08 ноября 2019, 17:21

У 2020 році в Україні планують відкрити 200 сучасних шкіл та дитсадків

100 збудованих та реконструйованих шкіл та стільки ж – садочків, електронні підручники, 50 нових навчально-практичних центрів для ПТУ та більше заохочень для педагогів. Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад розповіла про плани на 2020 рік – від розвитку дошкілля до науки. «To do list» для МОНу вона презентувала в сучасному садочку в Обухівці на Дніпропетровщині.
«Прагнемо створити цілісну систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості якісного навчання – від народження і до дорослого життя. Давала можливість розвивати компетентності, необхідні в сучасному світі для успішного професійного розвитку, – зазначила Ганна Новосад. – Дніпропетровська область – лідер із впровадження нової системи освіти на різних рівнях. Це той приклад, який мають переймати інші регіони».
Окрема увага у стратегії розвитку освіти на найближчий рік  – дошкіллю. В Україні планують збудувати та реконструювати 100 дитсадків та створити 15 тис нових місць для малечі.
«Сьогодні ми знаходимося в чудовому дитсадку, де кожен хлопчик та дівчинка можуть бути щасливими. Наше завдання – створити такі можливості для всіх дітей. Нині в Україні для 33 тис малих не доступна дошкільна освіта, маємо скоротити цю цифру до мінімуму», – наголосила міністерка.
Серед планів на 2020-й – створення сучасних шкіл. По всій Україні планують звести та оновити 100 навчальних закладів. Також впроваджуватимуть електронні підручники та безкоштовні мовні табори. Нове дихання дадуть математично-природничим наукам – інвестуватимуть в нові STEAM-лабораторії та лабораторії робототехніки.
«Нова українська школа, як філософія, має продовжуватися. Її суть в тому, щоб перейти від теоретичних знань до тих компетентностей, які дійсно необхідні для життя в сучасному світі. Вміння працювати в команді, розв’язувати важкі завдання, креативність – все, що дає нам можливість бути успішними», – сказала Ганна Новосад.
Інвестуватимуть і в модернізацію закладів проф-тех освіти. Зокрема,  планують створювати нові навчально-практичні центри.
«За всіма цими змінами стоять педагоги, без яких нічого не буде. Тому нам слід працювати над їхньою мотивацією і розвитком. В першу чергу, це має бути фінансовий інструмент – підвищення заробітних плат. На наступний рік додатково закладаємо майже 10 млрд грн на індексацію зарплат і підвищення окремим категоріям», – повідомила Ганна Новосад.
Зокрема, йдеться про заохочення у 21 тис грн для молодих вчителів зі стажем, меншим за 10 років.

Вибір редакції

“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Фонд соцстрахування призупинив виплату лікарняних та декретних

Фонд соціального страхування України призупинив перерахування коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам. Виплати буде відновлено, коли уряд затвердить зміни

20 Ноябрь, 17:25
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15