26 Червня 2020, 18:07

Сільські театри, осучаснені бібліотеки і туристичні маршрути: в центрі “Освіторіум” представили найцікавіші проєкти громад (ВІДЕО)

Туристичний маршрут у Марганці, осучаснення бібліотеки в Солоному і театр в Перещепиному. У молодіжному центрі “Освіторіум” представили проєкти з різних об’єднаних територіальних громад області. Учасники презентували свої ідеї, ділилися досвідом та проблемами, а організатори – нагородили авторів найцікавіших ідей. З молоддю, що робить життя в невеликих містах і селищах цікавішим, поспілкувався Влад Яценко.

    Марія має особливу місію — хоче оживити та осучаснити бібліотеку в Солоному. Впевнена: якщо заохочувати людей цікавими заходами та привабливою локацією, це може залучити й більше читачів.
Марія Шаровська, директорка районної бібліотеки в Солоному: “У нас з’явився простір, це в читальному залі, там можна грати. Наприклад, антидискримінаційна гра, яка порушує стереотипи – якою повинна бути жінка, яким чоловік. Тобто сучасна молодь, в неї вже зовсім інше бачення. Десь відсотків на 15-20 збільшилася відвідуваність саме молоді”.
Кирило допомагає бібліотеці, бо хоче бачити там більше однолітків і зруйнувати деякі стереотипи.
Кирило Габор, координатор шкільної організації “Імпульс” у Солоному: “Для нас бібліотека — це тиша, і бібліотекарка, яка постійно лається, якщо ми десь щось скажемо гучніше ніж треба. Ми шукаємо спонсорів, тобто фінансова підтримка зі сторони мера, громади на матеріальну базу. Ті ж самі прожектори, плазми, нові якісь книжки. Тобто зараз проблема полягає у фінансуванні”.
Популяризувати національну драматургію та водночас об’єднувати людей у місті Перещепине взялася Дарія разом з однодумцями. Заснували аматорський театр, з яким тепер гастролюють громадами області.
Дарія Андреєнко, керівниця молодіжного театру “Комільфо” у Перещепиному: “Аби ставали дружніші, щоб знаходили порозуміння. Ми єднаємо таким чином покоління. І тепер є ті, хто живе театром. Ми берем Гоголя – “Сорочинський ярмарок”, Вечори на хуторі біля Диканьки”, також в проекті ми пануємо “Сватання на Гончарівці”. Тобто там, де є наше – драматургія саме національна”.
  Туристів до Марганецької ОТГ намагається залучити Мар’ян. Разом з колегами мріє створити лісопарк на місці Великого Лугу — це річкові плавні, які у 16-18 століттях належали Запорізькій Січі. Тепер активісти облагороджують там місця для відпочинку та розробляють туристичні маршрути.
Мар’ян Корбут, керівник спільноти “Марганець туристичний”: “Унікальні залишки Великого Лугу запорізького. Там залишилися плавні, залишилися річки. Там можна розвивати різноманітні напрямки туризму – це байдарочний туризм, піший, велосипедний. Я хочу не тільки щоб туристів було багато, не лише розвивати туризм заради заробітку, а ще, щоб місцеві жителі починали цінувати більше свою історію”.
20 учасників із різних об’єднаних громад Дніпропетровщини презентували свої проєкти і напрацювання – як вони покращують містечка й села. Проекти присвячували екології, культурі, туризму та іншим ініціативам. Окрім презентацій, обмінювалися досвідом і дискутували про лідерство. Найкращі проєкти визначали спільним голосуванням самі ж учасники. Призери та переможці отримали подарунки.
Святослав Олійник, голова Дніпропетровської обласної ради: “Переможці будуть нагороджені електронними книжками, повер-банками, наборами спеціальними там для оргтехніки. Але ж головне – це не нагороди, головне – це участь, і головне — це бути активним, бути на передовій суспільного життя”.
  Перемогу отримали представники Могилівської ОТГ. Там молодь організовує дозвілля для жителів і залучає їх до громадської активності. Ірина, представниця організації “Могилівська спілка сільської молоді”: “Проект полягає в максимальній активізації молоді, активно над цим працюємо. Ми активно займаємося і волонтерською діяльністю, всебічно підтримуємо всі заходи, круті фестивалі, які відбуваються у нас всебічно”. Автор – Владислав Яценко Камера – Тарас Іванов

Вибір редакції

7 липня – японське свято Танабата. Прогноз погоди, Дніпро область і море (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед, і просто зараз я швиденько намалюю вам погодну картину вівторка. Ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

06 Липень, 18:28
Госпітальєри провели практикум з домедичної допомоги для працівників електротранспорту в Дніпрі (ВІДЕО)

Для працівників Дніпровського електротранспорту провели тренінг домедичної допомоги. Тема лекції — зупинка кровотечі. Практикум провели інструктори добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

06 Липень, 17:33
Від початку літа на Дніпропетровщині на воді потонуло 13 людей, серед них троє дітей

06 Липень, 17:20
Два ювілеї, два легендарні гонщики, одна виставка: музей “Машини часу” відкрив подвійну експозицію (ВІДЕО)

"80... Два ювілея... 70" - вихідними в музеї "Машини часу" відкрилась подвійна експозиція, присвячена двом легендам дніпровського мото та автоспорту

06 Липень, 16:45
Помер легендарний італійський композитор Енніо Морріконе

The Hollywood Reporter,  причина смерті – ускладнення від перелому стегна. Енніо Морріконе був 91 рік. Поруч з ним в момент

06 Липень, 14:46
Bezviz-а не буде: через пандемію коронавіруса фестиваль-2020 у Дніпрі скасували

06 Липень, 12:54
У містах Дніпрпетровщини одружуються частіше

20,2 тисячі нових родин було зареєстровано в області торік. З них 18,1 тисячі (89,7%) створили в містах, решту - у

06 Липень, 12:46
СОVID-19 в Україні та регіоні – актуальна інформація

В Україні за даними МОЗ України на сьогоднішній день зафіксовано 49043 випадки коронавирусной хвороби COVID-19. За даними ЦГЗ,  станом на

06 Липень, 12:39