Будували автомагістраль – знайшли артефакти: у Дніпрі планують відкрити виставку “Археологія великого будівництва”(КОМЕНТАР)

23 Грудня 2020, 19:52

Монети, вістря стріл, знаряддя праці, побуту і багато іншого знайшли під час будівництва дороги Н-31 “Дніпро-Решетилівка”. Нагадаємо, аби об’єднати Дніпро зі столицею, в 2012 році почали будувати магістраль. В ході робіт виявилось: автошлях пролягє через археологічні місця. Долучили фахівців. За декілька місяців, звітують археологіи, під час розкопок уздовж траси знайшли уже більше 1000 артефактів часів неоліту, бронзової, скіфської доби та середньовіччя.

         Олександр Коломійцев, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області: “Ми навіть не знали в якій кількості і де вони знаходяться. Провели спочатку археологічну експедицію. З’ясували в якому стані вони знаходяться і в яких місьцях. Після проведення процедур були проведені археологічні роботи”.

         Дмитро Тесленко, начальник дніпровської експедиції науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН: “Більша частина магістралі йде по заплавним частинам. Це заливні луки, де випасалася худоба. І кожне підвищення використовувалось місцевим населенням. На цій місцевості заселялися з часів кам’яної доби і фактично до сьогодення. На сьогодні ми фактично маємо велику колекцію знарядь праці з бронзи та кременю. Рання залізна доба представлена скіфськими матеріалами. І навіть ми знайшли сліди скіфського житла. Козацька доба 18-19 століття у нас представлена матеріальним комплексом, таким як  кераміка, прикраси, монети”.

     Олександр Коломійцев, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області: “По цій ділянці в 27 км у нас було 4 місця, де були проведені археологічні дослідження. Далі – ще 28 км. Там у нас заплановано провести археологічні дослідження на 6 ділянках”.

Автомагістраль “Дніпро-Решетилівка” планують відкрити в 2022 році. А от познайомитися із артефактами, які знайшли, можна буде вже в січні. Знахідки об’єднали у виставку “Археологія великого будівництва”. Деталі поки не оголошують. Слідкуйте за подальшими новинами.
Натомість запевняють, що самі артефакти планують залишити в Дніпрі і після виставки  передадуть їх історичному музею ім. Яворницького.

       Дмитро Тесленко, начальник дніпровської експедиції науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН: “На наше переконання, матеріали, знайдені на Дніпропетровщині, повинні залишатися на Дніпропетровщині і відкривати невідомі сторінки історії минулого для мешканців міста та області”.

© Телекомпанія "Приват ТВ Днепр" – 9 канал, 2021