06 декабря 2019, 16:45

«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся 5-го грудня в історичному музеї імені Яворницького. Сценарій стрічки створений за мотивами книг режисерки — «Версія схожа на правду» та «Нерозгадані таємниці Джона Поль Джонса: погляд зі сторони». Життєвий шлях капітана Поля жінка досліджувала 20 років. У фільмі йдеться про маловідомі історичні події 18-го століття, в яких фігурує і Україна. Детальніше розкаже Станіслав Пивонос. Син Шотландії, підданий Великобританії, національний герой Америки, шевальє Франції, контр-адмірал Росії, почесний запорізький козак — все це про одну людину. Джон Поль Джонс — герой художньо-документального фільму “Незбагненна доля капітана Поля”. Авторка стрічки, Галина Солдатенко, близько 20 років досліджувала життєвий шлях мореплавця. Дві книжки, що вона написала про нього, стали базою для екранізації його історії.  Своє місце в ній  має і Україна.  
Галина Солдатенко — авторка стрічки, сценаристка, головна режисерка: «Це дуже актуально, тому що в рамках україно-американської дружби  ця тема зараз дуже популярна — от як раз Джон Поль Джонс був першим представником цієї дружби і людиною, яка занесла принципи американської демократії до терен України ще 200 з чимось років тому».
  Стати по той бік камери запросили оператора «9 каналу». Тарас Іванов  погодився одразу. Це був цікавий досвід, пояснює фільмограф, як і сама історія глобального спілкування народів завдяки людям, а не гаджетам, як зараз.  
Тарас Іванов — оператор-постановник стрічки: «Тогда люди в принципе не имея ни телефонов, никакого Интернета, они тоже между собой были связаны.Тот же Джон Поль Джонс с той же Америки через нашу Украину прибывал в Санкт-Петербург, и у него по всему этому пути так же само были друзья — те же самые запорожские казаки, с которыми он тоже в принципе совершил много подвигов для нашей земли, для нашего города».
  Фільм триває 43 хвилини. На його виробництво пішло 3 місяці. Знімали влітку в містах України — Дніпрі, Кам’янському, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі.  
Тамара Козак — акторка, режисерка монтажу стрічки: «Коли вже назнімали дуже багато відео, ми не їли, не спали — монтували. Дякуючи моїй мамі, яка нас годувала варениками — я думаю, ми б не вижили».
  У поле зору фільмографів потрапила навіть Америка. В пошуках інформації авторка стрічки відвідала Бібліотеку Конгресу та Військово-морську академію — саме там, в Аннаполісі, пані Галина бачила мармуровий саркофаг Поля, а в музейних архівах — реліквію, яка йому належала.  
 Галина Солдатенко — авторка стрічки, сценаристка, головна режисерка: «Це шпага, яку подарував Людовик XII моєму герою. Вона в них навіть не виставляється для показу, наскільки вона цінна».
  Носити сукні та коштовності 18-го століття, крокувати залами старовинних будівель — взагалі поринути в естетику того часу — було чимось неймовірним, розповідає акторка Тамара Козак. Вона зіграла Дороті Дендрідж — кохану жінку капітана Поля. Їм не судилося бути разом.  
Тамара Козак — акторка, режисерка монтажу стрічки: «Це дівчина, яка дуже любила капітана Джона Поля. Але батьки їм не дозволили одружитися, тому що вони підшукали іншу пару. І тому це кохання було нещасливе, але він проніс його через все своє життя, і в фільмі він її постійно згадує».
  Для пані Тамари цей фільм — важливий, бо відкриває багато таємниць про капітана Поля і взагалі історію України. А ще у ньому взяв участь її син — Микита, зіграв юного Джона. Головну роль виконав Олексій Колесник. Попри таку серйозну підготовку, зйомки проходили весело, каже акторка. Не обійшлося без пригод і курйозів.  
Тамара Козак — акторка, режисерка монтажу стрічки: «Заслужений артист України Олексій Колесник — він сам з Києва, а костюм йому шили в Дніпрі, і не було змоги, щоб він приїхав його поміряв. І коли він приїхав під час зйомки, костюм виявився малий — ми бігали по всьому Запоріжжю, шукали йому штани».
  Історичні пошуки на цій картині не скінчилися. Чи є перший почесний дніпрянин Олександр Поль прямим нащадком капітана Поля — це тільки одне з питань, які пані Галина досліджуватиме далі.   Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Міні-виставка «Мить, за якою незвідане» відкрилась в історичному музеї імені Яворницького

Від 2️⃣4️⃣ січня і до 2️⃣5️⃣ березня в залі археології на відвідувачів чекає міні-виставка «Мить, за якою незвідане…» Тут представлені

25 Январь, 18:58
Дніпровські школи і садки перевіряють на виконання правил пожежної безпеки

«У школах міста навчається понад 100 тисяч дітей, у дитячих садочках – близько 34 тисяч. Ми розуміємо, наскільки важливо організувати

24 Январь, 19:45
Історичний музей Дніпра — це потужний ресурс, що має працювати не тільки в науковій площині!

  75 дослідницьких робіт, семінари, виставки та форуми - це лише частина проектів, що були реалізовані Історичним музеєм у 2019

24 Январь, 19:41
Прогноз погоди на вихідні, 25 та 26 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Январь, 19:37
Пожежна безпека під землею — надзвичайники перевірили  дніпровський метрополітен (КОМЕНТАР)

Пожежна безпека в метро. Надзвичайники перевірили дніпровський метрополітен. Позапланова інспекція пройшла 22 січня на станції Вокзальна. Ревізори оглянули вогнегасники, пожежні

23 Январь, 23:32
Невідома біла речовина з труби на Набережній виливається до Дніпра (КОМЕНТАР)

Невідома біла речовина, що витікає з труби неподалік житлового масиву "Перемога-1", вже другий день виливається одразу до Дніпра. Місцеві б’ють

23 Январь, 23:28
Асфальт, що просів на перехресті вулиць Короленка і Святослава Хороброго у Дніпрі, наразі відновлений (КОМЕНТАР)

На місці працювали робітники КП "Водоканал". Нашій знімальній групі повідомили: колодязь під покриттям обстежили, труби перевірила інспекція — вони цілі.

23 Январь, 23:21
Дніпро пройшов перший етап конкурсу на звання «Велика культурна столиця України-2020»

23 Январь, 18:47