Сайт 9-го дніпровського телеканалу

COVID-19  може стати професійною хворобою та приводом для страхування (ВІДЕО)

Урядовці розмірковують, як фінансово захистити лікарів, що заразилися під час роботи з недужими. Про імовірні доплати, епідемічну статистику і летальні випадки в Кривому Розі – детальніше Юлія Бублик.     22382 українці  інфіковані COVID-19. 669 – померли, майже 8,5 тисяч – одужали. Такі дані 28 травня публікує уряд. У важкому стані, на апаратах штучної вентиляції легень, зараз 263 людини, з них – 1 дитина і 22 медики.
Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України: “За минулу добу захворіло 477 осіб. З них – 32 дитини та 104 медпрацівника. Було госпіталізовано 141 особу, зафіксовано 11 летальних випадків. При цьому одужали 444 особи”.
Щоб фінансово захистити лікарів, МОЗ подало COVID-19 до переліку їхніх професійних захворювань.
Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України: “Вони будуть отримувати обов’язкове 100-відсоткове покриття витрат на лікування, якщо це професійна хвороба. Передбачені виплати додаткових коштів медикам в разі втрати працездатності. Також передбачені, в разі смерті такого медичного працівника, виплати коштів його родині.
Також уряд розглядає можливість страхування медперсоналу. Розрахунки здійснює Мінрегіонрозвитку – таке доручення отримали від президента України. Володимир Зеленський підтримав ініціативу очільника Луганської області. Той застрахував на 50 тисяч гривень здоров’я майже сотні медпрацівників.   15 нових інфікованих за останню добу виявили на Дніпропетровщині. Це мешканці Дніпра, Кривого Рогу, Дніпровського, Петриківського та Криничанського районів. Натомість одужали за добу32 мешканці регіону. Загалом в області коронавірус підтвердили у 920 людей. Майже 250 уже перехворіли, 19 – померли. Лише в лікарні Мечникова нині перебувають 14 пацієнтів з COVID-19. Двоє з них – у важкому стані, решта – середньої тяжкості. За період епідемії тут померла одна людина, у якої одночасно з коронавірусом розвинувся інфаркт міокарда.
“Скільки одужало людей?” – “Больше 20 человек, из них – 4 самых-самых тяжелых, которые, по сути, не имели шансов, которые имели по 2 инсульта, сахарный диабет”, – розповідає Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова.
Кількість хворих у Дніпрі наближається до чотирьох сотень.
Жанна Нефьодова, медична директорка міського центру первинної допомоги № 2: “На сьогодні вже підтверджених лабораторно у нашому місті – 393 випадки COVID-19. Одужали вже 164 особи. На сьогодні на апаратах штучної вентиляції легень знаходяться 4 пацієнти”.
Тим часом у Кривому Розі завершила роботу спеціальна комісія. Вона розслідувала халатність головної лікарки 4-ї лікарні, що виписала додому 9 пацієнтів з COVID-19. З них 3 – померли.
Валерій Сердюк, очільник обласного департаменту охорони здоров’я: “Мы имеем двух умерших на самоизоляции и один умерший умер уже после самоизоляции при срочном переведении его в инфекционную больницу”.
Одна пацієнтка померла від двосторонньої пневмонії, ще двоє – від онкології, що прогресувала на фоні коронавірусу.
Валерій Сердюк, очільник обласного департаменту охорони здоров’я: “Те случаи, которые были, они, на мой взгляд, были недооценены главным врачом. И такие рекомендации, по заключениям экспертов и комиссии, которая была проведена, мы передали в городское управление и мэрию”.
Які адміністративні заходи вжити стосовно головного лікаря та медперсоналу криворізької лікарні, вирішать уже місцеві органи влади. Авторки – Юлія Бублик, Аліна Елєвтєрова
Exit mobile version