Як повідомили “Голосу України” в департаменті економічного розвитку ОДА, до роботи взялися в Апостолівському, Васильківському, Дніпровському, Криворізькому, Нікопольському, Синельниківському та інших районах. Незабаром приєднаються інші райони. Загалом жнива розгорнуться на понад 767 тисяч гектарів полів регіону.
“Нині аграрії працюють на полях з горохом, озимими ячменем і пшеницею, збирають озимий ріпак. Далі візьмуться за ярі зернові культури. Вже зібрали перші 140 тисяч тонн озимого ячменю, 20 тисяч тонн озимої пшениці, 2,5 тисячі тонн гороху. Намолотили майже 10 тисяч тонн озимого ріпаку”, – уточнив директор департаменту Петро Лашин.
Зазначимо, що торік аграрії області зібрали рекордний врожай зерна за всі роки незалежності України. Він становив 4,22 млн тонн. Як повідомляє “Агропортал”, самі аграрії прогнозують зниження врожайності пшениці і ячменю цьогоріч на чверть. Що обумовлено посушливою весною. Найбільше від нетипових погодних умов постраждав південь області: Нікопольський, Криворізький та Широківський райони. На деяких територіях за 2-3 місяці випало 5-15 мм опадів, що в 10 разів нижче за норму.
“У середньому по області врожайність буде приблизно на рівні минулих років, але ціни нині трохи вищі. Якщо торік пшениця стартувала з 5 тисяч грн, то нині на форварді деякі трейдери пропонують до 6 тисяч грн, тобто плюс 15-20% до вартості аграрії отримають”, – вважає експерт Олександр Широкін.
Щодо соняшника та кукурудзи, то червневі опади їм тільки на користь. Очікують хороший урожай соняшнику. Водночас врожай ріпаку, 10% якого довелося пересівати, очікується на 20% нижчим за торішній.