27 Травня 2020, 20:21

Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня (ВІДЕО)

Танець проти депресії: день лінді-хопу святкують у світі 26 травня. Цей жвавий танець з’явився у Нью-Йорку в 20-30 роки ХХ сторіччя. Лінді-хоп розвивався паралельно із свінговою музикою та відноситься до класу свінгових танців. Він зібрав у собі елементи степу, джазу та інших танців. Популярність лінді-хопу у всьому світі зростає шаленими темпами. З його шанувальниками у Дніпрі спілкувався Влад Яценко.

Щовечора після роботи — танцювальні тренування, раз на тиждень — танці на вулиці. Лінді-хоп уже 6 років – невід’ємна частина життя дніпрянина Дениса.

  Денис Потомахін, танцює лінді-хоп: “Це хобі, життя, радість, друзі! Насамперед лінді-хоп – це друзі та взаємозв’язок наш”.

Сьогодні Денис — досвідчений танцівник і викладач. А коли сам Денис захопився цим напрямком, вчитися майже не було де і в кого. А зараз лінді-хоп швидко набирає популярності.

Денис Потомахін, танцює лінді-хоп: “В Дніпрі за 5 років багато друзів та знайомих вже знають що це таке. Фестивалі, танці на вулиці”.

Антистресовим танцем називає лінді-хоп дніпрянка Марія. Із 5 років тому її надихнули вуличні танцівники у Києві.

Марія Винарська, танцює лінді-хоп: “Запитала що це є, бо я не знала. Вони сказали, що лінді-хоп. Я, повернувшись у Дніпро, почала шукати де таке можна танцювати у нас. І не знайшла. І тільки через 2 роки, здається, знайшла в Інтернеті, майстер-клас проводився. Пішла і стала займатися. Якщо ти маєш поганий настрій, то після тренування чи танцю ти вже його не маєш”.

Натхненна лінді-хопом Марія з однодумцями організувала фестиваль “Спейс Свінг”, на нього минулоріч з’їхалися танцюристи і тренери з кількох міст України.

Марія Винарська, танцює лінді-хоп: “Ми плануємо відновити після карантину діяльність. Тому я маю сказати, що лінді-хоп багато місця в житті займає, бо я хочу популяризувати цей танець і докладаю до цього зусилля”.

Лінді-хоп називають “танцем-імпровізацією”. Важливо знати кілька базових рухів, з яких можна сформувати свій танець.

Історія лінді-хопу почалася в афроамериканській громаді у Нью-Йорку наприкінці 1920-х. Він швидко полюбився людям завдяки появі у фільмах, змаганнях і перфомансах. Найбільшу популярність лінді-хоп здобув у 30-ті минулого століття — тоді до танцю додалися акробатичні трюки. Далі танець пережив занепад і відродився у 80-ті.

Марія Винарська, танцює лінді-хоп:

“Міжнародний день лінді-хопу святкується в день народження амбасадора цього танцю – Френкі Менінга. Ця людина була однією з перших танцівників. І потім його у 80-ті роки знайшли. Він працював на пошті в Америці, не танцював взагалі, жив звичайним життям. Його знайшли ентузіасти і попросили навчити цим рухам, поділитися секретами. І вони фактично відродили цей танець. І з 80-х фактично почався новий виток розвитку історії цього танцю. І, на щастя, він дуже популярний у світі та в Україні також”.

Вибір редакції

2 липня – Всесвітній день собак

02 Липень, 16:38
У Дніпрі за добу зафіксували 2 нові випадки коронавирусної хвороби

Станом на ранок 2 липня в Дніпрі офіційно зафіксовано 2 нових випадки зараження COVID-19. 400 людей вже одужали.  

02 Липень, 14:41
Виставка на честь двох ветеранів автоспорту відкриється 5 липня в музеї “Машини Часу” в Дніпрі

5 липня в технічно-історичному музеї «Машини часу» відбудеться відкриття виставки «80… два ювілеї… 70», присвяченій ветеранам автоспорту, дніпровцям Станіславу Журавльову

02 Липень, 12:15
Садна, забої голови, внутрішніх органів та черевної порожнини – в Кам’янському 3-річна дитина випала з вікна (КОМЕНТАР)

  Числекні садна, забої голови, черевної порожнини, внутрішніх органів, в тому числі мозку, рвана рана ротової порожнини та контузія обох

01 Липень, 22:01
Кругосвітня подорож, щоб зібрати кошти на перший в Україні реабілітаційний центр (ВІДЕО)

  Починали велопробігом до Берліна, а тепер наважилися на кругосвітню подорож. «Подаруй надію» — проєкт, де батько та син планують

01 Липень, 18:06
Прогноз погоди на четвер, 2 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у четвер. Ультрафіолетовий індекс тримається

01 Липень, 18:00
Ковток повітря: в обласну лікарню ім. Мечникова продовжують надходити апарати штучної вентиляції легень (ВІДЕО)

Сьогодні це надважливо, адже їх потребують не тільки хворі на COVID-19. Зазвичай штучна вентиляція легень  може мати вирішальне значення і

01 Липень, 16:29
Пандемія коронавірусу в Україні та світі – актуальна інформація (ВІДЕО)

  664 - саме стільки нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 32 дітини та 44

01 Липень, 15:53