфальтировать место под роллердром. И вон там, вдалеке, мы планировали сделать многофункциональную детскую площадку».
Пані Тетяна — співавторка проекту. А цю пані звати Лариса. В документах вона вказана головною авторкою. Вже кілька тижнів між жінками точаться суперечки. Адже із двох майданчиків збудувати вийде лише один.
Лариса Свідовська, авторка проекту роллердрому: «Выбранная территория не совсем удачно подошла под тот вариант, который мы хотели видеть. Нужно было провести очень много подготовительных работ, которые мы не учли в описании проекта».
Та з’ясувалося, що виграного мільйону — замало. Ще й тому, що проект писали торік, а зараз ціни  вже вищі. Лариса вирішила: із роллердромом доведеться почекати, аби взагалі не втратити мільйон гривень. Більше того, під обома майданчиками пролягає високовольтна електромережа, тому асфальтувати їх — небезпечно. Щоб вирішити цю проблему, на спортивному полі замість бетонного покриття покладуть гумове.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: «Сейчас это будет большое достаточно спортивное поле — там будут взрослые игры, я так понимаю. Поле находится в 15 метрах от дома  и я, например, возражаю против установки такого поля только из-за того, что я думаю, что жители дома не совсем будут рады, когда будут у них крики, бить по мячу в 15 метрах от окон».
Але мешканці прилеглих будинків — як раз і не проти. Кажуть: футбольне поле на тому місці було споконвіку. Воно і досі популярне серед місцевих дітлахів. Хіба що тільки не облаштоване. Пані Лариса розповідає: від роллердрому не відмовляється, вже шукає альтернативних рішень і депутатського фінансування. Втім, добросусідського діалогу поки не виходить. Провал ідеї роледрому Тетяна покладає на совість міської влади.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: «Вот эта площадка, которая у нас называлась роллердром, она должна была быть выставлена в тендере «Благоустройство», а попала она в тендер КП «Спорт Днепра». В результате — у нас нет подрядчиков на эту площадку. Подрядчики, которые занимаются благоустройством территорий, в тему «спорт» не заходят».
У департаменті інноваційного розвитку, що опікується бюджетом участі, твердять: якщо не відгукується жоден підрядник, тендер оголошують знову і знову, доки не закінчиться бюджетний рік. Так проект роллердрому виставляли на Прозорро тричі. Причина низької популярності, кажуть в міськраді,  полягає не в комунальному підприємстві. Просто підрядники не зацікавлені у благоустрої маленької території. Незважаючи на всі суперечки, мешканці 12 кварталу знову подали на бюджет участі аж 5 проектів.
Тетяна Суворова, співавторка проекту роллердрому: «Департамент изменил своё отношение. Они подходят очень скрупулёзно ко всем этим вопросам, которые в прошлом году нам помешали».
На помилках постійних учасників навчилися нові проектанти. Цього року пані Олена подала перший проект на бюджет участі. Це — реконструкція скверу на Слобожанському проспекті.
 Олена Зєєва, авторка проекту для бюджету участі — 2019: «В этом микрорайоне  около 18-20 высотных домов. Это — единственная зеленая зона в нашем микрорайоне».
Жінка також стикнулася з недовірою сусідів. Люди вважають, що благоустрій скверу означає вирубку дерев. З дезінформацією Олена бореться за допомогою своєрідних екскурсій.
Олена Зєєва, авторка проекту для бюджету участі — 2019: «Очень много своих каких-то домыслов, своих каких-то предположений. Приходится очень часто встречаться именно в сквере с жильцами. Объяснять, ходить по дорожкам, рассказывать где какая зона будет находиться. После этого люди меняют своё мнение — и идут, голосуют».
Про те, що ціни ростуть і є ризик не вкластися в мільйон гривень, Олені відомо. Саме тому свій проект вона поділила на 4 зони. У сквері будуть локації для відпочинку, дитячого дозвілля та вигулу собак, а також квіткові клумби для яскравих селфі. Якщо із часом проект подорожчає, одну із зон можна безболісно відкласти на наступний бюджет участі. А тепер — про рекорди.
Юлія Павлюк, директорка міського департаменту інноваційного розвитку: «Ми маємо вже більше ніж 41 тисячу містян, які проголосували за проекти. Якщо порівняти з минулим роком, то ми мали лише 30 тисяч населення, яке проголосувало. Зараз ми на екваторі голосування. В нас ще два тижні голосування — і ми маємо вже показник, який більше, ніж минулого року».
Цього року на бюджет участі мешканці подали 465 проектів. Це вдвічі більше, ніж торік. Переглянути та підтримати ініціативи вашого району можна на сайті, який бачите на екранах.  

Вибір редакції

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв’язку України (КОМЕНТАР)

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв'язку України Свято заснували в 1994 році на пропозицію "Укртелерадіокомпанії".  Керівництво держави

16 Ноябрь, 08:32
Державний бюджет, що ухвалила ВР, для міст України — катастрофічний: коментар міської ради Дніпра (коментар)

Державний бюджет, що днями ухвалила Верховна рада, для міст України катастрофічний. Таким словом коментують його прийняття у міській раді. Головна

15 Ноябрь, 23:23
Доля дітей з аутизмом у Дніпрі залежить від порозуміння обласної та міської влади (КОМЕНТАР)

Доля 23 дітей з аутизмом - і досі невідома. Центр на вулиці Табачній у Дніпрі, що займається реабілітацією, відраховує вихованців.

15 Ноябрь, 23:18
Подвійна історія: Художній музей запрошує на виставку картин братів-близнюків Михайла та Миколи Кубликів (ВІДЕО)

Подвійна історія: Художній музей запрошує на виставку живописних робіт братів-близнюків — Михайла та Миколи Кубликів. Вернісаж відбувся 14-го листопада. На

15 Ноябрь, 19:16
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 листопада. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Ноябрь, 18:52
Дніпряни стали призерами XXІ міжнародного фотоконкурсу газети “День” (ВІДЕО)

  Наші в Києві: двоє дніпрян стали призерами XXІ міжнародного фотоконкурсу газети “День”. Переможці двох номінацій — волонтерка і поетеса

15 Ноябрь, 18:29
Не сплачуєш аліменти — прибирай місто. З 1го листопада злісні боржники вийшли на суспільно-корисні роботи (ВІДЕО)

Не платиш аліменти - прибирай місто. Таке рішення прийняли депутати міської ради Дніпра наприкінці жовтня. За планами, комунальники будуть надавати

15 Ноябрь, 15:06
У Дніпрі розпочався VIII міський міжвузівський турнір з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш» 

14 листопада у Дніпрі стартував перший етап міського міжвузівського турніру з нетрадиційних видів спорту «Битва за виш». Захід проводять щорічно

14 Ноябрь, 18:38