30 Червня 2020, 16:59

Вітрила, історія та музика — до Дня Конституції в Дніпрі стартувала регата “Козацький шлях”. Цього разу з “Піснями народженими в АТО”. (ВІДЕО)

Вітрила, історія та музика – до Дня Конституції в Дніпрі стартувала п’ята регата “Козацький шлях”. Близько 500 кілометрів шляху до Одеси протягом 10 діб наввипередки – головна мета змагань. Втім, до команд яхтсменів цьогоріч додалися ще й учасники фестивалю “Пісні, народжені в АТО”. Для чого — знає Кирило Бережний.  

Традиційно наприкінці червня в Дніпрі стартує регата “Козацький шлях”. Яхтсмени кидатимуть якір у Запоріжжі, Нікополі, Каховці, Херсоні. Кінцева зупинка – Одеса.  Звідти учасники повернуться до Дніпра. Шлях вітрильників пролягатиме по Дніпру, Дніпро-Бузькому лиману, Чорному морю. На мандри, кажуть, десь днів з десять.

До змагань долучилися близько сотні спортсменів на двадцяти яхтах. Окрім учасників із Дніпра,  за першість боротимуться представники Полтави, Луганська, Львова та Запоріжжя. Більшість  із них “Козацькими шляхами” подорожують кожного року. Побачитися з друзями, відвідати історичні місця і врешті змагатися – це, кажуть, основне.

Іван Пучков, учасник регати, м. Дніпро:

“Бывало и шторм нас заставал, и паруса рвало. Но ничего – доходили, ремонтировались. Очень интересно видеть эти полуразрушенные казацкие сечи”.

Олександр Жук, учасник регати, м. Запоріжжя:

“Два моменти: ідеологічний – це наша спадщина, другий – зустріч з друзями. Це наша спадщина, це наша культура. На цьому виріс мій син. Він у мене старший помічник у мене на яхті. У нас екіпаж сімейний. Кожного року, за малим виключенням, я бігаю до морів. Це вже для мене престиж. І якщо я рік не вийшов у море – рік зійшов нанівець”.

Сергій Бойко – постійний учасник як самої регати, так і фестивалю “Пісні, народжені в АТО”, розповідає: цього року запланували окрім екскурсій, відвідин пам’яток і музеїв – давати концерти мало не в кожному місті, де будуть зупинятися.

Сергій Бойко, музикант, співак, учасник регати “Козацький шлях”:

“Організовані виступи учасників “Пісні, народжені в АТО” – в Нікополі, Новій Каховці, десь в Херсоні на причалі станемо, в Очакові для моряків зіграємо на День морського флоту. І ми мріємо потрапити на флагман нашого флоту – “Гетьман Сагайдачний”.

  29 червня відбулася перша зупинка і перший концерт – у Нікополі.

Вибір редакції

7 липня – японське свято Танабата. Прогноз погоди, Дніпро область і море (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед, і просто зараз я швиденько намалюю вам погодну картину вівторка. Ультрафіолетовий індекс на Дніпропетровщині

06 Липень, 18:28
Госпітальєри провели практикум з домедичної допомоги для працівників електротранспорту в Дніпрі (ВІДЕО)

Для працівників Дніпровського електротранспорту провели тренінг домедичної допомоги. Тема лекції — зупинка кровотечі. Практикум провели інструктори добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

06 Липень, 17:33
Від початку літа на Дніпропетровщині на воді потонуло 13 людей, серед них троє дітей

06 Липень, 17:20
Два ювілеї, два легендарні гонщики, одна виставка: музей “Машини часу” відкрив подвійну експозицію (ВІДЕО)

"80... Два ювілея... 70" - вихідними в музеї "Машини часу" відкрилась подвійна експозиція, присвячена двом легендам дніпровського мото та автоспорту

06 Липень, 16:45
Помер легендарний італійський композитор Енніо Морріконе

The Hollywood Reporter,  причина смерті – ускладнення від перелому стегна. Енніо Морріконе був 91 рік. Поруч з ним в момент

06 Липень, 14:46
Bezviz-а не буде: через пандемію коронавіруса фестиваль-2020 у Дніпрі скасували

06 Липень, 12:54
У містах Дніпрпетровщини одружуються частіше

20,2 тисячі нових родин було зареєстровано в області торік. З них 18,1 тисячі (89,7%) створили в містах, решту - у

06 Липень, 12:46
СОVID-19 в Україні та регіоні – актуальна інформація

В Україні за даними МОЗ України на сьогоднішній день зафіксовано 49043 випадки коронавирусной хвороби COVID-19. За даними ЦГЗ,  станом на

06 Липень, 12:39