29 ноября 2019, 19:03

Безпритульних собак, яких начебто мали вбити у Харкові, повернули у Дніпро (ВІДЕО)

Собаки, яких начебто врятували від смерті, повернулися з Харкова до дніпровського КП «Зооконтроль». Вони опинилися у Харківському центрі утримання безпритульних тварин за ініціативою одного підприємства. Заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко стверджує: чотирилапі не мали там лишатись, серед зоозахисників притулок відомий своєю жорстокістю. Представники центру заперечують: собаки перебували у кращих умовах і вбивати їх ніхто не збирався. Наша знімальна група побувала на території харківського притулку, що ми там побачили — дивіться далі.     Цим собакам останні два тижні було непереливки. Їх відловили на території дніпровського заводу Інтерпайп, де вони начебто кусали працівників. Підприємство ініціювало тендер, у ньому переміг певний ФОП — він організував відлов 25 собак і перевезення їх у «Харківський центр утримання безпритульних тварин». Тоді зоозахисники почали бити на сполох.  
Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: «То есть они провели там своё расследование. Сегодня мы приехали с города Днепр в город Харьков. Мы забираем всех 25 собак».
 
Денис Морозов, фінансовий директор компанії Інтерпайп: «К нам сигнал пришёл о том, что собак везут в харьковское КП, есть проблемы с ним. Тут убивают собак. Вот, мы отреагировали и сегодня приехали».
  Нас запрошують на територію «Харківського центру утримання безпритульних тварин». Директорка закладу, Юлія Цибулька, розповідає: дійсно, сюди щодня потрапляють собаки не тільки з Харкова. Бо такий муніципальний притулок в Україні єдиний, інші ж начебто використовують негуманну, азіатську, модель зменшення кількості безпритульних собак. Тобто стерилізують і випускають знову на вулиці.  
Юлія Цибулька, директорка КП «Центр утримання безпритульних тварин:»   В городе Харькове применяется модель европейская — отлов, приют, хозяин. Ни в одной стране мира цивилизованной не выпускают собак на улицу, нигде».
За цей рік працівники харківського притулку відловили три тисячі собак. За словами пані Юлії, з них прилаштувати вдалося майже дві тисячі.
  Юлія Цибулька, директорка КП «Центр утримання безпритульних тварин: «Усыпляется где-то порядка 17 процентов. Это те собаки, которые нежизнеспособны или опасны для передачи в новую семью».
  Пані Юлія переконана: центру оголосили війну ті зоозахисники, які звикли заробляти гроші на допомозі безпритульним тваринам.  
 Юлія Цибулька, директорка КП «Центр утримання безпритульних тварин»: «Когда я спросила у Лысенко: «Как вы можете прокомментировать условия содержания животных, как вы оцениваете?» Он не на камеру сказал: «Конечно, они прекрасны, ваши условия содержания. Не обижайтесь, ничего личного, это чистый пиар». Поэтому сегодня он опять приехал за пиаром».
  Телефоном ми дізналися у зоозахисниць Дніпра що вони думають про «Харківський центр утримання безпритульних тварин».  
Валерія Ковальова, волонтерка притулку “Вірність”: «Харьковское КП по обращению с животными делает отчёты ежегодные. И в этих отчётах сказано сколько животных они утилизируют. Утилизируют они в тоннах. Какой-то год — 61 тонну, какой-то год — 63 тонны животных. Если учесть, что собаки весят примерно 15 кг, то это около 5 тысяч собак в год они утилизируют, по их собственным отчётам. Более того, они сейчас рассылают коммерческие предложения по горсоветам. Не только с Харьковской области, в частности, очень много в нашей области предложений отловить собак. То есть, они не могут в Харькове пристроить собак как минимум с двух областей».
 
Марина Болоховець, волонтерка притулку “Друг”: «Харьковский приют — это не приют. Это центр безвозвратного отлова. Что такое безвозвратный отлов? Ну, это элементарно просто. Это собаки, которые не возвращаются в среду обитания, даже если они привиты, вакцинированы и стерилизованы. Безвозвратный отлов подразумевает в любой стране мира эвтаназию. Как они эвтанизируют, гуманно или нет, — я не берусь сказать. Свято место пусто не бывает. Истребляя животных, ни к чему хорошему мы всё равно не придём».
  Зоозахисниці додають: заклад порушує європейську конвенцію і українське законодавство. Із скаргами неодноразово зверталися у прокуратуру, а ще — створювали петицію до попереднього президента — вона не набрала необхідної кількості голосів. На чиєму боці правда — вирішувати не нам. А доля 25 собак відома: їм вже зробили щеплення від сказу, далі їх доставлять у дніпровське КП «Зооконтроль». Там стерилізують, кріплять на вуха макрувальні кліпси і, за можливістю, прилаштовують.  
Арсеній Богомаз, ловець безпритульних тварин КП «Зооконтроль»: «Такі самі, як і тут, вольєрні умови. Тварини тримаються гуртом або окремо, якщо вони агресивні один до одного. Те саме харчування кормом і та сама вода».
 
Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: «Все расходы по содержанию животных до того момента, как они будут пристроены, берёт на себя Интерпайп. В качестве своего первоначального взноса они приобрели для нас аппарат УЗИ цифровой с доплером».
  Автор —    Георгій Марков Камера — Андрій Сергєєв    

Вибір редакції

Дайверська ялинка та нові експонати у Підводному парку: дайвери Дніпра кличуть на свято 21 грудня

Усіх бажаючих на традиційну дайверську ялинку запросив через соцмережі    Друзья мои, прям, уже пахнет елкой!!! Поэтому, ПРИГЛАШАЕМ!!! Всех, Дайверов

15 Декабрь, 20:43
Збив і втік: свідків травмування підлітка на дорозі в районі ТРЦ «Караван» розшукують у Дніпрі

Про ДТП, в якій травмовано 15-річного юнака повідомив на своїй сторінці у FB депутат молодіжної ради Дніпра

15 Декабрь, 20:19
Оперативники Павлограда затримали грабіжника, що вкрав мобілку в дитини

Жертвою зловмисника  стала 8-річна дівчинка, яка поверталась додому зі школи. Особу злочинця встановлено. Пограбований телефон повернуто власниці. Про це повідомляє

14 Декабрь, 15:32
Тренінг за участі маломобільних людей провели для перевізників Дніпра (КОМЕНТАР)

Тренінг на тему методів переміщення маломобільних груп населення провели для представників автотранспортних підприємств. Привернути увагу до проблем людей з інвалідністю

13 Декабрь, 21:52
Концепт заявки для конкурсу на звання «Культурної столиці» України обговорили у Дніпрі (КОМЕНТАР)

Незабаром серед великих міст України вперше відбудеться конкурс на титул "Культурної столиці". Його ініціював Український культурний фонд. До боротьби вже

13 Декабрь, 21:02
У Дніпрі попрощалися з легендарним ракетником — пішов із життя Володимир Команов (відео)

У Дніпрі попрощалися з легендарним ракетником. Відомий конструктор КБ “Південне”, куратор космічної прграми “Морський Старт”, Герой України і почесний громадянин

13 Декабрь, 20:51
Прогноз погоди на вихідні, 14 та 15 грудня. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Декабрь, 18:31
Автор першої української інсталяція на фестивалі Burning Man у пустелі Невада завітав у Дніпро (ВІДЕО)

  «Burning Man» - культовий арт-фестиваль, який з 1986-го року відбувається в пустелі Блек-Рок в Неваді. Щороку там збирається до

13 Декабрь, 17:09