“Міф про степ” оживає: у Дніпрі презентують виставку та художнє видання митці дніпровського андеґраунду(КОМЕНТАР)

23 Грудня 2020, 20:10

 

Видання «Міф про степ. Митці дніпровського андеґраунду 1970 –  1990 рр.» – це спроба окреслити творчий доробок художників, відомих у  регіональному мистецтві як «степовики». Наприкінці 1980 років вони  були тісно пов’язані і хотіли створити товариство «Степ», яке так і не  відбулося «офіційно». Проте його ідея стала початком нового культурного феномену українського Дніпра. Виставка робіт і презентація видання “Міф про степ” відбудуться в музеї «Літературне Придніпров’я»  24 грудня о 16:00. Автори проєкту зазначають: “Дніпровський степ” вартий уваги.

 

Ольга Щербина — мистецтвознавиця, авторка книги: “Виникла така ідея, говорити не тільки про сьогоднішнє, так. Про їхнє обличчя творчє, про їх діяльність, а ще й згадати, що вони робили це тоді, коли це було робити важко, незручно. Але вони собі не зраджували і, власне, стали тим, ким вони є”.

 

Сергій Алієв-Ковика – художник: “Товариство “Степ”, яке так і не сталося, але всі залишилися, всі були “степовиками”, всі разом були, гуртувалися, робили. Ініціатор і такий ідейний двигун був — пан Володимир Лобода, який в принципі і наполягав, що ми всі “степовики” і всі тут народилися”.

© Телекомпанія "Приват ТВ Днепр" – 9 канал, 2021