23 Червня 2020, 17:47

Більше ста кущів, квіти й дерева на місці пустирища: жителька Дніпра 13 років порядкує зелену зону (ВІДЕО)

На місці пустирища — зелений сквер. Дніпрянка Людмила Кокул 13 років прикрашає рослинами територію поблизу одного з будинків на вулиці Петра Дорошенка. Більше того — заохотила до справи сусідів. Спочатку вирішила посадити дерева, потім зробити клумби, а тепер там десятки різноманітних рослин, за якими щодня доглядають уже місцеві жителі. У громадському сквері побувала і наша знімальна група. Дніпрянка Людмила Кокул ніколи не мала справу з квітникарством, а тепер доглядає за рослинами щодня. На місці колишньої пустки вирішила посадити кілька дерев.
Людмила Кокул, займається квітникарством: “Шматочок землі перетворювався в убиту землю, заїжджену машинами. Захотілося, щоб краще хай ростуть дерева, зелень, Спочатку навіть друзі та рідні не вірили, що це реально, що на місці пустки щось може відбутися. Але потихеньку…”
Тепер тут більше 100 кущів, понад 30 дерев і різноманітні квіти. Більшість із них пані Людмила придбала за свій кошт і висадила власноруч.
Людмила Кокул, займається квітникарством: “Тепер діти бігають тут кола, якщо ви побачите тут кола, діти бігають і називають це квітковим лабіринтом, цю територію. Самим приємно, дихати легше і людям подобається – всі йдуть і дякують”.
Пані Людмила ділиться: час від часу трапляються крадіжки – люди викопують цікаві рослини та висаджують на своїх садибах. Проте рослин у сквері не меншає.
Людмила Кокул, займається квітникарством: “Принцип такий: вкрали — на те ж місце посади ще. І колись це станеться і люди все ж таки зрозуміють, що краще гарно, ніж закинута територія”.
Від розмаїття рослин у сквері розбігаються очі. Мешканці кажуть: місцина тепер — острівець спокою у великому місті.
Людмила Кокул, займається квітникарством: “А літом тут просто буяти буде. Флокси, локоноси, літні хризантеми, дуже багато рослин. А це рослина “дюшенеа” називається, з червоними ягодами – вони їстівні, але без смаку. Краса — це берези, 10 берез, березова роща. Всі приходять тут відпочивати”.
Щовечора пані Людмила доглядає за деревами, поливає квіти та прибирає бур’яни. На допомогу приходять сусіди, що надихнулися красою.
Юлія Григоренко, займається квітникарством: “Я побачила, ось мої старші колеги вже дуже давно цим займаються, і я вирішила — чому б і ні? Ми можемо зробити наш двір краще, чистіше, гарніше!”
Квітникарство неабияк зблизило сусідів, кажуть місцеві. Доглядають за рослинами, а заодно спілкуються, діляться думками та планами. А в планах — розширення саду, ще більше вічнозелених і квітучих рослин.
Людмила Кокул, займається квітникарством: “Створюючи сад, — це люди стверджують те, що вони хочуть бачити майбутнє своє. Тому ми хочемо бачити в майбутньому красу свого двору, міста, щастя людей. Бо ми реально виходимо і ми всі задоволені, спілкуємося, щасливі”.
Автор – Владислав Яценко Камера – Олександр Височин

Вибір редакції

2 липня – Всесвітній день собак

02 Липень, 16:38
У Дніпрі за добу зафіксували 2 нові випадки коронавирусної хвороби

Станом на ранок 2 липня в Дніпрі офіційно зафіксовано 2 нових випадки зараження COVID-19. 400 людей вже одужали.  

02 Липень, 14:41
Виставка на честь двох ветеранів автоспорту відкриється 5 липня в музеї “Машини Часу” в Дніпрі

5 липня в технічно-історичному музеї «Машини часу» відбудеться відкриття виставки «80… два ювілеї… 70», присвяченій ветеранам автоспорту, дніпровцям Станіславу Журавльову

02 Липень, 12:15
Садна, забої голови, внутрішніх органів та черевної порожнини – в Кам’янському 3-річна дитина випала з вікна (КОМЕНТАР)

  Числекні садна, забої голови, черевної порожнини, внутрішніх органів, в тому числі мозку, рвана рана ротової порожнини та контузія обох

01 Липень, 22:01
Кругосвітня подорож, щоб зібрати кошти на перший в Україні реабілітаційний центр (ВІДЕО)

  Починали велопробігом до Берліна, а тепер наважилися на кругосвітню подорож. «Подаруй надію» — проєкт, де батько та син планують

01 Липень, 18:06
Прогноз погоди на четвер, 2 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у четвер. Ультрафіолетовий індекс тримається

01 Липень, 18:00
Ковток повітря: в обласну лікарню ім. Мечникова продовжують надходити апарати штучної вентиляції легень (ВІДЕО)

Сьогодні це надважливо, адже їх потребують не тільки хворі на COVID-19. Зазвичай штучна вентиляція легень  може мати вирішальне значення і

01 Липень, 16:29
Пандемія коронавірусу в Україні та світі – актуальна інформація (ВІДЕО)

  664 - саме стільки нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 32 дітини та 44

01 Липень, 15:53