10 декабря 2019, 18:33

Прем`єру наймасштабнішої опери Джузеппе Верді — “Набукко” — готують у театрі опери та балету (ВІДЕО)

Величні декорації, костюми та хор полонених іудеїв: у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету триває підготовка до прем`єри опери Джузеппе Верді “Набукко”. Це наймасштабніша вистава в репертуарі театру, на її підготовку, каже режисер Володимир Назаров, пішло майже все його творче життя. На генеральній репетиції опери побувала і знімальна група «9 каналу». Подробиці в Анастасії Парнет.     Актриса Наталія Сандак у театрі вже 11 років. У виставі Джузеппе Верді “Набукко” грає головну роль — Абіраїль. Цю партію виконує не вперше, адже вже брала участь у однойменній виставі Львівського театру опери та балету.
Наталія Сандак, актриса театру опери та балету: «Это образ сильной женщины, женщины-воина, амазонки, которая с Набукко вступает в войну, поддерживает его в определенный момент, потом они делят власть”.
“Ділити владу” актрисі довелося не тільки у ролі. Наталія розповідає: її бачення образу героїні не співпадає з режисерським.
Наталія Сандак, актриса театру опери та балету: «Режиссер видит в ней все-таки только зло. Я не вижу в образе Абигаиль зло, я вижу образ сильной женщины. Понятно, что от режиссерской работы я отойти не могу никаким образом, потому что он же видит общий план, он автор этой постановки”.
Режисер постановки, Володимир Назаров запевняє: такі творчі та робочі моменти — цілком нормальні.
Володимир Назаров, режисер-постановник: «Я стараюсь идти от внутреннего к внешнему, а не наоборот. Т.е. заставляю их проживать это на каких-то даже современных примерах. Там, допустим, вот тот же Набукко, он страдает по поводу того, что его дочь Фенена идет на казнь. Я сразу говорю: «Что в жизни у тебя было? За кого ты вот сейчас болеешь душой? Ты женат?» Он говорит: «Нет», — «А дети есть?» — «Нет».  Тьфу, черт, как же тут…”
“Набукко” — це скорочена версія імені царя Нововавілонського царства Навуходоносора 2. Сюжет заснований на реальних подіях полону евреїв вавілонянами. Італійці трактують оперу “Набукко” як “повість про долю своєї Батьківщини, яка бореться за свободу”. Тому тема любові, самопожертви та війни за владу актуальна і сьогодні, говорить режисер. Хіба що масштаби проблеми дещо зменшилися.
Володимир Назаров, режисер-постановник: «Опять же, все зависит от масштаба злодея. А то бывает, эти мелкие страсти перерастают в очень масштабную беду”.
Саме масштабність протистояння прагнув показати і художник-постановник вистави — Борис Голодницький.
 Борис Голодницький, художник-постановник: «Война между Вавилоном и Иерусалимом, Израилем, да, т.е. древняя война. И если идти просто, вот, по истории о том, как она строилась, что происходило, я нашел этот образ осадных башен, да, т. е. вот осада, завоевание. И они вот такие обожженные, осмоленные, подкатывались к стенам, опускали все эти мосты, люди переходили, и, собственно, вот они как бы брали города”.
Диригент вистави — нідерландець Йєрун Вієринк. Вже у січні 2020 року опера “Набукко” від Дніпровського академічного театру опери та балету буде підкорювати нідерландського глядача.  
Йєрун Вієринк, диригент (переклад): «Мені дуже подобається працювати тут. Люди тут дуже доброзичливі, я впевнений, багато з них стануть моїми друзями».
  Прем’єра “Набукко” у Дніпровському театрі опери та балету відбудеться 11 грудня о 19-й годині.   Автор — Анастасія Парнет Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Школяр з України Юліан Бойко вийшов у фінал дорослого чемпіонату світу зі снукеру (фото)

14-річний українець Юліан Бойко вийшов до фіналу аматорського чемпіонату світу з одного із видів більярду – снукеру, який відбувається на

17 Январь, 20:23
Кращі селфери в музеях Дніпра отримають подарунки (ВІДЕО)

Традиційно його відзначають 15 січня. Мета флешмобу — популяризувати музейні колекції серед молоді. Ритуал досить простий і навіть буденний —

17 Январь, 19:34
Прогноз погоди на вихідні, 18 та 19 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:57
Де на Дніпропетровщині можна безпечно зануритися на Водохреща

  19 січня мешканці Дніпропетровщини відзначатимуть  Водохреща. Цьогоріч безпечно зануритися у холодну воду можна буде у 109 місцях області. Там

17 Январь, 18:14
Ополонку рубати не доведеться! Яка погода і заходи безпеки очікуються на Водохреще (КОМЕНТАР)

Понад три з половиною сотні надзвичайників чергуватимуть на свято Богоявлення, 19 січня, біля річок та інших водойм. З восьмої ранку

16 Январь, 22:41
Прогноз погоди на 17 січня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 19:05
У Дніпропетровському геріатричному пансіонаті встановили сучасну систему протипожежного захисту

В кінці 2019 року в Дніпропетровському геріатричному пансіонаті завершили встановлювати нову систему протипожежного захисту. На сучасне обладнання та роботи витратили

16 Январь, 17:11
У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під’їзди та покрівлю за 11,5 мільйона гривень

У житлових будинках Дніпра відремонтують ліфти, під'їзди та покрівлю. На все це Департамент житлового господарства готовий витратити 11,5 млн грн.

16 Январь, 16:56