29 Листопада 2019, 14:51

Конкурс на крашу афішну тумбу в Дніпрі: думки розділилися  (ВІДЕО)

Дитячі кубики, ракети і дніпровські хвилі.  Проекти афішних тумб різноманітних форм взяли участь у міському конкурсі. Деякі з них невдовзі можуть з’явитися на вулицях Дніпра. Оцінювали змагання головний архітектор і художник міста, а також експерти з дизайну. Після оголошення переможців, обрати найкращу тумбу для розміщення афіш доручили дніпрянам. Чи співпали вподобання професіоналів із думкою мешканців — дивіться просто зараз.

Конкурс на кращу афішну тумбу оголосили у Дніпрі півроку тому. З кінця травня і до початку листопада всі охочі могли подати заявку. У підсумку, на розгляд журі запропонували 8 проектів. Переможців визначали за критеріями естетики, собівартості та практичності.  

Яна Куницька, голова журі, директорка школи сучасного образотворчого мистецтва і дизайну: “Функціональність, антивандальність і ще – це повинен бути елемент, який впізнаваний і який дуже добре видно!”

 

Серед учасників як студенти, так і досвідчені дизайнери. Перше місце вибороли саме останні. Олег Клевцов із напарником розробили афішну тумбу за тиждень. Комусь вона нагадує ракету, комусь — барабан “там-там”. Але автори  в тумбу якоїсь візуальної ідеї не вкладали. Просто подивилися які форми бувають і намагалися їх не повторювати.  

Олег Клевцов, автор переможного проекту афішної тумби: “Рекламоносители типа лайтбоксов или бордов — это просто подставка под афиши. А в данном случае я хотел сделать именно такую форму, чтобы она на себя обращала внимание даже издалека, чтобы хотелось подойти вообще посмотреть что это такое”.

  Колір обрали яскравий – щоб увагу привертав. Тим часом авторки проекту,  що став другим, зробили навпаки – надали перевагу непримітному кольору, а у форму вклали глибокий сенс.  

 Ганна Хоружевська, авторка проекту, що посів ІІ місце: “На афішній тумбі головне — це афіші. І чорний колір — якраз нейтральний. Натхненням для нашого проекту стали дитячі кубики. Вони вважаються універсальним учбовим засобом для розвитку дітей. Дорослі — такі ж, як і діти. Вони постійно розвиваються і їм потрібні також дитячі кубики”.

 Катерина Немудра, співавторка проекту, що посів ІІ місце: “Самі афіші будуть розташовуватися за склом, щоб вони були захищені від атмосферних опадів. Розвернуті куби, щоб сприймалась вона з різних сторін і вони розміщені вертикально — для кращого сприйняття людей різного зросту”.

  Саме афішна тумба Ганни і Катерини найбільше сподобалась дніпрянам. А от “золотому призеру” мешканці міста переваги не надали.  

Яна Куницька, голова журі, директорка школи сучасного образотворчого мистецтва і дизайну: “Після того, як були вже опубліковані дані про перше, друге, третє місце, ми на тиждень запустили онлайн-голосування. Ми так думали, що у нас буде лідер один, але виявилося так, що у нас їх два — там різниця в майже один процент”.

 
Ще один приз глядацьких симпатій завоював проект, який журі не допустило до трійки лідерів. Автори цієї афішної тумби врахували дизайн-код міста і використали LED-екрани. Всі призери конкурсу отримали грошові винагороди. Через те, що думки містян і фахівців розійшлися, ще невідомо, який із проектів втілять у життя. На меті  єдине  – звільнити місто від зайвої реклами, яка згодом перекочує на афішні тумби.
 

Сергій Білопольський, головний художник Дніпра: “Возле театра Горького установить максимум 2 тумбы, но с учетом того, что отчистить театр Горького от лишней информации с фасада”.

  Навесні організатори конкурсу сподіваються встановити перші афішні тумби. Але все залежить від міського фінансування. У тестовому режимі їх буде не більше десяти.   Автор – Юлія Бублик Камера – Олександр Височин

Вибір редакції

У МОЗ планують у тестовому режимі відкрити дитячий табір на Херсонщині

У Міністерстві охорони здоров’я планують у тестовому режимі відкрити дитячий табір на Херсонщині. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я,

05 Липень, 23:32
Індійський бізнесмен зробив собі захисну маску з чистого золота

Індійський бізнесмен Шанкар Кураде зробив собі за чотири тисячі доларів захисну маску із золота для профілактики коронавірусу, -повідомляє  Ідею Шанкар

05 Липень, 19:54
Найкоротший шлях від Дніпра до столиці. Будівництво решетилівської траси продовжується (КОМЕНТАР)

Будівництво решетилівської магістралі на Дніпропетровщині продовжується. Ця дорога — найкоротший шлях з Дніпра до Києва і довгі роки тут був

04 Липень, 07:51
“Це не музей, це завод” – у Дніпрі відкриють виставку про Народний музей історії Дніпровського металургійного заводу (ВІДЕО)

Феномен народного музею представлять у Дніпрі на виставці. Художники та художниці дослідили експозицію музею історії Дніпровського металургійного заводу. Свої рефлексії

03 Липень, 17:56
Синоптики попереджають про спеку з 4 липня: оголошено 5 клас пожежної небезпеки (КОМЕНТАР)

Літо набирає обертів і стає небезпечним.

03 Липень, 17:46
2 липня — день спортивного журналіста. На 9 каналі працює один із корифеїв жанру на Дніпропетровщині (КОМЕНТАР)

2 липня відзначають Міжнародний день спортивного журналіста. Це професійне свято започаткувала Міжнародна асоціація спортивної преси у 1995 році. В Україні

03 Липень, 16:12
Прем’єра кліпу: дніпровський супер-гурт Woolyk представив відео на галицьку пісню “Партизани” (КОМЕНТАР)

Дніпровський гурт “Woolyk” представив відео-анімацію на пісню “Партизани” - це сучасна кавер-версія на давню галицьку пісню, яка, на думку авторів

03 Липень, 13:30
Піксельна стіна у центрі Дніпра здатна перетворюватися на інтерактивну мапу міста (КОМЕНТАР)

Новий арт об’єкт з'явився у центрі Дніпра - піксельна стіна. Це більше, ніж просто фотозона. Інтерактивна мапа, яка пропонує людині

03 Липень, 13:07