13 декабря 2019, 16:19

У Дніпрі відкрили оновлену творчу майстерню витинанки

    У Дніпрі, у КПНЗ «Центр позашкільної роботи № 1», що на ж/м Тополя-1, оновили кабінет «Творчої майстерні витинанки». Коштом міської ради там зробили ремонт, купили нові меблі, мультимедійне обладнання та матеріали для занять. Сам кабінет тепер розділено на дві частини: для зберігання робіт і безпосередньо для занять.
«У нас активна співпраця із керівницею гуртка, яка чітко назвала все необхідне із обладнання. А зовнішній вигляд багато на що впливає: у теплому зручному кабінеті дитині і твориться краще. Напрямок витинанки ми обрали, бо це один із давніх видів мистецтв України. Керівниця гуртка, яка входить до складу Національної спілки народних майстрів України, свого вміння вчить дітей та викликає у них захоплення. Мені б дуже хотілося, щоб батьки, які ще не визначили до чого схильна їх дитина, відвідали подібні кабінети та виявили, що їм цікаво», – зазначила начальниця міського управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дар’я Біла.
Керівниця гуртка витинанки Ольга Іващенко працює у ньому вже шістнадцять років. Каже: в оновленому кабінеті стало зручно працювати. Зокрема, мультимедійне оснащення допомагатиме візуально надавати матеріал.
«Я показую дітям, що витинанкою можна не тільки прикрашати стіни, а й використовувати у поліграфії як аплікацію на одязі. Тобто витинанка може бути сучасною. Дітям також цікаво, коли їм розповідають про символи і їх значення», – розповіла Ольга Іващенко.
Марія Рибалко займається у гуртку п’ять років. Дівчині подобається витинати на папері та виконувати роботи у писанкарському стилі. Разом із іншими дітьми вона створила подарунок для міського голови Бориса Філатова.
«Ця робота, яка називається «Борис і Гліб» за мотивами православної ікони, виконана у техніці одинарної витинанки на цілому аркуші паперу», – розповіла юна майстриня.
Довідка. На початку року за ініціативою міського голови у Дніпрі вирішили відкрити подібні кімнати за різними напрямами. На сьогодні вже існує три: туризму, петриківського розпису, витинанки. До кінця року відкриють кабінет комп’ютерної техніки, а також майстерню сканографії та фотографії.

Вибір редакції

Міні-виставка «Мить, за якою незвідане» відкрилась в історичному музеї імені Яворницького

Від 2️⃣4️⃣ січня і до 2️⃣5️⃣ березня в залі археології на відвідувачів чекає міні-виставка «Мить, за якою незвідане…» Тут представлені

25 Январь, 18:58
Дніпровські школи і садки перевіряють на виконання правил пожежної безпеки

«У школах міста навчається понад 100 тисяч дітей, у дитячих садочках – близько 34 тисяч. Ми розуміємо, наскільки важливо організувати

24 Январь, 19:45
Історичний музей Дніпра — це потужний ресурс, що має працювати не тільки в науковій площині!

  75 дослідницьких робіт, семінари, виставки та форуми - це лише частина проектів, що були реалізовані Історичним музеєм у 2019

24 Январь, 19:41
Прогноз погоди на вихідні, 25 та 26 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Январь, 19:37
Пожежна безпека під землею — надзвичайники перевірили  дніпровський метрополітен (КОМЕНТАР)

Пожежна безпека в метро. Надзвичайники перевірили дніпровський метрополітен. Позапланова інспекція пройшла 22 січня на станції Вокзальна. Ревізори оглянули вогнегасники, пожежні

23 Январь, 23:32
Невідома біла речовина з труби на Набережній виливається до Дніпра (КОМЕНТАР)

Невідома біла речовина, що витікає з труби неподалік житлового масиву "Перемога-1", вже другий день виливається одразу до Дніпра. Місцеві б’ють

23 Январь, 23:28
Асфальт, що просів на перехресті вулиць Короленка і Святослава Хороброго у Дніпрі, наразі відновлений (КОМЕНТАР)

На місці працювали робітники КП "Водоканал". Нашій знімальній групі повідомили: колодязь під покриттям обстежили, труби перевірила інспекція — вони цілі.

23 Январь, 23:21
Дніпро пройшов перший етап конкурсу на звання «Велика культурна столиця України-2020»

23 Январь, 18:47