20 Травня 2020, 18:08

Податки, петиції, екологія та звернення до ВР. Які рішення провалила міська рада Дніпра на сесії 20 травня (ВІДЕО)

Третє засідання просто неба. Чергову сесію депутати Дніпра провели у дворі  міської ради. Цього разу на порядку денному – питання підприємницьких і земельних податків, екології, реклами та кілька петицій від освітян. Про ухвалені та провалені рішення – в сюжеті Юлії Бублик.

 

57 сесія міської ради, 46 депутатів – присутні. Через карантин засідають просто неба і втретє голосують не кнопками, а підняттям руки. Цього разу порядок денний складається з восьми блоків питань. Спершу – два звернення до Верховної Ради. Одне – прохання заборонити рекламу цигарок у місцях роздрібної торгівлі. Інше – про податкові пільги для ФОПів.

 

Борис Філатов, міський голова Дніпра:

“Просять нас звернутися до Верховної Ради, на законодавчому рівні звільнити їх від єдиного соціального внеску, скасувати обов’язкову плату для ФОПів протягом 2020 року – проект рішення у вас є”.

 

Далі – до фінансових  питань. Про стан міського бюджету звітує директор департаменту економіки Володимир Міллер.

 

 Володимир Міллер, директор міського департаменту економіки, фінансів та міського бюджету:

“Ми перший квартал закінчили з позитивним сальдо. Виконання плану по доходам бюджету – 140 мільйонів гривень. За квітень місяць всі ці плюси, все це перевиконання ми з’їли. Тому що за квітень місяць ми маємо недовиконання бюджету на 226 мільйонів гривень”.

  Таку ситуацію Володимир Міллер пов’язує з карантином та податковими послабленнями для підприємців. Але попри це, наступний крок депутатів – голосування за ще більше зниження податків, яке стартує першого січня наступного року.  

Олександр Козік, начальник міського управління доходів:

“Зменшити та встановити ставки земельного податку та орендної плати на землю по деяких землях житлової та громадської забудови для земельних ділянок понад 0,9 га у розмірі 10%. Діюча ставка з 01.07.2020 року – 12%. Зменшити та встановити ставки земельного податку та орендної плати за землю для об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування, та земельних ділянок понад 0,9 га у розмірі 3%, іншим – 2,3%.  Діюча ставка по земельним ділянкам понад 0,9 га з 01.07.2020 року – 12%. Для паркінгів встановити ставку 1,5% (раніше було 3%), для автостоянок залишити 3%”.

 

Жваві дискусії виникли через питання земельних податків та орендної плати.

Спірні рішення депутати все ж ухвалили. Потім – віддали на приватизацію 5 об’єктів комунальної власності, загальною площею 500 квадратних метрів. Далі у міста з’явився новий статут територіальної громади. Туди внесли чотири нові статті – зокрема, бюджет участі та електронне урядування. Крім того, міські обранці затвердили грошову оцінку земель міста. Ця оцінка використовується для розрахунків земельного податку. Відтепер один  квадратний метр дніпровської землі коштує 644 гривні замість 585. Також на засіданні вирішували, чи розглянути три петиції від мешканців Дніпра. Одну з них таки розглянуть. Петиція стосується підприємства «Потоки», яке забруднює повітря шкідливими викидами. А от двом школам, які просили утеплити фасади і замінити вікна, депутати відмовили. Наступна чергова сесія міської ради відбудеться 24 червня.

  Авторки – Юлія Бублик, Оля Василець

Вибір редакції

Прогноз погоди на 5 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

04 Червень, 17:45
Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться (ВІДЕО)

Утилізація ракетного палива радянських міжконтинентальних ракет у Павлограді — відбудеться. Більше 133 мільйонів гривень з резервного фонду виділили на утилізацію

04 Червень, 17:42
Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, – міністр інфраструктури

Підготовку проекту модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі потрібно пришвидшити, щоб вже цього року розпочати будівельні роботи. Про це заявив міністр

04 Червень, 17:28
19 червня в Україні святкуватимуть День фермера

04 Червень, 15:53
Верховна Рада призначила Олександра Ткаченка міністром культури та інформполітики

Верховна Рада проголосувала за призначення міністром культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, народного депутата від "Слуги народу" і колишнього медіаменеджера.

04 Червень, 13:56
З 15 червня в Україні розпочнеться призов до війська, який був перенесений з весни 2020 року із-за пандемії коронавіруса

Про це повідомив начальник відділу призову Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Іван Іванов. На строкову військову службу

04 Червень, 13:17
У Дніпрі розпочинає роботу річковий транспорт

04 Червень, 12:50
Майже 25 тисяч українців інфіковані Ковід-19 станом на 3 червня (коментар)

Кількість українців, інфікованих коронавірусом, наближається до двадцяти п’яти тисяч. За даними КабМіну, майже десять із половиною тисяч одужали, сімсот тридцять

03 Червень, 22:33