29 Листопада 2019, 18:22

Експрес-тест на ВІЛ 29 листопада безкоштовно робили в центрі Дніпра (ВІДЕО)

    Зранку 29 листопада на Європейській площі відбулась акція “Віч на віч”. З 10ї до 15ї бажаючі могли пройти експрес-тест на ВІЛ. Людина з ВІЛ може прожити довге і щасливе життя, діагноз — це скоріше інструкція, як діяти далі, аніж вирок. А головна зброя на цьому шляху – достовірне інформування та своєчасна діагностика. Де у Дніпрі зробити анонімний аналіз — в курсі Кирило Бережний. Інформування та діагностика – головна мета акції “Віч на віч”. Захід приурочили до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають з 1988 року. Головне, чого прагнуть – достовірно інформувати про  ВІЛ та СНІД. І статистика свідчить: така освіта працює. Так за останні 5 років, звітують аналітики  ООН, виявлених у світі випадків поменшало   на 20%.  Але тенденція в Україні відрізняється від загальносвітової.
Марія Гудова, медична директорка Дніпропетровського обласного центру з профілактики то боротьби зі СНІДом: “На сьогодні в Україні регіон-лідер – Дніпропетровська область. Також є промислові області, як Донецька. Є області з найбільшою кількістю міграції – Одеська, Херсонська, Миколаївська. Київська область, місто Київ – також дуже зосереджена там ВІЛ-інфекція. Так історично склалося, що саме ці області лідирують по Україні”.
  Фахівці зазначають: інфікуватися і навіть не  знати про це – може хто завгодно, ВІЛ давно поза групами ризику. На початку 2000-х основним шляхом зараження був ін’єкційний, тепер  -це статевий контакт. Виявити  ВІЛ-позитивних і розпочати своєчасну терапію – вкрай важливо.  
Світлана Родік, представниця ГО “Синергія душ”: “ак как сейчас работает программа по снижению вреда. И есть такие программы, где раздают шприцы уязвимым группам – потребителям инъекционных наркотиков. Поэтому сейчас этот путь инфицирования уменьшился. Следить за своим здоровьем. Следить за свои здоровьем, понимать, что ВИЧ перенести на ногах невозможно. Разрушение иммунной системы происходит. Поэтому, чем раньше это выявить – легче будет лечение”.          Олена, соціальна працівниця: “Выявить положительных, довести их до лечения. Сейчас ВИЧ – это не чума 21-го века. Это заболевание переведено в хроническую форму. С этим можно жить и рожать здоровых деток”. Марія Гудова, медична директорка Дніпропетровського обласного центру з профілактики то боротьби зі СНІДом: “Треба застерігатися ВІЛ-інфікування, використовувати бар’єрні засоби контрацепції, у нас є доконтактна профілактика, і так, звичайно, два рази на рік треба здавати тест на ВІЛ”.
    Пані Ганна про свій ВІЛ-позитивний статус дізналася під час вігатності. Ніколи і на думку не спадало, каже тепер,  що ця інфекція стане частиною її життя.  
Ганна Пономарьова, представниця БО “Позитивні жінки”: “Я попала в больницу скорой помощи со внематочной беременностью. Это было в 2006 году. Так я и узнала свой ВИЧ-статус. Был двойной шок. Я потеряла ребенка, плюс такая новость. На тот момент я не получила адекватной поддержки ни от медработников, никто меня не перенаправил в социальную службу. Я замкнулась. Я не пошла лечиться дальше. Привело это к тому, что через 5 лет я попала в тубдиспансер. Если бы своевременная поддержка и информирование – такого бы не случилось”.
  Окрім експрес-тесту, охочі могли пройти флюорографію — наслідком ВІЛ часто стає туберкульоз.  Волонтерка Ірина Божко давно співпрацює із благодійними організаціями. Тест на ВІЛ здає регулярно –  раз на 3 місяці.    
 Ірина Божко, волонтерка: “Каждый уважающий себя человек должен знать о своем ВИЧ-статусе. Поэтому я каждые три месяца сдаю тест на ВИЧ и не только. Я хочу быть здоровой. Берегу свое здоровье”.

Вибір редакції

COVID-19 поширюється не тільки через великі краплі, а й через найдрібніші частинки, які затримуються в повітрі

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що коронавірусна інфекція може поширюватися повітрям.

08 Липень, 07:09
8 липня – день боді-арту. Прогноз погоди, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

Літній Синоптик Ед уже заступив на погодне чергування і сьогодні уважно розглядаємо прогноз на середу, 8 липня,  в Дніпрі, області

07 Липень, 18:35
Вже 23 країни відкрили кордони для українців

повідомляє Міністерство закордонних справ України. При цьому влада попереджає українців: не дивлячись на те, що багато авіакомпаній вже чимдуж продають квитки

07 Липень, 14:28
Міносвіти просить відстрочити призов випускників в армію

Хлопцям віком 18-19 років почали масово відправляти повістки до військкомату, у зв'язку з цим Міністерство освіти і науки (МОН) попросило

07 Липень, 14:11
У ДНУ імені Олеся Гончара ліквідували кафедру української історії та етнополітики

Відповідне розпорядження підписав ректор ДНУ Микола Поляков.

07 Липень, 13:48
Водія, що переховувався після скоєння 6 липня ДТП у Дніпрі, затримала поліція

У Дніпрі поліція затримала 31-річного водія, який переховувався після скоєння ДТП У результаті дорожньо-транспортної пригоди 31-річна потерпіла отримала тяжкі тілесні

07 Липень, 13:28
7 липня – японське свято Танабата. Прогноз погоди, Дніпро область і море (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед, і просто зараз я швиденько намалюю вам погодну картину вівторка. Ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

06 Липень, 18:28
Госпітальєри провели практикум з домедичної допомоги для працівників електротранспорту в Дніпрі (ВІДЕО)

Для працівників Дніпровського електротранспорту провели тренінг домедичної допомоги. Тема лекції — зупинка кровотечі. Практикум провели інструктори добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

06 Липень, 17:33