Сайт 9-го дніпровського телеканалу

Наскільки дієвим заходом є карантин через грип? (ВІДЕО)

Початок лютого пройшов під знаком очікування епідемії грипу — щодня вивчали статистику, рахували пацієнтів і оцінювали епідситуацію. Адміністрації шкіл мали право діяти на власний розсуд, залежно від того, скільки дітей не приходить до школи через недугу. Станом на 3 лютого повністю закрилися на карантин заклади в шести містах області, а з 6 лютого навчання припиняється у всіх школах Дніпра. Грип є вакцинокерованим вірусом, до нього можна підготуватися заздалегідь, тим не менше, кожного року ми наступаємо на ті ж граблі. У так званому “цивілізованому світі” карантинні заходи вживають у крайніх випадках, вони є ознакою неблагополучного або тоталітарного суспільства. Кирило Бережний зібрав інформацію і думки в один матеріал. Дивіться, робіть висновки і …не хворійте.  
Одарка Біла, заступниця директора департаменту гумполітики Дніпровської міськради: “Було призупинено освітній процес у закладах загальної середньої освіти міста Дніпра з 6 по 17 лютого 2020 року”.
11 днів позапланових канікул для школярів Дніпра – таке рішення напередодні винесла комісія міськради з технічної безпеки з надзвичайних ситуацій. Офіційно про це повідомили 5 лютого. Карантин — для всіх, навіть класів, які закривалися раніше і тільки-но вийшли на навчання. Інформацію про карнатин з шостого на сторінці у фейсбук заступник міського голови Михало Лисенко написав четвертого. Батьки, що не дочекалися офіційного повідомлення — захвилювалися. Для пані Катерини звістка про карантин стала несвоєчасною. Їі семирічна дитина , каже, щеплена від грипу. А сама Катерина — температурить. Тепер малеча проведе 11 днів в одному приміщенні із хворою мамою. Якби не вірус — брала б доньку на роботу, що теж “карантином” у чистому вигляді не назвеш.
Катерина Дробот, дніпрянка: “Мені дитина – це додаткова неможливість лікуватися, бо дитина, звичайно, потребує уваги. І більше того, їм назадавали багато завдань на цей період – це треба також виконувати. Втім, вони все рівно не отримають той рівень підготовки, як у класі”.
Лікарі, що сповідують доказову медицину, карантинні заходи щодо грипу дієвими не вважають. Це не дуже економічно вигідний засіб для протидії захворюванням на кшталт грипу чи ГРВі. Найбільш ефективний засіб — профілактика.
Олена Кондратенко, лікарка: “Коли ми говоримо про сезонний грві, грип – я не бачу в цьому сенсу. Це економічно не вигідно ні нам, ні вчителям, ні державі взагалі. А щеплення від грипу, якби його купувати гуртом,  воно б коштувало, ну, по 10-15$ максимум, і ми щепили б усіх дітей”.
Сприяти поліпшенню епідеміологічної ситуації налаштовані в департаменті транспорту. Планують ніби обробляти маршрутки антисептиками та знезаражувальними засобами.
Іван Васючков, завідуючий сектору контролю та моніторингу договірних зобов’язань департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: “В автобусах, що працюють на міських маршрутах, будуть посилені заходи по санобробці. Обробка антисептиками та засобами знезараження – запорука здоров’я не тільки пасажирів, а й обслуговуючого персоналу”.
Водії маршруток, які нам трапились, розпорядження про дезинфекцію і, власне, засобів – не отримували. Діють, як і завжди – в кінці дня просто миють салон.
Віктор, водій: “Убираем, моем, но не дезинфицируем. Препарата нет. А так,  мойка, уборка – каждый день. Каждый день на пересменку мы убираем, и убираем чисто для себя”.
Пасажири кажуть: їздити в маршрутках під час епідемії  трохи лячно. Однак доводиться. Але якщо транспорт дійсно дезинфікуватумуть — буде спокійніше всім.
Тетяна, мешканка Кам’янського: “Напевно, по закінченню, може і в середині зміни,  повинні проводитися якісь заходи. Або обробка якась в салоні, або мити його з якимось дизенфекційним засобом”. Віктор, дніпрянин: “Я внука и на футбол вожу, и все это на маршрутках. Я так думаю, что дезинфицировать надо”. Яна, дніпрянка: “”Мы касаемся руками, дети. Мы всем этим дышим, трогаем. Нет возможности помыть руки сразу же. Поэтому да”.
Не менша шкода, каже психолог Ольга Гриценко, від інформаційних вірусів. Емоційні і довірливі люди хворобу можуть собі і навіяти. Звичайний нежить вкупі з фейсбуком, розмовами в транспорті, тривожними телесюжетами  здатен вкласти людину в ліжко. Додають паніки і звістки з Китаю. Критичне мислення, почуття гумору та відмова від гаджетів, хоча б ненадовго,  допоможуть особливо вразливим.  
Exit mobile version