“Убитий за мову”: Дніпро долучилося до акції пам’яті волонтера Артема Мірошниченка (КОМЕНТАР)

12 Грудня 2019, 23:47

Убитий за мову. Дніпро долучилося до акції пам’яті волонтера Артема Мірошниченка. На чоловіка напали у Бахмуті  Донецької області 29 листопада. Після побиття чоловік спочатку був у комі, а 5 грудня – помер. Активісти упевнені,  що причиною вбивства стала саме його  проукраїнська позиція. Поліція встановила, що нападників було двоє. Одному – 16, іншому – 17 років. 12 грудня під стінами  управління Національної поліції у Дніпропетровській області зібрались близько півсотні дніпрян. Такі ж акції проходять і в інших обласних центрах. Вийшли, аби висловити свої вимоги до правоохоронних органів і суддів. Одна з головних вимог  – змінити кваліфікацію справи. Учасників акції обурює і те, що одного із підозрюваних  суд відпустив під домашній арешт.

 

 

Максим Дорофєєв,  організатор акції: “Ми живемо в Україні,  а, на жаль, сама репресована нація в цій держава є українці. І ми обурені тим, що в українських містах вбивають за національною ознакою. Тому ми сьогодні вимагаємо перекваліфікації статті КК України на статтю, де вказано вбивство за національною ознакою. Бо є свідки, що його вбили саме через українську мову”.

Олена, учасниця акції: “Це злочин проти життя. Ціннішого за життя нічого немає. Процес повинен бути відкритий і покарання має бути таке, яке відповідає тяжкості злочину”.

© Телекомпанія "Приват ТВ Днепр" – 9 канал, 2021