06 декабря 2019, 19:17

Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого  вигадка, а що реальність — дізнавалася Юлія Бублик!   На Дніпропетровський чемпіонат з робототехніки з’їхалися більше ста учасників — 18 команд. За першість змагалися в п’ятьох номінаціях — рух по чорним лініям п’яти і двох сантиметрів, рух з дотриманням дорожніх правил, 3D-моделювання і моделювання транспортної безпеки. Такий чемпіонат у нашій області проводять вдруге.  
Юрій Чашка, головний суддя та організатор змагань: «Попередній був ознайомчий, а зараз приїхали діти, які вже є ветеранами».
  П’ятнадцятирічний Артем робототехнікою захоплюється з першого класу. Каже: спершу закохався у конструктор Лего. Тепер хлопець моделює, програмує мікроконтролери і викладає робототехніку дітям шести-тринадцяти років. Машинку, яку розробив для чемпіонату, Артем впевнено називає кандидаткою на перемогу.
  Артем Кисельов, учасник з Дніпра: «3D-модель, яку я сам розробив і надрукував на 3D- принтері, також це 13 датчиків, які запаяні на плату, яку я теж сам розробив. Це мікроконтролер STM32, який програмується у інтерфейсі CMSIS».
  Одне коло такої траси машинка Артема долає менше ніж за 8 секунд. Але головний суддя каже: швидкість — не найважливіший критерій успіху.  
Юрій Чашка, головний суддя та організатор змагань: «Перш за все вона має їхати уздовж дорожньої смуги».
  На сусідній трасі  умов значно більше.  
Михайло і Андрій, учасники з Броварів: «Ця траса відрізняється тим, що крім того, що треба слідкувати, щоб машинка їхала по чорній лінії, вона повинна реагувати на сигнали світлофора, який ми теж самі зробили, — і, відповідно, зупинятися за його сигналами чи їхати».
  Свою машинку Михайло та Андрій виготовили за три дні. Тому вона, кажуть, недосконала. Виконувати команди почала з третьої спроби: чорну лінію бачить, на червоне світло зупиняється та і пішоходів чавити не стане.  
Михайло і Андрій, учасники з Броварів: «Ультразвуковий датчик — він працює на відстань. Наприклад, якщо до цілі менше 20 см, він зупиняється. Це датчик на пішохода».
  Щоб мотивувати учасників до нових винаходів, їм продемонстрували робота з альтернативним керуванням.  
 Ольга Наріжна, представляє робота, що керується увагою: «Вот этот жук двигается при помощи моей концентрации мысли. По Bluetooth я сосредотачиваюсь и жучок начинает бежать. И мне бы очень хотелось, чтобы здесь, в Украине, наши дети тоже смогли бы делать такие уникальные вещи!»
  Але українським мрійникам фантазії не позичати.  
Ілля Сенніков, учасник з Першотравенська: «Сейчас есть квадрокоптеры, которые умеют облетать препятствия. А я хочу теперь сделать именно робота-орнитоптера в виде совы, который тоже будет это всё облетать. Сейчас всё большую популярность набирают совы в качестве домашних питомцев. Но большинство людей не умеют с ними правильно обращаться — и животные в итоге погибают. А если будет робот-сова, то будет намного проще и не будут так сильно умирать животные!» Артем Кисельов, учасник з Дніпра: «У мене є велика мрія — відкрити свою стем-школу. Це, школа, яка буде зі стем-технологіями пов’язана. Діти будуть готуватися до змагань саме таких та займати перші місця!»
  На національному чемпіонаті цьогоріч нема обмежень — туди зможуть записатися як переможці, так і звичайні учасники Дніпропетровських змагань. Але їхні  машинки повинні відповідати суворим вимогам.  
Юрій Чашка, головний суддя та організатор змагань: «Минулого року ми підготували команду, яка стала переможцем цих змагань на національному рівні».
  Цього разу обласні змагання проводили з іншою, освітньою  метою. Щоб мотивувати юних робототехніків продовжувати свою справу.   Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Міні-виставка «Мить, за якою незвідане» відкрилась в історичному музеї імені Яворницького

Від 2️⃣4️⃣ січня і до 2️⃣5️⃣ березня в залі археології на відвідувачів чекає міні-виставка «Мить, за якою незвідане…» Тут представлені

25 Январь, 18:58
Дніпровські школи і садки перевіряють на виконання правил пожежної безпеки

«У школах міста навчається понад 100 тисяч дітей, у дитячих садочках – близько 34 тисяч. Ми розуміємо, наскільки важливо організувати

24 Январь, 19:45
Історичний музей Дніпра — це потужний ресурс, що має працювати не тільки в науковій площині!

  75 дослідницьких робіт, семінари, виставки та форуми - це лише частина проектів, що були реалізовані Історичним музеєм у 2019

24 Январь, 19:41
Прогноз погоди на вихідні, 25 та 26 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Январь, 19:37
Пожежна безпека під землею — надзвичайники перевірили  дніпровський метрополітен (КОМЕНТАР)

Пожежна безпека в метро. Надзвичайники перевірили дніпровський метрополітен. Позапланова інспекція пройшла 22 січня на станції Вокзальна. Ревізори оглянули вогнегасники, пожежні

23 Январь, 23:32
Невідома біла речовина з труби на Набережній виливається до Дніпра (КОМЕНТАР)

Невідома біла речовина, що витікає з труби неподалік житлового масиву "Перемога-1", вже другий день виливається одразу до Дніпра. Місцеві б’ють

23 Январь, 23:28
Асфальт, що просів на перехресті вулиць Короленка і Святослава Хороброго у Дніпрі, наразі відновлений (КОМЕНТАР)

На місці працювали робітники КП "Водоканал". Нашій знімальній групі повідомили: колодязь під покриттям обстежили, труби перевірила інспекція — вони цілі.

23 Январь, 23:21
Дніпро пройшов перший етап конкурсу на звання «Велика культурна столиця України-2020»

23 Январь, 18:47