05 Червня 2020, 17:48

Поверніть ДТХК. Історія з реформуванням театрально-художнього коледжу продовжується (ВІДЕО)

Мітинг, сесія обласної ради та судовий процес. Ці три події за день об’єднує процес реорганізації Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Театрали проти об’єднання з іншим закладом, коледжем культури – бояться втратити відоме ім’я коледжу, бо його включать під егіду навчального закладу, котрий за рівнем освіти — нижчий. Сторони вислухав Стас Коновалов.   5 червня у Дніпропетровській обласній раді — сесія, а під її станми — мітинг: студенти театрально-художнього коледжу прийшли заявити свою незгоду з реорганізацією навчального закладу, яку підтримують в обласній раді. За планом чиновників, театрально-художній приєднають до Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. Студенти прийшли з листівками, в яких зверталися до депутатів з проханням не підтримувати пропозицію.
Олександр Хвостюк, студент театрально-художнього коледжу: “На даний момент ми подавали позив до окружного адміністративного суду. Суд ухвалив позив в нашу користь. Тобто він призупинив реорганізацію та призупинив всі дії обласної ради, які вони проводять зараз. В обласної ради було 15 діб на апеляцію і вони це зробили”.
Театралів непокоїть, що також є на меті об’єднання спеціалізацій обох установ і виключення дублюючих. Як наслідок — деякі викладачі можуть втратити роботу. Також хвилюються про втрату унікальності та відомого імені коледжу.
Григорій Богомаз-Бабій, художній керівник другого курсу акторів театру і драми Дніпропетровського театрально-художнього коледжу: “Нас поєднують. Ми знаходимось на першому рівні вищої навчальної освіти, і поєднують з професійно-технічним неапрямком, переводять під егіду Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. У нас є свій колектив – це художнє відділення, це театральне відділення. Воно створювалось не один рік”.
Голова обласної ради, Святослав Олійник, пояснив: реорганізація має на меті утворення з двох коледжів вищого навчального закладу. Зміниться лише юридична особа, адреса коледжу не зміниться, освітній процес триватиме.
Святослав Олійник, голова Дніпропетровської обласної ради: “Це ніяким чином не вплине. Ніхто не побачить різниці. Це впливає на юридичну форму. Одна бухгалтерія буде замість двох. Осі і все об’єднання. Я взагалі не бачу штучної проблеми в створенні, тому що це ніяким чином не корегує навчальну програму , крім корегування в кращу сторону”.
За реорганізацію двох навчальних закладів обласні депутати на сесії проголосували. Втім, домовились: рішення буде залежати від результату суду, який саме в цей час відбувався в окружному адміністративному суді.
Святослав Олійник, голова Дніпропетровської обласної ради: “Якщо ми це питання знімемо з порядку денного, то ми будемо чекати наступної сесії. І у нас можуть виникнути проблеми по термінах з початком навчального року, адже навчальний рік у нас розпочинається з 1 вересня. І відповідні організаційні процедури треба провести”.
Окружний адміністративний суд прийняв рішення задовольнити апеляцію з боку обласної ради.
Світлана Ніколайчук, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду: “Суд скасував дану ухвалу, роз’яснюю, сторони зв’язку, що вона є передчасною. І не завершені ще всі етапи рішення. Наступне засідання з 18 червня і будемо вирішувати справу по суті. Поки рішення не з’ясоване по суті, дане забезпечення є передчасним”. Марія Петренко, адвокатка, представниця позивача: “На сьогодні, як бачите, ці заходи забезпечення скасовані. На сьогодні рішення ще чинне. Натомість є всі побоювання вважати , що реорганізація таки буде завершена, не звертаючи увагу на те, що рішення зупинено на сьогодні”.
Представники театрально-художнього коледжу готуються подавати апеляцію у відповідь.
 Юлія Горських, представниця театрально-художнього коледжу: “Естественно, это апелляция. И надеемся, что в апелляции все таки судья примет нашу сторону, потому что, если она будет на стороне облсовета, то, наверное, надо как-то делать отвод судьи”.
Стас Коновалов, Олександр Височин. Новини 9 Каналу.   Автор – Стас Коновалов Камера – Олександр Височин

Вибір редакції

У Дніпрі загинули троє людей — ДТП сталася в ніч проти п’ятниці (КОМЕНТАР)

У Дніпрі у ДТП загинули троє людей, ще одна людина в лікарні. Лобове зіткнення мікроавтобуса «Фольксваген» із легковим «Фордом» сталося

10 Липень, 18:31
По той бік об’єктива: у дніпровському музеї “Машини часу” відкрили виставку, присвячену фотографам (ВІДЕО)

Вернісаж відбувся 9 липня. Автором є відомий дніпровський журналіст і фоторепортер Володимир Рязанов. Він приурочив її до професійного свята —

10 Липень, 17:49
11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20
Країни на карантині — чи планують дніпряни відпочинок за кордоном? (ВІДЕО)

Попри пандемію коронавірусу, 23 країни світу наразі відкриті для українських мандрівників. Водночас в'їзд на територію Європейського союзу поки що обмежений.

09 Липень, 17:59
На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18