29 Листопада 2019, 19:03

Безпритульних собак, яких начебто мали вбити у Харкові, повернули у Дніпро (ВІДЕО)

Собаки, яких начебто врятували від смерті, повернулися з Харкова до дніпровського КП “Зооконтроль”. Вони опинилися у Харківському центрі утримання безпритульних тварин за ініціативою одного підприємства. Заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко стверджує: чотирилапі не мали там лишатись, серед зоозахисників притулок відомий своєю жорстокістю. Представники центру заперечують: собаки перебували у кращих умовах і вбивати їх ніхто не збирався. Наша знімальна група побувала на території харківського притулку, що ми там побачили — дивіться далі.     Цим собакам останні два тижні було непереливки. Їх відловили на території дніпровського заводу Інтерпайп, де вони начебто кусали працівників. Підприємство ініціювало тендер, у ньому переміг певний ФОП — він організував відлов 25 собак і перевезення їх у “Харківський центр утримання безпритульних тварин”. Тоді зоозахисники почали бити на сполох.  
Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: “То есть они провели там своё расследование. Сегодня мы приехали с города Днепр в город Харьков. Мы забираем всех 25 собак”.
 
Денис Морозов, фінансовий директор компанії Інтерпайп: “К нам сигнал пришёл о том, что собак везут в харьковское КП, есть проблемы с ним. Тут убивают собак. Вот, мы отреагировали и сегодня приехали”.
  Нас запрошують на територію “Харківського центру утримання безпритульних тварин”. Директорка закладу, Юлія Цибулька, розповідає: дійсно, сюди щодня потрапляють собаки не тільки з Харкова. Бо такий муніципальний притулок в Україні єдиний, інші ж начебто використовують негуманну, азіатську, модель зменшення кількості безпритульних собак. Тобто стерилізують і випускають знову на вулиці.  
Юлія Цибулька, директорка КП “Центр утримання безпритульних тварин:”   В городе Харькове применяется модель европейская – отлов, приют, хозяин. Ни в одной стране мира цивилизованной не выпускают собак на улицу, нигде”.
За цей рік працівники харківського притулку відловили три тисячі собак. За словами пані Юлії, з них прилаштувати вдалося майже дві тисячі.
  Юлія Цибулька, директорка КП “Центр утримання безпритульних тварин: “Усыпляется где-то порядка 17 процентов. Это те собаки, которые нежизнеспособны или опасны для передачи в новую семью”.
  Пані Юлія переконана: центру оголосили війну ті зоозахисники, які звикли заробляти гроші на допомозі безпритульним тваринам.  
 Юлія Цибулька, директорка КП “Центр утримання безпритульних тварин”: “Когда я спросила у Лысенко: “Как вы можете прокомментировать условия содержания животных, как вы оцениваете?” Он не на камеру сказал: «Конечно, они прекрасны, ваши условия содержания. Не обижайтесь, ничего личного, это чистый пиар”. Поэтому сегодня он опять приехал за пиаром”.
  Телефоном ми дізналися у зоозахисниць Дніпра що вони думають про “Харківський центр утримання безпритульних тварин”.  
Валерія Ковальова, волонтерка притулку “Вірність”: “Харьковское КП по обращению с животными делает отчёты ежегодные. И в этих отчётах сказано сколько животных они утилизируют. Утилизируют они в тоннах. Какой-то год – 61 тонну, какой-то год – 63 тонны животных. Если учесть, что собаки весят примерно 15 кг, то это около 5 тысяч собак в год они утилизируют, по их собственным отчётам. Более того, они сейчас рассылают коммерческие предложения по горсоветам. Не только с Харьковской области, в частности, очень много в нашей области предложений отловить собак. То есть, они не могут в Харькове пристроить собак как минимум с двух областей”.
 
Марина Болоховець, волонтерка притулку “Друг”: “Харьковский приют — это не приют. Это центр безвозвратного отлова. Что такое безвозвратный отлов? Ну, это элементарно просто. Это собаки, которые не возвращаются в среду обитания, даже если они привиты, вакцинированы и стерилизованы. Безвозвратный отлов подразумевает в любой стране мира эвтаназию. Как они эвтанизируют, гуманно или нет, – я не берусь сказать. Свято место пусто не бывает. Истребляя животных, ни к чему хорошему мы всё равно не придём”.
  Зоозахисниці додають: заклад порушує європейську конвенцію і українське законодавство. Із скаргами неодноразово зверталися у прокуратуру, а ще – створювали петицію до попереднього президента — вона не набрала необхідної кількості голосів. На чиєму боці правда — вирішувати не нам. А доля 25 собак відома: їм вже зробили щеплення від сказу, далі їх доставлять у дніпровське КП “Зооконтроль”. Там стерилізують, кріплять на вуха макрувальні кліпси і, за можливістю, прилаштовують.  
Арсеній Богомаз, ловець безпритульних тварин КП “Зооконтроль”: “Такі самі, як і тут, вольєрні умови. Тварини тримаються гуртом або окремо, якщо вони агресивні один до одного. Те саме харчування кормом і та сама вода”.
 
Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: “Все расходы по содержанию животных до того момента, как они будут пристроены, берёт на себя Интерпайп. В качестве своего первоначального взноса они приобрели для нас аппарат УЗИ цифровой с доплером”.
  Автор –    Георгій Марков Камера – Андрій Сергєєв    

Вибір редакції

COVID-19 поширюється не тільки через великі краплі, а й через найдрібніші частинки, які затримуються в повітрі

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що коронавірусна інфекція може поширюватися повітрям.

08 Липень, 07:09
8 липня – день боді-арту. Прогноз погоди, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

Літній Синоптик Ед уже заступив на погодне чергування і сьогодні уважно розглядаємо прогноз на середу, 8 липня,  в Дніпрі, області

07 Липень, 18:35
Вже 23 країни відкрили кордони для українців

повідомляє Міністерство закордонних справ України. При цьому влада попереджає українців: не дивлячись на те, що багато авіакомпаній вже чимдуж продають квитки

07 Липень, 14:28
Міносвіти просить відстрочити призов випускників в армію

Хлопцям віком 18-19 років почали масово відправляти повістки до військкомату, у зв'язку з цим Міністерство освіти і науки (МОН) попросило

07 Липень, 14:11
У ДНУ імені Олеся Гончара ліквідували кафедру української історії та етнополітики

Відповідне розпорядження підписав ректор ДНУ Микола Поляков.

07 Липень, 13:48
Водія, що переховувався після скоєння 6 липня ДТП у Дніпрі, затримала поліція

У Дніпрі поліція затримала 31-річного водія, який переховувався після скоєння ДТП У результаті дорожньо-транспортної пригоди 31-річна потерпіла отримала тяжкі тілесні

07 Липень, 13:28
7 липня – японське свято Танабата. Прогноз погоди, Дніпро область і море (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед, і просто зараз я швиденько намалюю вам погодну картину вівторка. Ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

06 Липень, 18:28
Госпітальєри провели практикум з домедичної допомоги для працівників електротранспорту в Дніпрі (ВІДЕО)

Для працівників Дніпровського електротранспорту провели тренінг домедичної допомоги. Тема лекції — зупинка кровотечі. Практикум провели інструктори добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

06 Липень, 17:33