08 ноября 2019, 18:51

Розвага для навчання: у Дніпрі з’явився розмовний клуб української мови (ВІДЕО)

Якщо ви наробили багато помилок у диктанті і думаєте, що треба підтягнути українську — у Дніпрі існує така можливість. Раз на тиждень мовознавиця Наталія Гейман збирає тих, хто прагне знати мову, на безкоштовних курсах. Одні можуть вчити її з нуля, а інші — покращувати рівень знань. А 6 листопада в розмовному клубі, що знаходиться в піцерії “Фьорст Вейв” (First Wave), також вирішили провести власний диктант до Дня української писемності. Що з цього вийшло — знають наші журналісти.   Розмовний клуб — це такий собі «клуб за інтересами». Його мета доволі проста — зруйнувати стереотипи про те, що в Дніпрі не існує української мови і нікому вона не потрібна. І Наталії Гейман це вдається — йде третій місяць зі старту такої ініціативи під крилом мовознавиці, а зал учасників вже повний.
Наталія Гейман — засновниця розмовного клубу: «Ми задали певний темп, ну, тобто це 20 — 20+ людей і зараз це 30 — 30+, тобто він постійно зростає — хтось відпадає, хтось з’являється, але в цілому — це близько 30 людей».
Відвідувачі клубу не залишилися осторонь Дня української писемності та мови і ще напередодні свята вирішили написати диктант — у своєму власному варіанті. Місію ретранслювати текст на себе взяла просвітянка Анастасія Теплякова.
Анастасія Теплякова — голос диктанту розмовного клубу: «Ми вибрали досить складний текст, тому що ми хочемо перевірити, як люди орієнтуються, сприймаючи інформацію на слух — слухаючи своїми вушками. Сподіваюся, що буде цікаво. Сподіваюся, що народ напише без помилок».
  У кожного, хто приходить в клуб, — своя мотивація. Комусь це життєво необхідно, комусь просто цікаво, а для когось — це справа принципу. Наприклад, грузинка Лалі живе в Україні з дитинства, але вивчити українську мову так і не змогла, бо не було можливості. Жінка каже: вивчати її тепер самій — складно, краще це робити в оточені професіоналів та однодумців.
Лалі Герзмава — представниця грузинської діаспори: «Мне сложно, но интересно. И каждый раз я чувствую, что поднимаюсь на маленькую свою ступеньку выше. А сейчас, в преддверии Дня украинского языка, нас пригласили на диктант — это ответственно. Мы хотим не подвести преподавателя».
Для військового капелана  Дмитра Поворотного —  написання диктанту взагалі стало доброю традицією. Участь в цьому дійстві ріднить людей в усьому світі, до того ж — досконалість не має меж, пояснює священик.
Дмитро Поворотний — священик Української православної церкви: «Це потрібно робити, тим більше формат цього клубу — він розмовний. Мені здається, краще так сприймати інформацію, ніж таким, знаєте, шкільним підходом: щось писати там, якісь нотатки робити, хоча люди це роблять».
До речі, про формат: у клубі панує інтерактивність. Слухачі діляться на команди і грають в крокодила, розгадують загадки, вгадують значення діалектних слів. Навіть домашнє завдання мають та змагаються, хто ж краще із ним упорався.
 Наталія Гейман — засновниця розмовного клубу: «Минулого разу домашнє завдання було — написати ремейк на фільм “Пропала грамота”. Те, що тут відбувалося, ну, складно передати словами — це потрібно було просто бачити: ми проводили паралелі з сучасністю, з президентами, з політиками, з зірками. Ну, тобто — це була можливість людям показати себе, висловитися, не просто так про щось поговорити, а, власне, про наболіле і рідною українською мовою».
Учасники клубу вже починають готуватися до Різдва — вони писатимуть вертеп і підуть колядувати. Виявляється, що вивчати мову — це легко і навіть весело. Варто лише почати. Щосереди, о пів на сьому вечора, у піцерії “First Wave”, за адресою вулиця Короленка, 3а. Автор — Станіслав Пивонос Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Поліцейські затримали банду викрадачів людей і врятували жінку (КОМЕНТАР)

Поліцейські затримали чергову банду викрадачів людей. В її складі  четверо чоловіків. Двоє з них  судимі за тяжкі та особливо тяжкі

19 Февраль, 21:46
Теплий день і скромний вітер — прогноз погоди на 20 лютого  (ВІДЕО)

Теплий день і скромний вітер - прогноз погоди на 20 лютого 2020 року.            

19 Февраль, 19:10
Костюмована екскурсія Дніпром від Олександра Поля (ВІДЕО)

Познайомитися із історією Дніпра разом із видатною історично постаттю — у  березні в Дніпрі почнеться костюмована екскурсія "Видатні історичні постаті".

19 Февраль, 19:01
Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ нагадали про День Герба (ВІДЕО)

Нагадати українцям про День герба — на плацу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ провели святоковий флешмоб.   Близько сотні курсантів сформували

19 Февраль, 18:55
Дніпропетровський театр опери і балету підготував концерт Пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Жителів Дніпропетровщини запрошують на концерт пам'яті. Його підготував обласний театр опери і балету - до Дня Героїв Небесної Сотні. Вхід

19 Февраль, 15:59
В Дніпрі вперше в історії відбудеться Чемпіонат Національної гвардії України з дзюдо!

У Чемпіонаті змагатимуться  близько 100 учасників Це — військовослужбовці строкової служби та військової служби за контрактом, які мають найбільший рівень

19 Февраль, 14:33
На програму підтримки ОСББ додатково виділено 10 мільйонів гривень

  У Дніпрі  на програму співфінансування ремонтних робіт у будинках ОСББ і ЖБК додатково виділили 10 млн грн. Рішення ухвалили

19 Февраль, 13:52
У Дніпрі створять Музей пам’яті жертв Голодомору

У Дніпрі з’явиться окремий тематичний музей пам’яті жертв Голодомору. Створення відповідного комунального закладу ухвалили депутати Дніпровської міської ради під час

19 Февраль, 13:47